Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:10:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod stevo12 » Sob 6.7.2013 21:35:58 quicklink

Obrázok
Info: IMDB I ČSFD I FDB I ČESKÁ VERZIA
4-dielny film

1. časť - Bratia zo Solúna
V slovenskom znení: Pavel Višňovský - Roman Zach (Metod / Michal), Juraj Kemka - Ondřej Novák (Konštantín), Peter Sklár - Libor Baselides (Theoktistos), Boris Farkaš - Josef Abrhám (Fotios), Ján Gallovič - Jan Vondráček (patriarcha Ján), Martin Kaprálik - Petr Borovec (cisár Michael III.), Marián Miezga - Jan Jankovský (Svätopluk), Milan Bahúl - Milan Bahúl (Rastislav), Miroslav Trnavský (opát), Vladimír Jedľovský (rozprávač), Dušan Szabó, Michal Klučka, Kamil Mikulčík, Frencien Bauer, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

2. časť - Posolstvo
V slovenskom znení: Pavel Višňovský - Roman Zach (Metod), Juraj Kemka - Ondřej Novák (Konštantín), Milan Bahúl - Milan Bahúl (Rastislav), Vladimír Kobielský - Kajetán Písařovic (Eiben), Peter Sklár - Vladimír Javorský (Žrec), Boris Farkaš - Josef Abrhám (Fotios), Martin Kaprálik - Petr Borovec (cisár Michael III.), Marián Miezga - Jan Jankovský (Svätopluk), Matej Landl - Bohumir Starý (Wiching), Vladimír Jedľovský (rozprávač), Miroslav Trnavský, Michal Klučka, Kamil Mikulčík, Marek Fašiang, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

3. časť - Nepokojné časy
V slovenskom znení: Pavel Višňovský - Roman Zach (Metod), Juraj Kemka - Ondřej Novák (Konštantín / Cyril), Milan Bahúl - Milan Bahúl (Rastislav), Vladimír Kobielský - Kajetán Písařovic (Eiben), Ivan Romančík - ? (salzburský arcibiskup), František Kovár - Jan Schmid (pápež Hadrián II.), Boris Farkaš - František Derfler (benátsky patriarcha), Marián Miezga - Jan Jankovský (Svätopluk), Martin Zatovič - Petr Štěpán (kráľ Ľudovít), Matej Landl - Bohumir Starý (Wiching) , Ivan Gogál (opát), Juraj Predmerský (biskup), Dušan Szabó (biskup), Miroslav Trnavský (biskup), Vladimír Jedľovský (rozprávač), Peter Sklár, Michal Klučka, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

4. časť - Odkaz
V slovenskom znení: Pavel Višňovský - Roman Zach (Metod), Marián Miezga - Jan Jankovský (Svätopluk), Vladimír Kobielský - Kajetán Písařovic (Eiben), Matej Landl - Bohumir Starý (Wiching), Martin Zatovič - Petr Štěpán (kráľ Ľudovít), Ivan Romančík - ? (salzburský arcibiskup), František Kovár - Ladislav Kolář (pápež Jan VIII.),Lucia Vráblicová - Radka Fidlerová (Živena), Peter Krajčovič - Petr Bátěk (knieža Bořivoj), Peter Sklár - Oldřich Kříž (legát Pavol), Juraj Predmerský (biskup), Dušan Szabó (biskup), Vladimír Jedľovský (rozprávač), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Spolupracovala: Scarlett Čanakyová
Zvuk: Peter Heriban
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Daniela Krausová
Réžia slov. znenia: Jozefína Šujanová
Vyrobila: Slovenská televízia pre RTVS 2013
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod MegSimpson » Pon 26.8.2013 20:13:57 quicklink

Oni to předabovali do slovenčiny???
MegSimpson
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 26.8.2013 20:10:58

Re: Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod stevo12 » Pon 26.8.2013 21:00:15 quicklink

Povedal by som, že takéto filmy na ktorých sa podieľali viaceré krajiny sú skoro vždy nadabované do viacerých jazykov napr. Bathory, Jánošík - pravdivá história alebo seriál Teta. Ja osobne som bol dosť nepríjemne prekvapený keď som na Barandove počul české znenie seriálu Teta (ale to asi hlavne preto, že som ho už niekoľkokrát predtým videl po slovensky).
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod PeterSD » Str 5.7.2017 13:21:18 quicklink

Pokiaľ ma sluch neklamal, tak Bahúla daboval Vladimír Jedľovský, no neviem, v ktorej časti.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod Vavrinec » Str 5.7.2017 13:23:56 quicklink

lebo to čo ide je film a nie 4 dielny seriál :)
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Cyril a Metod: Apoštoli Slovanov

Poslaťod PeterSD » Str 5.7.2017 16:16:29 quicklink

Aha, to som netušil, že je to takto rozdelené. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Postsynchróny

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.