Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 23:28:58

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rozčarovaná / Disenchanted

Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod Dado » Pia 18.11.2022 11:22:37 quicklink

Rozčarovaná.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA | VIDEO

DABING: DISNEY+

V slovenskom znení: Andrea Sabová - Amy Adams (Giselle), Filip Tůma - Patrick Dempsey (Robert Philip), Soňa Norisová - Maya Rudolph (Malvina Monroeová), Natália Kóšová - Gabriella Baldacchino (Morgan Philipová), Tomáš Horváth - James Marsden (Edward), Andrea Somorovská (spev Ivana Regešová ?) - Idina Menzel (Nancy), Jana Valocká - Yvette Nicole Brown (Rosaleen), Henrieta Jančišinová - Jayma Mays (Ruby), Dávid Hartl - Kolton Stewart (Tyson), Peter Makranský - Griffin Newman (Pip - hlas), Petra Gažíková-Lángová, Juraj Predmerský, Martin Zatovič a ďalší

Zvuk: Milan Kubík
Produkcia: Andrea Prextová
Hudobná réžia: Kamil Mikulčík
Asistentka réžie: Mária Graňáková Peciarová
Preklad a úprava: Miroslava Brezovská
Réžia: Ivan Laca
Dabingové štúdio: Sunrise Studio
V spolupráci s: Pixelogic Media
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.

Premiéra: 18. 11. 2022 (Disney+)

Súvisí s:
Začarovaní
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod lubo » Pia 18.11.2022 13:02:29 quicklink

Andrea Somorovská - Idina Menzel (Nancy), Tomáš Horváth - James Marsden (Edward), Peter Makranský - Griffin Newman (Pip-hlas), Dávid Hartl - Kolton Stewart (Tyson), Juraj Predmerský, Martin Zatovič, Petra Gažíková-Lángová
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod anderson » Pia 18.11.2022 13:04:58 quicklink

Takže podľa toho čo je tu napísané je okrem Marsdena dabingová kontinuita v náväznosti na prvý diel NULA CELÁ NULA. Nemám slov...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod lubo » Pia 18.11.2022 13:19:53 quicklink

anderson píše:Takže podľa toho čo je tu napísané je okrem Marsdena dabingová kontinuita v náväznosti na prvý diel NULA CELÁ NULA. Nemám slov...


Mám rád kontinuitu, ale v tomto prípade má prvá časť pre mňa zlý dabing, čiže tu vítam všetky zmeny. Pri Hókuse Pokúse 2 by ma to naštvalo, že nie sú dodržané hlavné hlasy a teším sa, že tam sú, ale tu sa teším, že nie sú zachované. :D
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod anderson » Pia 18.11.2022 13:37:24 quicklink

Proti dabingu prvej časti síce nič nemám, ale onen "lepší" výber hlasov by som bol schopný akceptovať keby naozaj bol lepší. Sabovej hlas nesúdim, nijak zvlášť napočúvaný ho nemám, hoci by som teda na takúto hviezdu čakal nejaké zaužívanejšie spojenie, ale kombinácia Túma - Dempsey má byť akože posun ku kvalitnejšiemu slovenskému zneniu :?: :roll:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod m09 » Pia 18.11.2022 14:03:52 quicklink

Budem celkom výnimočne súhlasiť s kolegom Andersonom. Tam sa im rozpadlo super spojenie Šandor - Dempsey, ktoré hlavne v ,,Ako ukradnúť nevestu,, bolo fakt top. Ak ho už chceli nahradiť Miloslav Kráľ by nebol od veci.
Pri Amy Adams už dlhodobo preferujem Juditu Bilú. Ostatné kombinácie u mňa nie úplne zabodovali a že ich bolo pri Adams kopec.
Pri Maya Rudolph osobne preferujem Karnasovú. Norisová mi ale neznela až tak úplne mimo misu. Dalo sa to zniesť.
Jediné pozitívum tohto dabingu vidím v spojení Henrieta Jančišinová - Jayma Mays. Toto spojenie je za mňa top. Ak si pozriete sitkom Millerovci mohli by sme sa na tom zhodnúť. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod lubo » Pia 18.11.2022 16:44:45 quicklink

Ono, pri týchto dabingoch pre Disney+ je vždy možné, že boli ponúknuté aj hlasy z prvej časti, čiže Drínová a Šándor, ale supervízia ich neschválila.

Ale akože Judita Bilá by sa na postavu Giselle absolútne nehodila. V iných filmoch s Amy Adams môže sadnúť, ale na Giselle nie, navyše neviem či Judita Bilá vie spievať.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod m09 » Pia 18.11.2022 19:46:25 quicklink

Ja si myslím, že zaspieva keď potrebuje. Je to obrovský talent slovenského dabingu podobne ako Hason u mužov s tým že ich možno nevidíme v televíziách ani v divadlách ale o to viac sa venujú (v prípade Hasona venovali) tomu dabingu. Hlavne hlasovo má k Adams veľmi blízko a to či zahrá taký alebo onaký charakter postavy o tom vôbec nepochybujem.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod MoonDisney » Pia 18.11.2022 20:17:28 quicklink

lubo píše:Ono, pri týchto dabingoch pre Disney+ je vždy možné, že boli ponúknuté aj hlasy z prvej časti, čiže Drínová a Šándor, ale supervízia ich neschválila.

Ale akože Judita Bilá by sa na postavu Giselle absolútne nehodila. V iných filmoch s Amy Adams môže sadnúť, ale na Giselle nie, navyše neviem či Judita Bilá vie spievať.


Áno, Drínová na castingu na Giselle bola, Disney sa však rozhodol ju neobsadiť. O Šándorovi neviem či bol na castingu..
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 516
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Rozčarovaná / Disenchanted

Poslaťod MoonDisney » Str 23.11.2022 23:49:10 quicklink

Hlas Nancy je určite Andrea Somorovská? Skôr by som povedal že Ivana Regešová, na Andreu sa mi to moc nepodobá.. :?:
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 516
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Ďalší

Späť na VoD dabingy filmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.