Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 06:44:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod Mariuss » Sob 23.4.2022 00:17:04 quicklink

Half-Life Counter-Strike.jpg
INFO: MobyGames

V slovenskom znení: ???

Dabing bol vyrobený medzi rokmi 2000 - 2002
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod KOMZA » Sob 23.4.2022 02:30:28 quicklink

O jaký dabing se jedná? Vzhledem k tomu, že tento počin má být až z roku 2004, předpokládám, že tohle musí být ještě nějaký jiný.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod Mariuss » Sob 23.4.2022 09:32:52 quicklink

CSko ma minimálne dva slovenské dabingy. Jeden novší, ktorý sa dá počuť vo verzií 1.6 (myslím), a potom tento, starší, ktorý som osobne počúval, keď som kedysi dávno okolo roku 2003 hrával pôvodné CSko, ktoré sa spúšťalo cez Half-Life.
Teoreticky, ale je možné, že to bolo až v roku 2004 a že je to ten dabing, o ktorom hovoríš. Napíšem ti, čo si pamätám a možno na základe toho na niečo prídeš.

Netuším, či sa jednalo o profesionálny, alebo polo-amatérsky dabing (u hier to bolo často ťažko rozoznať :D), no toto je všetko čo si pamätám...

Bol to slovenský dabing s nádychom šariščiny (nárečie na severo-východnom Slovensku), takže tipujem, že tam niekde sa aj vyrobil. Odhadujem tak, napríklad, na základe hlášky "Ruc im granatik" ("Ruc" v šariščine znamená "Hoď")
Zo samotného dabingu si pamätám tieto hlášky.

Ruc im granatik ! (len v textovej podobe)
Vykur tych švábov von ! - zaznievalo pri hádzaní gránátov, či dymovníc
Párky sú napnuté, môžeme vyraziť ! - Hláška na začiatku kola, kedy sa skončil nákup zbraní, a šlo sa do akcie
Poliši vyhráli, cha cha cha ! - Zaznelo keď kolo vyhrali policajti
Tri dni ma nahaňali, aj tak ma nedostáli ! - tento spev (ako keby z rozhlasu), znel keď vyhrali teroristi
Tu mi je lepšie ! - srandovným, pritepleným hlasom toto dookola hláškovali "Hostages" keď ich policajti zachraňovali
Tak ja si tu tikám... - Zaznelo keď teroristi položili bombu

Ešte si pamätám mená niektorých botov - Nasraty Jano z Oravy, Headshot Superlux atď...

Týmto by som zároveň rád poprosil, hocikoho, kto tento dabing má, nech sa mi určite ozve :D
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod KOMZA » Sob 23.4.2022 12:53:21 quicklink

Tak to bych tipovala, že bude amatérský, asi jako byl český počin, který zněl jako nějaká parodie Izera na Sobotu. Ale díky, nevěděla jsem, že máte i svou verzi, nikde jsem na ni nenarazila ani ji nikdo nezmínil, přidávám si ji do seznamu.
KOMZA
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Pia 14.12.2018 21:04:08
Bydlisko: Praha

Re: Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod cyberon » Uto 3.5.2022 23:15:47 quicklink

Ja som teraz zbežne prebehol internety a našiel som tri SK "dabingy" resp. tri sady hlášok. Ale ani jedna nie je tá šarišská.
Obrázok užívateľa
cyberon
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 30.10.2011 23:30:03

Re: Half-Life: Counter-Strike / Half-Life... (2000)

Poslaťod Mariuss » Str 4.5.2022 19:36:19 quicklink

cyberon píše:Ja som teraz zbežne prebehol internety a našiel som tri SK "dabingy" resp. tri sady hlášok. Ale ani jedna nie je tá šarišská.


Ten len tak nenájdeš. Ja ho hľadám na internete už 10 rokov a nič. Ani len zmienka o ňom nie je, nie to ešte nejaké video či nebodaj samotna hra.

Škoda, bolo to neskutočne srandovne hranie s týmto dabingom v pozadí :D
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Dabing videohier

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron