Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:41:40

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spider-Man / Spider-Man

Spider-Man / Spider-Man

Poslaťod pody80 » Sob 5.3.2011 18:33:33 quicklink

Spider-Man.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Tobey Maguire (Peter Parker / Spider-Man), Miroslav Trnavský - Willem Dafoe (Norman Osborn / Zelený diabol), Zuzana Porubjaková - Kirsten Dunst (Mary Jane Watsonová a iné), Martin Zatovič - James Franco (Harry Osborn), Ivan Romančík - Cliff Robertson (Ben Parker), Soňa Ulická - Rosemary Harris (May Parkerová), Ivan Laca - J.K. Simmons (J. Jonah Jameson), Filip Tůma - Joe Manganiello (Flash Thompson), Dušan Kaprálik - Gerry Becker (Maximilian Fargas), Ladislav Hrušovský - Bill Nunn, Shan Omar Huey (Joseph „Robbie“ Robertson, učiteľ), Dušan Vaňo - Jack Betts (Henry Balkan), Ján Mistrík - Stanley Anderson (generál Slocum), Ladislav Konrád - Ron Perkins (Dr. Mendell Stromm), Alfréd Swan - Michael Papajohn (zlodej), Milan Bartošek - Ted Raimi (Hoffman), Zuzana Dančiaková - Elizabeth Banks, Una Damon (Betty Brantová, sprievodkyňa na exkurzii), Jozef Šimonovič - Randy Savage (Kostirez + titulky a komentáre), Jozef Benedik, Michaela Drotárová, Martin Vitek, Tibor Vokoun a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v 2006 a 23.12.2007 Nedeľa a TV Dajto


Súvisí s:
Spider-Man 2, Spider-Man 3, Spider-Man: Bez domova
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Spider-Man / Spider-Man

Poslaťod PeterSD » Ned 21.9.2014 17:57:33 quicklink

Doplnení dabéri.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Spider-Man / Spider-Man

Poslaťod stevo12 » Pon 22.9.2014 19:32:13 quicklink

Zdá sa mi, že je tu nejako veľa dabérov J.K. Simmonsa. Nebolo to tak, že titulky načítal Šajmovič a Simmonsa daboval Laca?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Spider-Man / Spider-Man

Poslaťod PeterSD » Pon 22.9.2014 20:02:38 quicklink

Hej, mas pravdu, ja som urobil chybu :D Myslel som na Ivana Laca a napisal som Šajmoviča a pritom tam už Laca bol. Už je to zmazané.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Spider-Man / Spider-Man

Poslaťod Dado » Ned 6.3.2022 17:22:38 quicklink

Doplnil som z odposluchu pár ďalších informácií. A až teraz som si po rokoch uvedomil, že meno Green Goblin v dabingu prekladajú ako Zelený diabol. :D Myslím však, že ani prekladateľ s tým nebol úplne stotožnený a išlo skôr o akési núdzové riešenie kvôli scéne, v ktorej sa Jameson s Hoffmanom dohadujú na vhodnom pomenovaní pre tohto zloducha. Neskôr je už totiž oslovenie Goblin v preklade zakaždým šikovne vynechané (napr. „Don't do it, Goblin!“ --> „Nerob to, prosím ťa!“).
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.