Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:41:54

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Vládkyňa zla / Maleficent

Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod Dado » Pon 28.4.2014 16:29:54 quicklink

Vládkyňa zla.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, DVD, TV JOJ, DISNEY+

V slovenskom znení: Soňa Norisová - Angelina Jolie (Zloriana), Natália Černá - Ella Purnell (mladá Zloriana), Bianka Bucková - Elle Fanning (princezná Aurora), Vladimír Kobielský - Sharlto Copley (kráľ Stefan), Emília Vášáryová - Charlotte Chatton (dospelá Aurora), Michal Hallon - Brenton Thwaites (princ Filip), Marián Geišberg - Kenneth Cranham (kráľ Henry), Júlia Horváthová - Juno Temple (Dylina), Eva Pavlíková - Imelda Staunton (Burina), Dagmar Bruckmayerová - Lesley Manville (Bodlina), Marek Fašiang - Sam Riley (Diaval), Marek Suchitra - Jackson Bews (mladý Stefan), Andrej Anderko, Katarína Andrejcová, Marián Andrísek, Marián Balážik, Milan Bartošek, Jozef Domonkoš, Lukáš Dóza, Gregor Hološka, Zuzana Kapráliková, Martina Kapráliková, Miroslav Málek, Romana Orlická, Petra Palevičová, Jakub Ružička, Stano Staško, Kristína Šťastná, Martin Vitek a ďalší

Zvuk: Peter Ondrejička, Slavo Solovic
Výroba: Zuzana Turjanová
Asistentka výroba: Nina Strenková
Vedúci výroby a supervízia: Dušan Hájek
Kreatívny supervízor: Maciej Eyman
Preklad a úprava: Daniel Feranec, Dušan Hájek
Réžia: Juraj Černý
Mixing Studio: Shepperton International
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
Slovenská verzia: Saturn Postproduction v štúdiu Creative Music House - 2014

Premiéra: 29. 5. 2014 (KINO) | 1. 11. 2016 (TV JOJ)

Súvisí s:
Vládkyňa zla 2
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod Dado » Pon 28.4.2014 16:32:33 quicklink

Na saturn.sk je zatiaľ len distribučný list, v ktorom je len niekoľko dabérov a k nim priradené postavy. Herečky k postavám, ktoré dabujú Horváthová, Pavlíková a Bruckmayerová, som teda dopĺňal skôr intuitívne, ale malo by to sedieť. Osobne by ma však zaujímalo, ako prekladateľ prišiel k menu "Dylina", čo mne osobne znie skôr ako nejaká rómska nadávka. :?
A keď už bola taká snaha tak "originálne" prekladať mená (vyjadrujem sa za predpokladu, že tieto preklady sú už naozaj definitívne), tak nechápem, prečo zostalo princeznej meno Aurora. Veď tak, ako je na Slovensku Snow White Snehulienkou a Cinderella Popoluškou, tak je Aurora Ruženkou.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod PeterSD » Sob 14.6.2014 20:38:48 quicklink

Tak okrem prekladu, sa tvorcovia sekli aj s dabingom. Soňa Norisová nie je vôbec vhodná voľba, nakoľko Angeline jej hlas nepristane a Angelina má v pôvodnom znení hlbší hlas a temnejší. Hlas Soni Norisovej zjemnil celkový charakter postavy Angeliny Jolie. Čo si myslím, najvhodnejšou voľbou v tomto prípade by bola Diana Mórová, pretože jej hlas by bol pre túto postavu, ako uliaty. Hlboký a desivý. Nepochybujem, že aj Zuzana Fialová by sa vedela s touto postavou popasovať. Inak, celkovo slovenský dabing k tomuto filmu, nie je vydarený. Dúfam, že vznikne aj druhý dabing.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod fofo16 » Ned 15.6.2014 14:08:04 quicklink

DJRoccoiNc píše:oňa Norisová nie je vôbec vhodná voľba, nakoľko Angeline jej hlas nepristane a Angelina má v pôvodnom znení hlbší hlas a temnejší.

Mne sa na ňu celkom pozdávala aj Andrea Karnasová v traileri ;)
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod PeterSD » Ned 15.6.2014 14:16:56 quicklink

fofo16 píše:Mne sa na ňu celkom pozdávala aj Andrea Karnasová v traileri ;)


S Karnasovou sa neviem nejako stotožniť. Mne to príde komické, ale to je len môj názor. Ako som spomínal, dúfam, že bude aj druhý dabing. Bolo by zaujímavé, koho by zvolili namiesto Soni Norisovej.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod lubo » Ned 15.6.2014 19:05:02 quicklink

Napriek tomu, že Soňa Norisová je moja najobľúbenejšia dabérka, tiež som bol prekvapený z tejto voľby, ale jej hlas asi zaujal niekoho v Disney, nemyslím si, že by slovenský štáb trval na nej.

Diana Mórová by bola asi fakt najlepšia voľba, napriek tomu, že Fialovú mám tiež rád. Táto postava by v podaní Mórovej asi najlepšie vynikla.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod PeterSD » Pon 22.8.2016 17:53:18 quicklink

Takže redabing prichádza? Jojka to odvysiela, takže uvidíme, ako to dopadne.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod Dado » Pon 22.8.2016 18:21:17 quicklink

Nebol by som proti, no pokiaľ viem, tak JOJka si zatiaľ nikdy nedovolila predabovať kinodabing Disneyovky (neviem, či by ľudia od Disneyho niečo také vôbec dovolili). Obávam sa teda, že inak tomu nebude ani v tomto prípade. :/
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod PeterSD » Pon 22.8.2016 18:26:30 quicklink

No uvidíme, ale radšej by som bol za nový dabing. Bodaj by to bolo, ako v prípade NOE.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Vládkyňa zla / Maleficent

Poslaťod anderson » Pon 22.8.2016 22:13:55 quicklink

JOJ myslim predabovala nejaku cast HIGH SCHOOL MUSICAL. A casy ked boli redabingy disneyoviek tabu su uz minulost. Ale mam pocit, ze SATURN si to strazi a tak myslim, ze redabing nebude. A kinodabing by som az tak nehanil. Pocul som aj horsie vytvory.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot], Toso a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.