Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 11:04:12

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rod draka / House of the Dragon

Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod HaroldV » Pon 22.8.2022 20:09:24 quicklink

rod_draka.jpg
Info: IMDB | ČSFD | WIKI

1. SÉRIA
V slovenskom znení: Peter Sklár - Paddy Considine (kráľ Viserys I. Targaryen), Tatiana Pauhofová - Emma D'Arcy (princezná Rhaenyra Targaryen), Stanislav Král - Rhys Ifans (ser Otto Hightower), Pavol Plevčík - Matt Smith (princ Daemon Targaryen), Martin Mňahončák - Steve Toussaint (lord Corlys Velaryon), Barbara Kelíšková - Olivia Cooke (kráľovná Alicent Hightower), Adela Mojžišová - Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Natália Kóšová - Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Linda Zemánková - Eve Best (princezná Rhaenys Targaryen), Radka Kopriva - Sonoya Mizuno (Mysaria), Martin Zatovič - Fabien Frankel (ser Criston Cole), Pavol Topoľský - Graham McTavish (ser Harrold Westerling), Martin Hronský - Matthew Needham (Larys Strong), Přemysl Boublík - Jefferson Hall (ser Tylan Lannister, lord Jason Lannister), Dávid Hartl - Harry Collett (princ Jacaerys "Jace" Targaryen), Alex Koníček - Elliot Grihault (princ Lucerys "Luke" Velaryon), Oliver Oswald - Tom Glynn-Carney, Ty Tennant (princ Aegon Targaryen, mladý Aegon Targaryen), Martina Kapráliková - Phia Saban, Evie Allen (princezná Helaena Targaryen, mladá Helaena Targaryen), Dárius Koči - Ewan Mitchel (princ Aemond Targaryen), Dominik Budinský - Leo Ashton (mladý princ Aemond Targaryen), Oliver Boublík - Leo Hart, Harvey Sadler (mladý princ Jacaerys "Jace" Velaryon, mladý princ Lucerys "Luke" Velaryon), Grétka Luprichová - Shani Smethurst (mladá Baela Targaryen), Štefan Richtárech - Gavin Spokes (lord Lyman Strong), Ján Greššo - Bill Paterson (lord Lyman Beesbury), Martin Madej - John Macmillan (ser Laenor Velaryon), Michal Kaprálik - Theo Nate (mladý Laenor Velaryon), Ladislav Konrád - Steffan Rhodri, Paul Clayton (lord Hobber Hightower, lord Merryweather, iné vedľajšie postavy), Kamil Mikulčík - Ryan Corr (Harwin "Kostilam" Strong), René Jankovič - Wil Johnson (ser Vaemond Velaryon), Lenka Debnárová - Nanna Blondell (lady Laena Velaryon), Miroslava Grožáková - Savannah Steyn (mladá Laena Velaryon), Ivan Laca - David Horovitch (veľmajster Mellos), Daniel Ratimorský - Julian Lewis Jones, Dean Nolan (lord Boremund Baratheon, princ Reggio Haratis), Patrik Vyskočil - Solly McLeod, Anthony Flanagan (ser Joffrey Lonmouth, ser Steffon Darklyn), Jakub Ružička - Luke Tittensor, Elliott Tittensor (ser Arryk Cargyll, ser Erryk Cargyll), Ondrej Kaprálik - Arty Froushan (ser Quarl), Roman Čisár - Paul Hickey (lord Caswell), Dagmar Sanitrová - Sian Brooke (kráľovná Aemma Arryn), Ľubica Konrádová - Lucy Briers, Rosie Ede, Miriam Lucia (lady Ceira Lannisterová, pôrodná babica, lady Fell, iné vedľajšie postavy), Juraj Predmerský - Paul Leonard, Haqi Ali (lord Beric Dondarrion, majster Kelvyn), Igor Krempaský - Phil Daniels (maester Gerardys), Tibor Vokoun - Nicholas Jones (lord Bartimos Celtigar), Juraj Kemka - Roger Evans (lord Borros Baratheon), Zuzana Kyzeková - Alexis Raben (Talya), Martin Vitek - Owen Oakeshott, Rhys Parry Jones (ser Gerold Royce, uvádzač turnaja), Michal Hallon - Kurt Egyiawan, Gabriel Scott, Jonny Weldon (veľmajster Orwyle, Jerrel Bracken, Samwell), Bianka Bucková - Maddie Evans (Dyana), Peter Rúfus - David Hounslow (lord Rickon Stark), Ivan Gogál - Simon Chandler (septon Eustace), Martin Kaprálik - Gareth Morrison (väzeň v Čiernych celách), Zuzana Šebová - Michelle Bonnard (bordelmama), Andrej Kováč, Jakub Gécz, Jana Lieskovská, Jozef Benedik, Alex Šajban a ďalší.

Zvuk: Erich Sedlák
Produkcia: Rastislav Jakubek
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Dominik Beňuš
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2022

Premiéra: 22.08.2022
HaroldV
100+
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 2.1.2021 13:35:12

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod jano » Pon 22.8.2022 20:52:05 quicklink

Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO - 2022
Obrázok užívateľa
jano
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto 31.8.2021 09:34:57

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod jano » Uto 23.8.2022 11:52:28 quicklink

Adela Mojžišová - Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Natália Kóšová - Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Barbara Kelíšková - Olivia Cooke (Kráľovná Alicent Hightower)

Tuším som tam začul aj Štefana Richtárecha, ale na 100% to neviem potvrdiť.
Obrázok užívateľa
jano
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto 31.8.2021 09:34:57

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod lubo » Uto 23.8.2022 16:12:08 quicklink

Áno, bol tam Richtarech. Ešte tam bol aj Jakub Gécz. A tiež: Linda Zemánková - Eve Best (princezná Rhaenys Velaryon), Radka Kopriva - Sonoya Mizuno (Mysaria)

Inak Adela Mojžišová teda ukázala úplne inú polohu hlasu ako zvyčajne, nespoznal by som ju.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1141
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod Mariuss » Uto 23.8.2022 23:05:14 quicklink

Na tento dabing som veľmi zvedavý. To obsadenie sa mi páči, no uvidím ako hlasy zapasujú na postavy.
Hlavne ma teší, že si niekto spomenul, že máme aj iných kvalitných dabérov, okrem tých +- 30tich čo sa točia dookola na všetky filmy a seriály.
Dagmar Sanitrová je skvelá dabérka a má charizmatický hlas. Škoda, že ju skoro už nepočuť (aspoň som si nevšimol, žeby bola obsadzovaná). O to viac som vďačný, že ju vybrali.
Ešte keby vytiahli hercov ako Eduard Vitek, Jaroslav Mendel, Vladimír Bartoň, Marek Ťapák atď., tak by to bolo bomba.
Už aj tak náš dabing dosť utrpel absenciami Dana Dangla, Jána Kronera, či Emanuela Hasona.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1038
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod fofo16 » Str 24.8.2022 09:38:58 quicklink

Mariuss píše:Ešte keby vytiahli hercov ako Eduard Vitek, Jaroslav Mendel, Vladimír Bartoň, Marek Ťapák atď., tak by to bolo bomba.

No, Vladimíra Bartoňa by jedine tak z hrobu mohli vytiahnuť. So zvyškom ale súhlasím.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod lubo » Str 24.8.2022 20:40:22 quicklink

Mariuss píše:Ešte keby vytiahli hercov ako Eduard Vitek, Jaroslav Mendel, Vladimír Bartoň, Marek Ťapák atď., tak by to bolo bomba.


Eduard Vitek, bohužiaľ, skončil s koncom štúdia EKA, ale, pravdaže, jeho návrat nie je vylúčený. Jaroslav Mendel žije v ČR, čiže to je kategória ako Katarína Šulajová, takže tam jedine nejaká mega významná postava a dokonalé zosúladenie termínov výroby a herca, čiže maximálne nejaký kinodabing. Rovnako v zahraničí žijú Jana Kolesárová alebo Ľubica Trégerová, tak tie sú tiež mimo. Mnohí aj na Slovensku žijúci herci sú takí vyťažení, že je problém dostať ich do dabingu, čo si myslím, že si už väčšina z Vás všimla, že pomaly niektoré spojenia zanikajú alebo niektoré v minulosti časté hlasy sú dnes už zriedkavé. Tiež by som rád počul Szidi Tobias (mimo Toy Story ani neviem, kedy som ju počul inde) , Štefana Skrúcaného (bol v poslednej dobe inde ako v kinodabingoch a neakých úlohách v Star Wars seriáloch?) , Martu Sládečkovú (nebola ani v Mamma Mia 2 a prestaal už robiť aj Annette Benning), Daniela Dangla (počuli ste ho po Hobitovi v nejakom novom tv dabingu?) , Zuzanu Frenglovú (neviem, povedať, či okrem naimáku Hviezda bola posledných 5 rokov aj inde?), Danielu Kuffelovú (úplne sa vytratila), Mareka Ťapáka (zmizol z vedenia RTVS a zmizol aj z dabingu). A rozhodne viac Sone Norisovej (viem, že teraz má pár dabingov pre Disney+, ale jej hlas je taký krásny, že by mohol byť aj častejší a nielen na Cameron Diaz či Jessice Chastain) Mariána Miezgu (počuli ste ho mimo rozprávok a Barda Pitta? Ja len v Poslendom Dueli), Jána Koleníka (dabuje okrem Bradleya Coopera aj rozprávok aj iné?), Mira Nogu (minule som ho zachytil na RTVS v Zasľúbenej zemi, ale inde?) , Zuzany Fialovej (okrem Rocket Mana, Valenitny z Balck Widow a Falcona a dvoch filmov s Jolie som ju nepočul) Diany Mórovej (len Nicole Kidman), Slávky Halčákovej (vôbec netuším, kde okrem upäútavok na Markízu Krimi bola?), Henriety Mičkovicovej (tiež nie je často), Zuzany Kronerovej (pár VOD dabingov, asi 2-3).
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1141
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod dementus996 » Ned 28.8.2022 12:37:39 quicklink

Zvuk: Erich Sedlák
Réžia: Michal Hallon


ak sa podarí, doplním aj zvyšné obsadenie.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 845
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod m09 » Uto 4.10.2022 16:02:52 quicklink

Tak tu vyzerajú viaceré spojenia na papieri divne radšej si pozriem samotný seriál. Zaujala ma však diskusia o dabéroch a dabérkach, ktorí sa vytratili z dabingu. Mnohí tu už boli kolegami spomenutí.
Z tých, ktorí nie by som rád spomenul Michaelu Čobejovú tej by som rozhodne uvítal viac v dabingu. Návrat Janka Kronera či Emanuela Hasona by dabingu tiež určite prospel. Určite by som uvítal viac Vačkovej či Švoňavského po skončení csi Miami sa dosť vytratili Mičkovicová to isté. Dávnejšie som nepočul ani Šimonoviča v ničom a Šajmovič sa už vytráca tiež.
Z tých, ktorých už spomínali mi najviac chýba asi ten Dangl, ale určite Bičan by mohol byť alebo Pomajbo či Vladimír Hajdu. Posledné roky sa skutočne opakujú tí istí herci dookola a hádam sa to zmení.
m09
700+
 
Príspevky: 787
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod lubo » Uto 4.10.2022 21:32:11 quicklink

m09 píše: sa dosť vytratili Mičkovicová to isté.
alebo Pomajbo. Posledné roky sa skutočne opakujú tí istí herci dookola a hádam sa to zmení.


Mičkovicová má epizódnu postavu v 6. časti She-Hulk a Pomajbo v 7. časti toho istého seriálu. Viem, že to nie sú veľké postavy, ale poteší to počuť ich v niečom novom. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1141
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Ďalší

Späť na VoD dabingy seriálov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.