Aktuálny čas je Uto 28.3.2023 13:42:28

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3000! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod Komi » Uto 3.5.2022 13:35:24 quicklink

Dobrý deň pán .... (stále neviem vlastne kto ste),

Keďže je táto diskusia stále z vašej strany anonymná odpovedám Vám posledný krát na tomto fóre. Kontakt máte, tak ak budete chcieť sa za svoje názory postaviť môžete. Tu je zopár mojich postrehov, ale naozaj veľmi stručne.

Ja som dabing nehodnotil, pozastavil som sa nad jeho obsadením. Dabovať BONDA ja považujem za otázku prestíže a k nej s pre mňa absolútnou samozrejmosťou patrí aj dodržanie dabéra hlavnej postavy. Ján GallovičBonda daboval v 4 filmoch v priebehu niekoľkých rokov. Preto jeho obsadenie - aj na základe už počutého - si ja dovolím Vašimi slovami ohodnotiť ako "presné, charakterovo aj vekovo". Nepíšete nič o dôvode prečo nad týmto dabingom nebola žiadna supervízia alebo dramaturgia a režisér si doslova popustil uzdu kreatívnej fantázie "na špacír" a neobťažoval sa aspoň si zistiť ktože to daboval Bonda/Craiga v predošlých filmoch a či by nebolo dobré tohto človeka angažovať aj do dabingu filmu najnovšieho. Toto je absolútne neodpustiteľné a diletantské. A za týmto názorom si ja ako obyčajný a radový fanúšik slovenského dabingu stojím.


Beriete vôbec do úvahy, že niekto na to môže mať aj iný názor a nemusí s vami súhlasiť? Že sa mu obsadenie nemusí páčiť a nezdieľa vaše nadšenie? Že jeho odborné schopnosti a názor nemusia byť vždy v súlade s vašim vkusom? (ja vám neodopieram váš názor a nehovorím, že preobsadenie je vždy šťastné riešenie)
Dramaturgiu má každá TV a platforma svoju a ako viete aj Craiga dabovali už viacerí. Ja vám váš názor neberiem, ale nemusí to byť 100% pravda.

Pani Komorová, osobne to beriete a je to absolútne prirodzené a pochopiteľné. Možno tomu nebudete veriť, ale ja osobne proti Vám nič nemám. Nedokážem si ale predstaviť ako je vôbec reálne možné, keď skúsená osoba ako Vy získa možnosť dabovať Bonda a dopustí - iné slovo ma naozaj nenapadá - takú katastrofu, že dovolí režisérovi preobsadiť hlavnú postavu. Toto je naozaj nad moje chápanie a priznám sa, že od ŠÉFKY by som očakával absolútne konzistentný a jasný postoj voči takýmto "experimentom". Pán režisér nech si svoje kreatívne zámery pokojne skúša na iných filmoch menšieho významu a menšej dabingovej kontinuity, ale nie preboha na Bondovi. Neviem, ale to si vo Vašom štúdiu môže ktokoľvek vyskladať akékoľvek obsadenie a Vy nad tým iba mávnete rukou? Priznám sa, mal som o Vašej pozícii a jej kompetenciách úplne iné predstavy. Apropo, čo na to zadávateľ? Nikomu z HBO nevadí, že všetky Bondovsko-Craigovské filmy budú mať dabing s Jánom Gallovičom a iba tento bude výnimka? Alebo azda HBO po vzore MATRIX pristúpilo k predabovaniu aj predošlých častí?

Prepáčte, ja nie som pani Komorová, to je moje meno za slobodna a už desaťročie som Majer a pod Komorová som nevystupovala v spoločnosti Sunrise nikdy, nakoľko, keď som ju založila, tak už som bola vydatá. Pod týmto menom ma poznajú len ľudia z nášho biznisu, tak neviem.
Verte mi, že tu sa nad ničím nemávne rukou, len naozaj môžete mať skreslenú predstavu o vedení štúdia, ale aj to, čo vám sa môže zdať ako nevýhoda, môže byť v konečnom dôsledku naša výhoda. Je to vec pohľadu a ak budete na mojej pozícii, možno budete chápať, čo sa tým snažím povedať.
Tak ako neviete, čo predchádzalo predabovaniu všetkých Matrixov.... a vám sa to javí ako nelogické, všetko má svoju logiku, len vy nemusíte vidieť súvislosti.
Pán Galovič k nám chodí, do Sunrise studia chodia všetci herci bez rozdielu, my naozaj nie sme tento typ štúdia a robil v mnohých filmoch čo sme robili, je to veľmi dobrý herec a aj človek, toto vôbec nebolo o tomto. Jedno vám môžem sľúbiť a to, že sa budeme snažiť po tejto skúsenosti dať kontinuitu na prvé miesto na váhu, pri rozhodovaní, keď budeme niečo dabovať, ak to nebude v úplnom rozpore s našim profesionálnym pohľadom, ak teda dovolíte.
Komi
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 2.5.2022 11:32:13

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod anderson » Uto 3.5.2022 15:21:14 quicklink

Komi píše:...Prepáčte, ja nie som pani Komorová, to je moje meno za slobodna a už desaťročie som Majer a pod Komorová som nevystupovala v spoločnosti Sunrise nikdy, nakoľko, keď som ju založila, tak už som bola vydatá. Pod týmto menom ma poznajú len ľudia z nášho biznisu...


Vážená pani Majer - za tú pani Komorovú sa ospravedlňujem, naozaj nemám poňatia ako Vás kto oslovuje, prípadne smie oslovovať, ale nemám problém to rešpektovať.

Komi píše:Dobrý deň pán .... (stále neviem vlastne kto ste)...


Ako som už napísal, som radový divák, fanúšik dabingu a človek, ktorý si na toto fórum dovolil napísať svoj názor. Názor, ktorý je z pochopiteľných príčin pre Vás nepopulárny. Ak vyznávate zásadu, že nediskutujete s podľa Vás anonymom, nediskutujte. Aj to rešpektujem. Ja som nebol ani vulgárny a ani som nenapísal nič, za čo by som sa mal hanbiť.

Komi píše:...Beriete vôbec do úvahy, že niekto na to môže mať aj iný názor a nemusí s vami súhlasiť? Že sa mu obsadenie nemusí páčiť a nezdieľa vaše nadšenie? Že jeho odborné schopnosti a názor nemusia byť vždy v súlade s vašim vkusom? (ja vám neodopieram váš názor a nehovorím, že preobsadenie je vždy šťastné riešenie)
Dramaturgiu má každá TV a platforma svoju a ako viete aj Craiga dabovali už viacerí. Ja vám váš názor neberiem, ale nemusí to byť 100% pravda.


Áno beriem to do úvahy. Ale predpokladám, že ak ste sa vôbec odhodlali zareagovať práve na môj názor, asi na ňom niečo bude. Inak by ste si za svojimi rozhodnutiami stáli a nemali by ste potrebu baviť sa s nejakým anonymom. Aspoň tak si to pre seba vysvetľujem.

Komi píše:...Jedno vám môžem sľúbiť a to, že sa budeme snažiť po tejto skúsenosti dať kontinuitu na prvé miesto na váhu, pri rozhodovaní, keď budeme niečo dabovať, ak to nebude v úplnom rozpore s našim profesionálnym pohľadom, ak teda dovolíte.


Ak by moja kritika napomohla akémukoľvek zlepšeniu v oblasti slovenského dabingu, ja osobne budem iba rád. Dovolím si ale práve pod citáciou Vášho príspevku ešte drobnú poznámku k reakciám pána režiséra. Myslím, že mlčať, je niekedy zlato.

Za Vaše reakcie pani Majer ešte raz ďakujem a ak už aj so mnou - ako s anonymom - diskutovať nebudete, ja to absolútne chápem a vôbec Vám to nezazlievam.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1639
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod harryblock » Uto 3.5.2022 17:42:59 quicklink

Pan anderson, na vas nazor reagujeme, lebo davate osobne utoky a hlúpe domyslave poznamky, ktore s konštruktívnou kritikou nemajú nic spoločné. Bohužiaľ, nevyvratili ste ani jeden z mojich argumentov, velkych hercov ako Craig si obsadzuje kazdy vysielateľ podľa seba, to je fakt! Jedného herca v roznych filmov v ramci jedného univerza tiež dabujeme roznymi hercami, to je druhy fakt. Vy nemate fakty, len svoje PRESVEDČENIE, miesto toho len urazate a ponizujete. Pripominate mi vedúcu, pre ktoru som pracoval v dabDaniela a ktora tiez nevedela argumentovať, len prskať jed. Ja osobne som uz dostal niekoľko pochvalnych správ na novy dabing, nezaujatym divákom sa nove obsadenie páči viac ako staré a to ma teší.
harryblock
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto 2.7.2019 00:20:57

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod harryblock » Uto 3.5.2022 17:52:23 quicklink

Este by som chcel poznamenat k psychológii bezneho divaka: bežny clovek denne pozrie niekoľko casti serialu a par filmov, konzumuje ich z televízie do radu, o 17 pozera telenovelu s Vajdovou alebo Hronskym a o 20:00 uz ti isty herci dabuju psychologicky thriller. Ak si niekto mysli, ze si divak neuzije tento thriller, lebo Vajdova a Hronsky su prenho sentimentalne postavy z telenovely, tak absolútne nechápe čo tento divak naozaj chce a potrebuje. Ak hlas sedí k danemu vyzoru (a Milov drsny hlas sedi ku Craigovi ovela lepšie ako uhladeny Galovič) tak bezny divak neriesi, kde tento hlas pred tym počul alebo kto tohto herca pred tym daboval. Toto zacne riešiť az v prípade, ked ho tento hlas vyrusi.
harryblock
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto 2.7.2019 00:20:57

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod anderson » Uto 3.5.2022 18:42:18 quicklink

harryblock píše:Pan anderson, na vas nazor reagujeme, lebo davate osobne utoky a hlúpe domyslave poznamky, ktore s konštruktívnou kritikou nemajú nic spoločné. Bohužiaľ, nevyvratili ste ani jeden z mojich argumentov, velkych hercov ako Craig si obsadzuje kazdy vysielateľ podľa seba, to je fakt! Jedného herca v roznych filmov v ramci jedného univerza tiež dabujeme roznymi hercami, to je druhy fakt. Vy nemate fakty, len svoje PRESVEDČENIE, miesto toho len urazate a ponizujete. ...


Vážený pán režisér, ná úvod poznamenám iba toľko, že rozumiem Vášmu rozhorčeniu. Vy ste sa rozhodli ignorovať spojenie, ktoré bolo rokmi preverené a podľa môjho názoru adekvátne a odôvodnili ste si to - sám pre seba - tým, že hlas pána Galloviča sa na Craiga nehodí. Potom ešte píšete niečo v tom zmysle, že aj vo Vašom okolí prevláda tento názor. To je možné. V mojom okolí prevláda názor iný. A ani tu na dabingfóre - kde, a to priznávam, je môj názor väčšinou skôr ojedinelý - som žiadne zdrvujúce argumenty proti tomuto obsadeniu nezaznamenal. Z Vašej poslednej reakcie ešte môžem dedukovať, že ste sa proti tomuto obsadeniu možno rozhodli ísť preto, že so štúdiom, ktoré toto spojenie zaviedlo, nemáte dobré skúsenosti. Verím, že je to len moja domnienka, lebo ak by to bola pravda, napadajú ma rôzne výrazy, ale pojem "profesionalita" medzi nimi absentuje. Čo sa týka Vami zmienených faktov, ktorými operujete. Áno faktom je, že na Slovensku si každé štúdio obsadzuje hercov podľa seba. Každá televízia, zadávateľ alebo človek zodpovedný za dramaturgiu dabingu si takisto vyrába dabing aký mu vyhovuje. Lenže pán režisér, aj keď sú to fakty, nie je to podľa mňa NORMÁLNE a rozhodne to ničím neprospieva kvalite slovenského dabingu. A áno o tomto som ako divák skalopevne presvedčený.

harryblock píše:Este by som chcel poznamenat k psychológii bezneho divaka: bežny clovek denne pozrie niekoľko casti serialu a par filmov, konzumuje ich z televízie do radu, o 17 pozera telenovelu s Vajdovou alebo Hronskym a o 20:00 uz ti isty herci dabuju psychologicky thriller. Ak si niekto mysli, ze si divak neuzije tento thriller, lebo Vajdova a Hronsky su prenho sentimentalne postavy z telenovely, tak absolútne nechápe čo tento divak naozaj chce a potrebuje.


Pán režisér, Vy vyššie píšete, že ja len urážam a ponižujem. Je to Váš názor, hoci si dovolím tvrdiť, že som Vás ani neponížil a ani neurazil. To čo ste ale napísali Vy, je absolútna urážka mňa ako diváka o ktorom - neviem z akého prapodivného dôvodu - predpokladáte, že nechápe čo chce a čo potrebuje. Ak si Vy o sebe myslíte, že to viete, tak by som Vám odporučil aby ste sa urýchlene prebrali do reality a vyšli zo svojej bubliny, ktorá s tzv. bežným divákom evidentne nemá absolútne nič spoločné.

harryblock píše:Ak hlas sedí k danemu vyzoru (a Milov drsny hlas sedi ku Craigovi ovela lepšie ako uhladeny Galovič) tak bezny divak neriesi, kde tento hlas pred tym počul alebo kto tohto herca pred tym daboval. Toto zacne riešiť az v prípade, ked ho tento hlas vyrusi.


Môžem Vás uistiť pán režisér, že divák ktorý si pozrie všetky Bondovky s Craigom v slovenskom dabingu, pričom štyri budú dabované Jánom Gallovičom a piata Milom Kráľom, si otázku z akého dôvodu tomu tak je položí. A na to môžete pokojne - ako sa vraví - vziať jed.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1639
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod harryblock » Uto 3.5.2022 22:45:12 quicklink

Opäť si nezmyselne domyslate a nemate absolutne žiadne argumenty proti faktom, ktore som vam napísal. To čo vy považujete za normálne nie je absolútne žiaden argument, pretože pre každého je normálne niečo úplne ine, ja neznášam toľko slovnbskych dabingov a nikdy som ich tvorcov kvôli tomu neurazal a neohovaral. Ja som vychadzal zo zavedenej praxe, vy vychádzate len z toho co je vaše zbožné prianie, z dohadov a z toho co považujete za normálne. Navyše je to úbohé, keď človek, ktory o mne nič nevie vypisuje nezmysli o mojej bubline, co vy viete o tom s akymi ľuďmi prichadzam do kontaktu? A tu sa dostávame späť na začiatok, prečo tu komentujem - kazdy divak ma svoj názor, niektorí divaci mi ďakuju za novy dabing a niektorí ho kritizujú, ale konkrétne vaše komentáre(prečítajte si hned uplne prvy) k tomuto filmu su osobne a pod úroveň, vytahujete tu mena, domyslate si a spajate veci, aby ste spinili.
harryblock
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto 2.7.2019 00:20:57

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod PeterSD » Str 4.5.2022 16:13:07 quicklink

Fanúšikovia sa na FB vyjadrili k téme takto:

"ked uz to bol posledny diel "craigoversa" tak mohli nechat povodne obsadenie."

"Štúdio jednoznačne urobilo chybu. Akokoľvek dobrý a kvalitný dubber Kral je (a mohol by byť skvelý aj na Craiga), nakoľko sa HBO Max rozhodlo "prijať" znenie od JOJ za svoje, malo byť zachované. A osobne mám Janka Galloviča na Craigovi najradšej."

"Nový dabing je skvelý, dabingy TV JOJ boli trochu odflaknuté, Bondovi chýbali gule.

- odflaknute ? Ved tie dabingy su paradne. Malokedy som spokojny so slovenskym znenim, ale bondovky od Zlateho Oka až po Spectre si kedykolvek rad pustim s JOJkarskym dabingom. Aj tento dabing bol velmi dobry, no Craig ako Gallovič mi zapasoval skvelo a nevidim dovod na zmenu, a už tobož nie ked sa jedna o seriu a jej posledny diel.
"

"Ďakujem krásne, že nanovo obsadili všetky hlasy v slovenskom znení. Zrejme nikdy nevideli ucelený dabing s Gallovičom, hoci je na HMAX. A pouziť Miloslava Krála na Craiga, ktorý v Skyfall daboval hlavného záporáka, no úzasné. Teraz sa mozeme baviť o tom,že to boli tv dabingy pri predchádzajúcich častiach, a z organizačných dôvodov nezohnali Jána Galloviča, ale pravda aj v ostatných prípadoch chýbajú zaužívané hlasy. Budem si musieť počkať na dabing tv Joj

- preto som to radšej s Cz dabingom , iný level než ten slovenský

- uplne s tebou suhlasim, velmi som bol sklamany ked som to pocul, a hned som to aj vypol a tiez asi pockam na dabing od joj, ak samozrejme joj nekupi tento od hbo...
."

"Čo tak si to pozrieť v kvalitnom českom dabingu než sa tu znervózňovať nad odpadom zvaným slovenský dabing?"

"môj divácky zážitok je v keli.Ja som mal tušáka,aby som sa priliš netešil na slovenskú verziu. Že sa nájde niekto, kto to celé prešpekuluje, a zmení obsadenie, pretože... to nevníma ako jojkarsku sériu, ktorej sa musí prispôsobovať a hlavný dabér sa na Craiga nehodí. A na ktorom mieste je potom divák, pre ktorého to nahrávajú?"

"áno je to škoda ....aj keď obaja majú super hlas, ale na Galloviča ktorý ho naozaj nadaboval výborne už som bol zvyknutý....Mali si to naozaj "ustrážiť"
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2283
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod dementus996 » Pon 6.3.2023 19:56:35 quicklink

Práve som zachytil upútavku na JOJke, Bonda daboval Gallovič.
dementus996
500+
 
Príspevky: 524
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod m09 » Pon 6.3.2023 20:04:50 quicklink

Dúfam, že Joj skutočne spraví vlastný dabing a dodrží spojenia z predchádzajúcich častí. Upútavku som zachytil aj ja a rovnako môžem potvrdiť, že som tam počul Galloviča takže zatiaľ to vyzerá sľubne. Zrejme DAB Daniela a pán režisér Kollár.
m09
700+
 
Príspevky: 736
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod fajnes » Pia 17.3.2023 19:19:41 quicklink

Super správy. Zaujímavé, že to tak skoro promujú, lebo film nie je uvedený ani v prvých dvoch aprílových týždňoch.
fajnes
100+
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Predchádzajúci

Späť na VoD dabingy filmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.