Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:10:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Zabijakov osobný strážca (Markíza)

Zabijakov osobný strážca (Markíza)

Poslaťod PeterSD » Sob 9.6.2018 21:39:51 quicklink

161949752_90568c.jpg

Premiéra: 9.6.2018

Nakoľko je tento film viac-menej nový, je prekvapujúce, že TV Markíza siahla po tomto titule a odvysielala ho. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson predsa nemôžu nikdy sklamať. Avšak, sklamal slovenský dabing. Preklad som momentálne podrobne neanalyzoval, no dialógy boli v celku dobré, až na pár slovných hračiek. Zvuk bol prekvapujúco dobrý, nebol tlmený, rovnako čisté boli aj dialógy, originál v celku dobre vytiahnutý, čo ma privádza k samotnému obsadeniu.
To bolo katastrofálne. Nezmení to ani obsadenie Gogála. Ivan Šandor, ktorý daboval Ryana, nie je Kobielský. Šandor mu nedodal mužnosť, ba naopak. Urobil z neho "babský" typ. Šandor nezvláda pasáže, kde musí rýchlo rozprávať a kričať zároveň, čo ho robí technicky menej zdatným. Nevládze s dychom a to režisér neustrážil. No čo bolo zarážajúce najviac, je obsadenie Garyho Oldmana hercom Štefanom Kožkom. Dušan Szabó účinkoval v dabingu taktiež, no daboval inú postavu. Tento nelogický a nezmyselný počin privádza človeka k otázke, prečo? Judita Bilá ako Salma Hayek nezvládla svoju postavu, dodala jej úplne iný charekter. Z hlasového hľadiska a z hľadiska charakteru, je táto postava vhodnejšia pre Zuzanu Fialovú. A zvyšok obsadenia? 4 zboristi, ktorí sa točili dookola. Ako už spomínala diváčka Maria Rox na FB stránke Slovenský dabing, rýchlo, lacno a nekvalitne. Režisér sa podpísal pod nekvalitu a žiaľ, s nekvalitou už bude spájaný stále.

Moje hodnotenie:
40 %
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Späť na Krátke recenzie k premiérovým dabingom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.