Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 07:28:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Chernobyl / Chernobyl (2019)

Filmy, ku ktorým sa už dabing vyrobil.

Chernobyl / Chernobyl (2019)

Poslaťod PeterSD » Uto 28.5.2019 11:00:37 quicklink

Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Chernobyl (2019)

Poslaťod forneus1 » Sob 2.11.2019 01:38:42 quicklink

Kedze som pevne presvedceny, ze buduci rok sa tejto uspesnej miniserie dockame na RTVS (alebo na Joj?), napadlo mi vytvorit tuto temu aby sa mozno reziseri mohli v buducnosti inspirovat :)

Podla mna by nebolo na skodu (kedze postavy v miniserii su prevazne stari muzi) oslovit a presvedcit aj generaciu hercov, ktora uz nedabuje, napr. Luba Romana, alebo Stefana Kvietika.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Chernobyl / Chernobyl (2019)

Poslaťod Vavrinec » Sob 2.11.2019 18:42:00 quicklink

Ivan Romančík - Stellan Skarsgård
Stanislav Král / Martin Mňahončák / Rastislav Sokol - Jared Harris
Tatiana Kulíšková / Tatiana Radeva / Dagmar Sanitrová - Emily Watson

Seriál som sledoval v pôvodnom znení a Skarsgård by potreboval starší chrapľák, proste toto nie je postava pre Trnavského. Najviac by mi sedel na túto postavu Ivan Romančík, ktorý by jej dal potrebnú vážnosť.
Harris zase potrebuje niekoho kto znie mlado, resp. okolo 40... vtedy si tá postava zachová charakter. Proste musí to byť trošku ťuťko, ktorý verí aparátu :D
Emily Watson bude asi najväčší oriešok, bojím sa, že pri Kulíškovej vyznie chladne, pri Radeve vyznie komicky.. Dagmar Sanitrová mi príde ako najlepšia voľba, ale tiež nie na 100%....

Pri filme by som si dal pozor na preklad a dialógy... Film prezentuje aj fungovanie aparátu ZSSR, snáď tým bude ľahšie ho preložiť. Prosím, nech si autor prekladu pozrie aspoň jeden diel, lebo už sme zažili viacero dabingov inšpirovaných susedným českom, prosím, tadiaľ cesta nevedie... Napr. len pri menách Chomjuk v cz Komuková, alebo Djatlov (Дятлов = Ďjatlov) - v cz Ďátlov. + Mnohé postavy v seriály komunikujú výsostne arogantným štýlom iné zase submisívne, ak sa to zachová, môžeme dúfať v excelentný dabing.
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Chernobyl / Chernobyl (2019)

Poslaťod forneus1 » Pon 8.2.2021 01:48:08 quicklink

Tak nakoniec na moje obrovske prekvapenie ani Jojka a ani STV, ale vyrobilo ho samotne HBO pre HBO GO:

Černobyľ / Chernobyl

Cojaviem... Kedze si HBO Go neplatim, tak sudim iba z odpisu dabingu, ale Landla na Legasova si naozaj neviem predstavit. Zato Rufus na Scerbinu je vynikajuca volba. Cakal som tam ale viacero starsich hercov, aspon Romancika, Mnahoncaka alebo Jamricha, Trnavsky by ma zaujimal koho dabuje.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 270
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07


Späť na Kôš

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.