Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:53:20

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rod draka / House of the Dragon

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod HaroldV » Sob 29.10.2022 09:22:26 quicklink

Po zhliadnutí všetkých epizód musím hodnotiť tento dabing pozitívne. Hlasy boli vybraté precízne a na dané postavy sa zväčša hodili. Obzvlášť pozitívne hodnotím Petra Sklára a Pavla Plevčíka. Sklár sa takmer vyrovnal neuveriteľnému výkonu Viserysovho predstaviteľa Paddyho Considina a Plevčík dodal Daemonovi nádych nebezpečnosti. Výborné výkony podali aj ostatní najmä Mňahončák, Kelíšková, Richtárech, Hronský a Kóšová. Mierne rušivo som vnímal to, že L. Konrád a M. Hallon sa obaja objavili okrem na malých postavách, ktoré sú na obrazovke len pár minút, aj na mierne dôležitejších postavách, ktoré toho času dostali viac. Som realista a je mi jasné, že museli pracovať aj s nejakým rozpočtom a teda nenajímali na každú postavu s jednou replikou iného dabéra. Avšak keď tvorcovia dabingu videli, že daná postava sa objavuje viac krát, tak mohli na ňu dať iného dabéra než na pol tucta predchádzajúcich. Ale zase keď to po tejto stránke porovnám s českým dabingom seriálu, kde sa v objavujú 2 postavy dabované jedným človekom v tej istej scéne, tak slovenský dabing dopadol ešte celkom dobre. Čo sa týka prekladu, z väčšej časti bol kvalitný, avšak našlo sa aj pomerne dosť chybičiek - z tých najväčších, ktoré úplne menia význam výroku napríklad: "I found myself thinking of your own mother today" - Dnes som premýšľal o svojej vlastnej matke; alebo "Are you sure it wasn't Aegon who put them up to it?" - Si si istá, že to Aegon ich nahovoril? Celkovo mal dabing pozitívne momenty ako aj tie negatívne ale za mňa tie pozitívne prevýšili tie negatívne.
HaroldV
100+
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 2.1.2021 13:35:12

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod lubo » Ned 30.10.2022 15:07:57 quicklink

Jakub Ružička - Luke Tittensor, Elliott Tittensor (sér Arryk Cargyll, sér Erryk Cargyll)), Zuzana Kyzeková - Alexis Raben (Talya), Zuzana Šebová - Michelle Bonnard (bordelmama), Alex Koníček - Elliot Grihault (princ Lucerys "Luke" Velaryon), Andrej Kováč, Roman Čisár
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod HaroldV » Ned 30.10.2022 20:31:11 quicklink

Ďakujem za doplnenie.
HaroldV
100+
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 2.1.2021 13:35:12

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod dementus996 » Pon 21.11.2022 15:17:41 quicklink

Podarilo sa mi zohnať kompletné údaje.

Lenka Debnárová - Nanna Blondell (lady Laena Velaryon), Bianka Bucková - Maddie Evans (Dyana), Ondrej Kaprálik - Arty Froushan (Quarl), Roman Čisár - Paul Hickey (lord Caswell), Dominik Budinský - Leo Ashton (mladý princ Aemond Targaryen), Oliver Boublík - Leo Hart, Harvey Sadler (mladý princ Jacaerys "Jace" Velaryon, mladý princ Lucerys "Luke" Velaryon), Grétka Luprichová - Shani Smethurst (lady Baela Targaryen), Jana Lieskovská, Jozef Benedik, Martin Madej, Alex Šajban

Zvuk: Erich Sedlák
Produkcia: Rastislav Jakubek
Preklad: Michal Gašpar
Dialógy: Dominik Beňuš
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod HaroldV » Pon 21.11.2022 22:22:18 quicklink

Ešte keby niekto vedel doplniť kto daboval Laenora Velaryona (John MacMillan), tak tam budú asi všetky dôležitejšie postavy.
HaroldV
100+
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Sob 2.1.2021 13:35:12

Re: Rod draka / House of the Dragon

Poslaťod dementus996 » Pon 21.11.2022 23:47:01 quicklink

HaroldV píše:Ešte keby niekto vedel doplniť kto daboval Laenora Velaryona (John MacMillan), tak tam budú asi všetky dôležitejšie postavy.


V mojich materiáloch je tam priradený Martin Madej, ale nemal som čas to skontrolovať.

Aj zvyšní herci, čo som pridal majú priradené mená postáv. Jana Lieskovská (Lydia), Jozef Benedik (Septon), Alex Šajban (Luke). Ak to dokáže niekto overiť, budem rád. :)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Predchádzajúci

Späť na VoD dabingy seriálov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.