Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:03:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

To - It (2017)

Filmy, ku ktorým sa už dabing vyrobil.

To - It (2017)

Poslaťod PeterSD » Str 5.10.2022 12:08:12 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD

Návrh slovenského znenia:

Daniel Fischer - Bill Skarsgård (Pennywise)

Zrejme sa asi čudujete, čo je toto za divnú voľbu, no inšpirovalo ma divadelné predstavenie, konkrétne BÁL (činohra SND), ktoré som dávnejšie videl. Účinkuje v ňom Daniel Fischer, ktorý mal pasáže, kde sa smeje takmer identicky, ako Bill Skarsgård v originály. Celkovo, jeho vystupovanie naznačovalo, žeby stváranie bláznivého, deti-požierajúceho Pennywisa, pri dobrej réžii - of course, zvládol celkom dobre.
Popravde, táto postava klauna je tak špecifická, že si ani neviem predstaviť, kto by ho mohol z dnešných hercov dabovať.
Česi s tým mali taktiež problém, preto to dopadlo, ako to dopadlo. A nebol by som rád, ak by sme dopadli rovnako, ak nie horšie.
S deťmi je to taktiež komplikované. Aj keď dnes už môžeme počuť nové detské hlasy, je potrebné ich rozumne a vhodne obsadiť. Preto sa tohto musí zhostiť kvalitný režisér so skúsenosťami. Veľa detských mien nepoznám, takže som sa do tohto nepúšťal.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: To - It (2017)

Poslaťod anderson » Str 5.10.2022 14:32:35 quicklink

Mne osobne sa tá voľba zdá úplne v poriadku. Oriešok bude skôr výber detských dabérov.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: To - It (2017)

Poslaťod dementus996 » Str 1.3.2023 17:44:02 quicklink

Tak tento film sa dočká slovenského znenia. Dabing pripravuje Sunrise Studio a Štefan Richtárech bude Pennywise.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: To - It (2017)

Poslaťod PeterSD » Str 1.3.2023 18:21:44 quicklink

Takže, moje obavy sa zrejme naplnia :(
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.