Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 07:24:10

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice League

Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice League

Poslaťod Mariuss » Štv 18.3.2021 11:37:58 quicklink

justice-league-sk.jpg
Info: IMDb | ČSFD

V slovenskom znení: Róbert Roth - Ben Affleck (Bruce Wayne / Batman), Ján Koleník - Henry Cavill (Clark Kent / Superman), Petra Vajdová - Gal Gadot (Diana Princeová / Wonder Woman), Kamila Magálová - Diane Lane (Martha Kentová), Juraj Kemka - Jared Leto (Joker), Dávid Hartl - Ezra Miller (Barry Allen / Flash), Tomáš Maštalír - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Bibiana Ondrejková - Connie Nielsen (kráľovná Hippolyta), Juraj Predmerský - J.K. Simmons (komisár Gordon), Tatiana Pauhofová - Amy Adams (Lois Laneová), Jeanette Švoňavská - Karen Bryson (Elinor Stoneová), Bianka Bucková - Kiersey Clemons (Iris Westová), Daniel Fischer - Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Jakub Kroner - Ray Fisher (Victor Stone / Cyborg), Andrea Somorovská - Amber Heard (Mera + iné postavy), Martin Kaprálik - Ciarán Hinds (Steppenwolf - hlas), Peter Rúfus - Jeremy Irons (Alfred), Zuzana Porubjaková - Lisa Loven Kongsli (Menalippe), Pavol Plevčík - Joe Manganiello (Slade Wilson / Deathstroke), Matej Landl - Joe Morton (Silan Stone), Ivan Gogál - Ray Porter (Darkseid - hlas), Richard Stanke - Willem Dafoe (Nuidis Vulko), Vladimír Jedľovský - Peter Guinness (DeSaad - hlas), Marek Majeský - Billy Crudup (Henry Allen), Miloslav Kráľ - Russell Crowe (Jor-El - hlas), Jozef Vajda - Kevin Costner (Jonathan Kent - hlas), Dušan Jamrich - Harry Lennix (Swanwick / Martian Manhunter), Jakub Abrahám, Alfréd Aczel, Marek Baranyi, Michal Blaho, Roman Čisár, Roman Ferienčík, Petra Gažíková-Lángová, Jakub Gogál, Ján Greššo, Martina Kmeťová, Andrej Kováč, Andrea Martvoňová, Sara Rothová, Ján Strapec, Dušan Szabó, Jerry Szabó, Daniel Štrauch, Dušan Vaňo

Preklad: Barbara Lucká, Ján Strapec
Dialógy: Ján Strapec, Jakub Kroner
Zvuk: Tomáš Krchlík, Peter Kučera
Asistenti réžie: Tomáš Krchlík, Martina Kucejová Šinályová
Produkcia: Martin Turanský
Réžia: Ján Strapec
Vyrobila: Noise & Opona Group - 2021

Premiéra: 18.03.2021 (HBO GO)

Súvisí s:
Muž z ocele, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Jednotka samovrahov, Wonder Woman, Justice League, Wonder Woman 1984
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod anderson » Štv 18.3.2021 11:55:54 quicklink

V slovenskom znení: Róbert Roth - Ben Affleck (Bruce Wayne / Batman)...


Naozaj to takto obsadili? Róbert Roth na Afflecka? Navyše v úlohe Batmana??? Pri všetkej úcte, Roba Rotha považujem za skvelého dabéra a dokážem si ho predstaviť na rôzne dabingové postavy, na ktoré ho ale NIKTO neobsadí. Prečo to netuším, lebo naozaj dabuje sporadicky. Ale vyššie spomenuté spojenie by ma ani v najhoršom sne nenapadlo. Navyše keď sa dívam na obsadenie pôvodnej verzie, je mi jasné, že ani tu sa tradične na akúkoľvek kontinuitu nehľadelo. Naozaj tvorcom tohto dabingu "gratulujem".
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod PeterSD » Štv 18.3.2021 11:58:50 quicklink

Najhoršie na tom je to, že technicky to nebolo vôbec zvládnuté a rovnako ani herci neboli technicky zdatní. Najmä Roth a Maštalír, ktorý tam bručal, doslova. Nedalo sa to počúvať. Je to dosť odfláknuté, ako keby to robili na bežiacom páce.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod m09 » Štv 18.3.2021 15:19:05 quicklink

Tak toto radšej ani pozerať nebudem. Už na papieri to vyzerá katastrofálne. Svetlými momentmi tohto dabingu sa zdajú byť Vajdová, Kemka, Predmerský, Magálová a možno Rúfus. Zvyšok teda vyzerá strašne a dúfam, že Markíza alebo Jojka prídu s niečím lepším.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod Dado » Štv 18.3.2021 23:38:35 quicklink

Jakub Kroner - Ray Fisher (Victor Stone / Cyborg), Andrea Somorovská - Amber Heard (Mera)

Dialógy a réžia: Ján Strapec
Vyrobila: Noise & Opona Group - 2021

Dnes som si pozrel iba pár krátkych scén, takže akéhokoľvek hodnotenia sa zatiaľ zdržím. Som ale celkom prekvapený, že dabing nedostalo na starosť – rovnako ako všetky doterajšie pre HBO GO – Sunrise Studio, najmä keď to boli práve oni, kto pripravil televízny dabing pre kinoverziu filmu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod Mariuss » Pia 19.3.2021 19:00:55 quicklink

Mne sa dabing páčil. Samozrejme mi tiež vadí, že v každom filme dabuje tú-ktorú postavu iný dabér, no celé to DC univerzum je tak nesúrodé a chaotické, že mi to až tak nevadí, pozrel som si to skôr ako samostatný film, než ako niečo, na čo sa bude nadväzovať. Mne osobné Róbert Roth až tak nevadil, pretože napríklad v Armagedone mi na Afflecka prišiel skvelý, takže tu to bolo po rokoch obnovenie veľmi zaujímavého spojenia, no na Batmana sa asi predsa len hodí iný hlas, škoda toho Hasona. Skôr na Koleníka som si nevedel zvyknúť, aj keď opäť chápem, že asi chceli na Cavilla niekoho s hrubším hlasom, ako Kobielský, či Zatovič. Pozrel som si to cele v angličtine a aj v slovenčine, a som veľmi spokojný. Určite sa slovenský dabing vydaril lepšie ako český. Pekne to vidieť na jednej z posledných scén, pri rozhovore Batmana a Jokera. V originály Joker povie... "Truce... Bruce", po česky je to preložené ako... "Příměří... Bruci, a po slovensky je to vymyslené veľmi šikovne... "Mier... Netopier, čiže rým ostáva zachovaný, navyše Kemkov hlas sa na Jaredovho Jokera náramne hodil. Za mňa teda, celkovo, celkom podarený dabing.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice...

Poslaťod PeterSD » Pia 19.3.2021 19:06:40 quicklink

Čo musím uznať, ako jediné pozitívum na tomto dabingu je obsadenie Vajdovej, Somorovskej, Koleníka (aj keď nebola zachovaná kontinuita, počúvalo sa to našťastie dobre) a obsadenie Kemku. To je asi tak všetko. Režisér nie je režisér, ale je to raper. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Justice League Zacka Snydera / Zack Snyder's Justice Lea

Poslaťod MoonDisney » Štv 3.6.2021 23:58:26 quicklink

Dabing sa nachádza aj na DVD a Blu-Ray :)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26


Späť na VoD dabingy filmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.