Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:53:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Černobyľ / Chernobyl

Černobyľ / Chernobyl

Poslaťod MoonDisney » Ned 7.2.2021 23:18:55 quicklink

Černobyľ.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Matej Landl - Jared Harris (Valery Legasov), Peter Rúfus - Stellan Skarsgård (Boris Shcherbina), Renáta Rundová - Emily Watson (Ulana Khomyuková), Juraj Predmerský - Paul Ritter (Anatoly Dyatlov), Barbora Chlebcová - Jessie Buckley (Lyudmilla Ignatenková), Ivan Šandor - Adam Nagaitis (Vasily Ignatenko), Martin Hronský - Con O'Neill (Viktor Bryukhanov), Ján Gallovič - Adrian Rawlins (Nikolai Fomin), Peter Krajčovič - Sam Troughton (Alexandr Akimov), Ondrej Kaprálik - Robert Emms (Leonid Toptunov), Miroslav Trnavský - David Dencik (Mikhail Gorbachev), Milan Bahúl - Mark Lewis Jones (generál Vladimir Pikalov), Ján Greššo - Alan Williams, Donald Sumpter (Charkov, Zharkov), Pavol Topoľský - Alex Ferns (Glukhov), Dušan Szabó - Ralph Ineson (generál Tarakanov + titulky), Tomáš Hallon - Barry Keoghan (Pavel Gremov), Martin Kaprálik - Fares Fares (Bacho), Ivo Gogál - Michael McElhatton (prokurátor Andrei Stepashin), Tomáš Horváth - Billy Postlethwaite (Boris Stolyarchuk), Dárius Koči - Joshua Leese (Igor Kirschenbaum), Petra Vajdová - Nadia Clifford (Dr. Svetlana Zinchenková), Igor Krempaský - Jamie Sives, Alexej Manvelov (Anatoly Sitnikov, Garo), Patrik Vyskočil - Baltasar Breki Samper, Povilas Jatkevicius (Alexei Ananenko, Kibenok), Michal Blaho - Philip Barantini, Arnas Danusas (Valeri Bezpalov, vojak), Jakub Abrahám - Oscar Dyekjær Giese, Tomas Zaibus, Michael Shaeffer, Paulius Cizinauskas (Boris Baranov, vojak, muž, agent), Přemysl Boublík - Douggie McMeekin (Aleksandr Yuvchenko), Michal Hallon - Michael Socha, Mark Bagnall (Mikhail, Jughashvili), Peter Kočiš - Jay Simpson (Valeriy Perevozchenko), Rastislav Sokol - Michael Colgan (Mikhail Shchadov), Martin Mňahončák - Joe Tucker, James Cosmo (pracovník v závode, baník), Ladislav Konrád - Peter Guinness, Ron Cook (major Burov, doktor), Marián Slovák - Hilton McRae (sudca Milan Kadnikov), Jozef Domonkoš - Kieran O'Brien (Khodemchuck), Milada Rajzíková - June Watson (starenka), Pavol Plevčík - Gerard Kearns, Josef Altin (Pravik, vojak), Andrej Kováč - Alex Blake, Josef Davies (Petrovich, Janek), Linda Zemánková - Laura Elphinstone, Lucy Russell, Pandora Colin (Oksana, Marina Gruzinskaya, Dr. Vetrova), Matúš Krátky - Matthew Needham (Dmitri), Roman Čisár - Sam Strike, Daniel Crossley (Misha, Stasiuk), Michal Klučka - Karl Davies (Viktor Proskuryakov), Petra Gažíková-Lángová - Alison Pargeter, Caoilfhionn Dunne (sekretárka, Yenina), Peter Kollárik - Victor McGuire, Ian Pirie (Garanin, Masha), Ľubica Konrádová - Cait Davis, Rachel Atkins (žena v bare, Niyazova), Tatiana Kulíšková - Amanda Drew, Velta Zygure (Kremlinská úradníčka, knihovníčka) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre HBO v roku 2020

Premiéra: 07.02.2021 (HBO GO)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Černobyľ / Chernobyl

Poslaťod Mariuss » Pon 8.2.2021 02:23:01 quicklink

Normálne som onemel keď som si na internete prečítal, že HBO začína dabovať svoj obsah do slovenčiny. Wau ! Som nenormálne šťastný, že sa konečne pohli ľady, a na Slovákov sa pozerá ako na Slovákov, nie ako na "tiež Čechov". Nech je toto len začiatok svetlej budúcnosti slovenského dabingu ! Normálne si idem od radosti, zvedavosti a vďačnosti na mesiac predplatiť HBO GO. Dabing na Černobyľ vyzerá dobre a snáď tak bude aj znieť !
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Černobyľ / Chernobyl

Poslaťod Mariuss » Uto 9.2.2021 00:54:10 quicklink

Pozrel som si to celé s týmto dabingom a za mna musím povedať, že je to dabing brilantný a hodný tohto seriálu ! Matej Landl aj Peter Rúfus boli skvelé voľby, a celkovo za tých 5 hodín sa mi ani raz nestalo, žeby mi nejaký hlas na danú postavu nepasoval. Super práca.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Černobyľ / Chernobyl

Poslaťod MoonDisney » Uto 9.2.2021 17:13:56 quicklink

Dabing je fakt skvelý! Vidím veľký potenciál v dabingoch od HBO, čoskoro pridajú aj Hru o tróny.. Som zvedavý
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Černobyľ / Chernobyl

Poslaťod forneus1 » Uto 9.2.2021 19:22:49 quicklink

Ja som sa vyjadril v subteme o nenadabovanych filmoch. Rufus vyborna volba, ale Landla si na chraplaveho Harrisa fakt neviem predstavit.

Vedel by tu niekto hodit aspon zvukovu ukazku?
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07


Späť na VoD dabingy seriálov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.