Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:05:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Princ Egyptský

Princ Egyptský

Poslaťod Jack2410 » Pon 4.8.2014 16:56:18 quicklink

Nevie niekto, ako to bolo s týmto dabingom? Existuje kinodabing alebo len tv dabing? Na nete sú veľmi útržkovité informácie a na youtube v multilanguage asi jeden verš po slovensky. Vie niekto niečo? Vďaka. :)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Princ Egyptský

Poslaťod skoluda » Uto 5.8.2014 00:18:30 quicklink

Tento film od spoločnosti SATURN bol v kinách na Slovensku distribuovaný s veľkou pravdepodobnosťou so slovenským dabingom, tak ako to u tejto spoločnosti v prípade Disney býva zvykom. Tomuto predpokladu sa prikláňam hlavne preto, že na VHS vyšiel s plnohodnotným slovenským dabingom zo štúdia Saturn Entertainment. Bohužial na DVD slovenský dabing nebol a BluRay myslím, že v našom regióne nevyšiel vôbec. Takže ešte môžeme dúfať. Aký dabing bol v TV Markíza, to teda netuším.
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Princ Egyptský

Poslaťod anderson » Uto 5.8.2014 10:52:25 quicklink

skoluda píše:Tento film od spoločnosti SATURN bol v kinách na Slovensku distribuovaný s veľkou pravdepodobnosťou so slovenským dabingom, tak ako to u tejto spoločnosti v prípade Disney býva zvykom. Tomuto predpokladu sa prikláňam hlavne preto, že na VHS vyšiel s plnohodnotným slovenským dabingom zo štúdia Saturn Entertainment. Bohužial na DVD slovenský dabing nebol a BluRay myslím, že v našom regióne nevyšiel vôbec. Takže ešte môžeme dúfať. Aký dabing bol v TV Markíza, to teda netuším.


Úplne vážne by som si dovolil o tvojich tvrdeniach pochybovať. Ak teda tu spomínaný film je tento: http://www.csfd.cz/film/12546-princ-egyptsky/

Tento animák bol vyrobený pre DREAMWORKS. Ťažko ho teda mohol distribuovať do kín SATURN. Na tomto filme som bol v kine. Bol s titulkami. Českými. Na Markíze alebo JOJ (to si už nepamätám) šiel pravdepodobne s ich dabingom, alebo českým. Logicky sa teda slovenská verzia nemôže nachádzať ani na DVD. Dosť vážne si tiež dovolím zapochybovať aj o tom, že by nejaký slovenský dabing vyšiel v blízkej či vzdialenej budúcnosti na BluRay. Ale povedzme, že zázraky sa občas dejú.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Princ Egyptský

Poslaťod Dado » Uto 5.8.2014 11:16:33 quicklink

V týchto veciach sa veľmi nevyznám, takže som sa nechcel najprv zapájať, no len tak zo srandy som začal hľadať na internete a dostal som sa k tomuto: http://www.momentproduction.sk/nechtozo ... covia.html
V druhom odseku pri Marte Stančíkovej sa píše o dabingových projektoch, na ktorých so Saturn Entertainment spolupracovala a medzi nimi si nachádza aj film Princ Egyptský. Neviem však, nakoľko sú tie informácie dôveryhodné, keďže napríklad v prípade dabingu Harryho Pottera, ktorý sa tam spomína tiež, táto osoba naozaj pracovala ako asistentka réžie, avšak dabing mal na starosti Marlin (Cinetype) a distribúciu pravdepodobne Continental, takže so Saturnom to nemalo asi nič spoločné.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Princ Egyptský

Poslaťod anderson » Uto 5.8.2014 11:26:22 quicklink

Nuž, niekde bude chyba, pretože do kín tento film distribuoval Tatrafilm. Nie Saturn. A ako vravím, ja som videl kópiu s českými titulkami, napriek tomu, že film sa premietal aj s českým kinodabingom. Nejde mi teda do hlavy, prečo by Tatrafilm nepoužil radšej slovenský kinodabing - ak by existoval - než české titulky. ----- Každopádne, ak teda slovenský kinodabing náhodou existuje, rozhodne ho nevyrobil Saturn.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Princ Egyptský

Poslaťod skoluda » Uto 5.8.2014 19:30:41 quicklink

Toto je klasická ukážka toho, ako môže pamäť sklamať a vydedukovanie na základe nejakých informácií nemusí byť správne. Celá moja prvá veta "Tento film od spoločnosti SATURN bol v kinách na Slovensku distribuovaný s veľkou pravdepodobnosťou so slovenským dabingom, tak ako to u tejto spoločnosti v prípade Disney býva zvykom" bola iba dedukcia a je dosť pravdepodobné, na základe predložených dôkazov, že špatná. (Ale pre istotu budem rád, keby to okrem andersona potvrdil nezávisle ešte niekdo tretí.) Stopercentne má anderson pravdu v tom, že film nebol od Disney, ale od Dreamworks. Nechápem ako som to ako priaznivec Stevena Spielberga mohol prehliadnuť. Celý zbytok môjho textu sú už iba fakty:
- na VHS vyšiel so slovenským dabingom zo štúdia Saturn Entertainment
- na DVD slovenský dabing nebol
- BluRay v našom regióne nevyšiel (toto nie je FAKT, ale iné info nemám)
- aký dabing bol v TV Markíza, to teda FAKT netuším (nemá niekdo nahraté?)

Takže ak to mám zhrnúť, slovenský dabing existuje a rozhodne ho vyrobil Saturn Entertainment (známe údaje doplním medzi filmy). A p. Marta Ďurajová robila produkciu. A nikde nepoužívam výraz kinodabing, lebo ako sa možno ukáže, moja dedukcia, že bol dabing z VHS použitý v kine, je na základe informácií od andersona naprosto špatná.
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Princ Egyptský

Poslaťod anderson » Uto 5.8.2014 19:40:58 quicklink

skoluda píše:Takže ak to mám zhrnúť, slovenský dabing existuje a rozhodne ho vyrobil Saturn Entertainment (známe údaje doplním medzi filmy). A p. Marta Stančíková robila produkciu. A nikde nepoužívam výraz kinodabing, lebo ako sa možno ukáže, moja dedukcia, že bol dabing z VHS použitý v kine, je na základe informácií od andersona naprosto špatná.


Nic sa nedeje. Ja som zas netusil o VHS dabingu. Takze budem rad ked ho doplnis. Lebo je dost raritne aj to, ze Saturn vyrobil dabing pre ineho distributora, ako pre seba. Mozno prave tento dabing isiel aj na Markize, ktovie. --- Kazdopadne mne sa mari, ze tento film vysielala aj STV za Rybnicka. A mam pocit, ze bol po cesky. Preto ma existencia slovenskeho dabingu prekvapuje este viac.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Princ Egyptský

Poslaťod skoluda » Str 6.8.2014 10:20:21 quicklink

Takže odvolávam odvolané, respektíve po dlhšom telefonickom pátraní upresňujem, že film v kinách bol distribuovaný distribučnou spoločnosťou Tatrafilm a bol v slovenskom znení. Toľko ústna informácia čo mi zistil prevádkovateľ miestneho kina v r. 1998. Na základe toho som pátral ďalej a našiel som na Internete starú recenziu http://www.mirsoft.info/raven/r8-html/data.dir/raven8/princ/princ.html. Ani to nie je 100%, ale na základe všetkých indícií sa dá prehlásiť, že film Princ Egyptský bol v kinách so slovenským dabingom. (Jedna titulkovaná kópia je možná. V tej dobe to tak bolo u niektorých dabovaných filmoch. Ale potvrdené to zatiaľ nemám.)
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Princ Egyptský

Poslaťod Zofy » Pia 10.10.2014 09:20:01 quicklink

Ja ako očitá svedkyňa možem potvrdiť, že v kine bol po Svk :D, sme na ňom ako malí svišti boli zo školy, dokonca ešte mám doma kazetu s pôvodným kino dabingom....neviem prečo urobili takú blbost a na DVD slovenčinu nedali lebo dabing bol kvalitný, dokonca si ešte doteraz pamätám, že Mojžiša daboval Emanuel Hason :D
Zofy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 10.10.2014 09:03:13

Re: Princ Egyptský

Poslaťod uhlik » Štv 21.1.2021 01:19:40 quicklink

Ak by to ešte niekoho zaujímalo: https://youtu.be/g2OYROWUMeA
uhlik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 21.1.2021 01:17:10


Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.