Stránka 1 z 1

Popoluška zo supermarketu / Nová šanca (Markíza)

PoslaťNapísal: Pon 6.5.2019 09:26:16
od PeterSD
novasanca.jpg

Premiéra: 04.05.2019

Televízia Markíza po veľmi dlhej dobe vyprodukovala naozaj kvalitný slovenský dabing, ktorý stojí za zmienku. Je ním dabing k filmu Popoluška zo supermarketu (Second Act). Hlavnú postavu stvárnila americká herečka a speváčka Jennifer Lopez, známa ako JLO, ktorú, ako vždy, brilantne dabovala Andrea Karnasová. Jej veľmi dobré kamarátky dabovali Elena Podzámska, ktorá naozaj dobre, hlasovo a vtipne vystihla svoju postavu, Gabriela Dzuríková a Jana Valocká. Vedľajšiu, no taktiež dôležitú postavu zohrala aj Petra Vajdová, ktorá dabovala stratenú dcéru JLO a ktorej hlas osviežil slovenský dabing po dlhej odmlke. Príjemne prekvapilo aj obsadenie Petra Rúfusa, ktoré určite nebolo na škodu, ba naopak.

Vhodným a taktiež vtipným bolo obsadenie a výkon hercov Miša Hallona a Bianky Buckovej, ktorí boli JLO nápomocní, ako asistenti vo firemnej súťaži. V dabingu tvorili naozaj skvelý herecký pár, ktorý ladil a spolu s obsadením Eni Podzámskej vyplnil prázdne miesta.

Skvelý bol aj preklad, ktorý bol aj humorne podaný a aj vhodne preložený, aby mohol ísť do vysielania v prime time. Napr. slovo "bullshit" vo vtipnom dialógu - v slovenskom preklade, ako "pučaciny" alebo "Mine´s Fluffy Valley" ako "Dunčo z Chujavy".

Len tak ďalej. Snáď to nie je iba rarita a veríme, že pripravované kinohity, ako Kong: Skull Island, Batman Vs. Superman, Ninja Korytnačky 2 alebo Transformers: Posledný rytier dopadnú rovnako kvalitne, ak nie ešte lepšie a že nám Televízia Markíza ponúkne kinozážitok priamo v televízii.

Moje hodnotenie:
100 %