Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 22:20:32

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege °

Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege °

Poslaťod mato46 » Uto 1.4.2014 14:20:23 quicklink

under-siege.jpg
INFO: IMDB I ČSFD I FDB I ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV LUNA, TV JOJ, TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Dušan Szabó - Steven Seagal (Casey Ryback), Emanuel Hason - Tommy Lee Jones (William Stranix), Jozef Švoňavský - Gary Busey (veliteľ Krill), Katarína Šulajová - Erika Eleniak (Jordan Tateová), Ivan Romančík - Andy Romano (admirál Bates), Vladimír Jedľovský - Colm Meaney (Daumer), Marek Majeský - Raymond Cruz (Ramirez), Peter Bzdúch - Sandy Ward (Calaway), Peter Šimun - Dennis Lipscomb (Trenton), František Kovár - Dale Dye (kapitán Garza), Ján Tréger - Damian Chapa (Tackman), Eduard Bindas - Patrick O'Neal (kapitán Adams), Daniel Dangl - Tom Wood (vojak Nash), Pavol Šajmovič - Eddie Bo Smith Jr. (Shadow), Ján Mistrík - Troy Evans (Granger), Milan Bartošek - Glenn Morshower (podporučík Taylor), Pavol Topoľský - Nick Mancuso (Tom Breaker), Katarína Križanová - Dru Anne Carlson (kapitánka Spellmanová), Alfréd Aczel, Ján Kramár, Ladislav Konrád

Zvuk: František Hammerschmidt
Produkcia: Iveta Chmúrna
Asistentka réžie: Radmila Kardošová
Redaktorka: Oľga Ruppeldtová-Andrášová
Preklad: Oľga Pažítková
Dialógy a réžia slovenského znenia: Pavol Topoľský
Vyrobilo: Štúdio Podium pre TV Luna

2. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Steven Seagal (Casey Ryback), Dušan Jamrich - Tommy Lee Jones (William Stranix), Miroslav Trnavský - Gary Busey (veliteľ Krill), Henrieta Jančišinová - Erika Eleniak (Jordan Tateová), Peter Rúfus - Nick Mancuso (Tom Breaker), Jaroslav Mendel - Troy Evans (Granger), Rastislav Sokol - Glenn Morshower (podporučík Taylor), Juraj Predmerský - Richard Andrew Jones (Pitt), Emanuel Hason - Tom Reynolds (Wave), Vladimír Jedľovský - Dale Dye (kapitán Garza), Pavol Šajmovič, Štefan Bučko, Igor Čillík, Dušan Szabó, Ján Tréger, Pavol Topoľský, Ivan Šandor, Štefan Mandžár (titulky) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza - cca 2010-2011
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod PeterSD » Štv 3.4.2014 14:18:39 quicklink

DABING TV LUNA:

V slovenskom znení: Dušan Szabo - Steven Seagal (Casey Ryback), Emanuel Hason - Tommy Lee Jones (William Stranix), Jozef Švoňavský - Gary Busey (veliteľ Krill), Katarína Šulajová - Erika Eleniak (Jordan Tateová), Ivan Romančík, Vladimír Jedľovský, Marek Majeský, Peter Bzdúch, Peter Šimun, František Kovár, Ján Tréger, Eduard Bindas, Daniel Dangl, Pavol Šajmovič, Ján Mistrík, Alfréd Aczel, Ján Kramár, Milan Bartošek...a ďalší

Slovenské znenie pre TV LUNA vyrobilo študio PODIUM

zvuk: František Hammerschmidt
produkcia: Iveta Chmúrna
asistent réžie: Radmila Kardošová
redaktorka: Oľga Rupeltová-Andrášová
preklad: Oľga Pažítková
dialógy a réžia slovenského znenia: Pavol Topoľský
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod mato46 » Štv 3.4.2014 14:57:18 quicklink

Ani som netušil, že existuje aj druhý dabing. Každopádne, podľa obsadenia to musel byť celkom zábavný dabing... :lol:

Nevieš náhodou, ktorý vznikol skôr?
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod PeterSD » Sob 5.4.2014 01:50:50 quicklink

Aha, to som zabudol uviest, prvy dabing bol od tv luna.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod PeterSD » Ned 8.3.2015 13:46:11 quicklink

Jojka uviedla upútavku na dnešok s dabingom LUNY. Ale ktovie, či vôbec bude s sk dabingom.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod kubikdulik » Pon 9.3.2015 11:12:48 quicklink

Byl to nakonec dabing TV Luna?
kubikdulik
100+
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 14.9.2012 10:27:46

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod PeterSD » Pon 9.3.2015 12:55:55 quicklink

Áno, nakoniec Jojka odvysielala dabing TV LUNY.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod David36 » Pon 9.3.2015 23:06:33 quicklink

Je dobré že Jojka dala dabing TV Luna ma to aj prekvapilo, len aby stým pokračovala ,filmy ktoré by mohla odvzysielať napr. Poviedka o policajtovi, Dvaja muži v meste, Serpico. Ale ak by Jojka tieto filmy odvysielala to by bol asi zázrak.
David36
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Uto 27.1.2015 19:29:09

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod anderson » Pon 9.3.2015 23:53:17 quicklink

Doteraz boli zachránené a odvysielané iba dabingy LUNY vyrobené pre "majors" (WARNER, FOX, ...). Nezaznamenal som ani jeden európsky resp. koprodukčný film alebo film nezávislých distribútorov. A LUNA ich mala požehnane, na to že vysielala cca 2 roky. Takže nádej na odvysielanie vyššie spomenutých filmov je podľa mňa nulová, keďže šancu mala najmä STV a zlyhala. Ale rád by som sa mýlil.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Prepadnutie v Pacifiku / Under Siege

Poslaťod padrick » Str 2.12.2015 23:58:34 quicklink

Po minulom zhliadnutí prvého dabingu musím povedať, že vôbec nebol zlý. Dušan Szabó ako dabér Stevena Seagala nastálo asi nie, ale v tomto filme sa mi to celkom páčilo. Najväčšie mínus bol Emanuel Hason, ktorý mi od začiatku nesedel. Inak musím dabing hodnotíť pozitívne. Dokonca, Jozef Švoňavský mi na Garyho Buseyho sadol viac ako Trnavský v markizáckom dabingu.
Mimochodom, nevie niekto približný rok vzniku prvého dabingu?
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.