Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:47:09

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Smrtonosná pasca / Die Hard

Re: Smrtonosná pasca / Die Hard

Poslaťod davidosik » Str 11.1.2023 16:28:15 quicklink

V Mojej nahrávke z 1999 z Markízy bežala Smrtonosná pasca s 1.cz vhs dabingom
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Smrtonosná pasca / Die Hard

Poslaťod anderson » Str 11.1.2023 19:04:31 quicklink

Nedávno sa mi stala taká vec... jeden známy, dôveryhodný človek, mi tvrdil, že kanál FILMNET, ktorý kedysi v 90. rokoch 20. storočia vysielal cez satelit určité obdobie svoj program aj pre Slovensko a Česko, údajne mal niektoré odvysielané filmy nadabované aj do slovenčiny. Tento kanál som žiaľ nikdy nemal možnosť sledovať na vlastné oči. No viem, že napríklad vyrobil celkom zaujímavo znejúci český dabing pre DIE HARD 2. Vôbec netuším či program pre Slovensko bol tiež v češtine, alebo sa jazykové verzie delili nejakým pomerom pre obe republiky, prípadne či slovenská mutácia bola plne lokalizovaná do slovenčiny... Každopádne ma napadla šialená myšlienka, že slovenský dabing pre prvú časť DIE HARD čisto náhodou nmohol vzniknúť práve pre FILMNET. Ak by sa táto skutočnosť preukázala a dokonca ak by sedelo aj tu spísané obsadenie, bola by to myslím absolútna bomba.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Predchádzajúci

Späť na Neoverené dabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.