Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:51:11

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dabingová Zlatá malina

Dabingová Zlatá malina

Poslaťod stevo12 » Štv 25.12.2014 18:12:15 quicklink

Bolo tu viacero návrhov na udeľovanie cien za dabing, ktoré v Čechách v pohode fungujú. No myslím že by nebolo zlé ani udeľovať ceny za najhorší dabing (aj keď iba v rozmedzí dabingfora), aj keď niekedy by asi bolo ťažké vybrať :lol: . Medzi moje nominácie by určite patrili Uhol pohľadu, Lúpež po taliansky, Sám doma [JOJ], Veľká svadba, Akty X [JOJ] a Múmia: Hrob dračieho cisára.
Čo alebo koho by ste nominovali vy?
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Dabingová Zlatá malina

Poslaťod ladno » Štv 25.12.2014 18:38:54 quicklink

Nemyslím si, že toto je to, čo by malo dabingfórum dosiahnuť. Slovenské štúdiá si už kritiky užili dosť, sčasti oprávnenej (vo vyššie zmienených dabingoch naozaj oprávnenej), z väčšej časti však veľmi neoprávnenej. Keď už tak, mali by sme zmieniť najlepšie dabingy roka, nie haniť štúdiá za to horšie, čo vzniklo. Myslím, že presne to je to, čo by štúdiá potrebovali, aby tvorili kvalitnejšie - trochu povzbudenia od fanúšikov ich tvorby. :) Kritizovať vie každý, no pochvalu len tak každý nepovie. :) Samozrejme však uznávam, že konštruktívna kritika nezaškodí. :)

Ja by som preto radšej miesto najhorších vymenoval najlepšie dabingy roku, kedže sa nám blíži jeho koniec. :) Ja som ich tento rok videl veľmi málo, ale určite vo mne rezonujú Hry o život, ktoré boli podľa mňa aj napriek drobným chybám vynikajúce, hororový Pád do tmy som si v dabingu veľmi dobre užil, zo seriálov tretia séria Sherlocka, ktorej dabingová i obrazová realizácia patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy Slovensko vyrobilo, páči sa mi i Kurz sebaovládania... a mnohé dabingy som ešte nevidel, verím, že je medzi nimi mnoho úctyhodných. :)

Hej a veľmi sa teším na dabing E.T. Mimozemšťana. :) Vyzerá podľa ukážok vynikajúco. :)
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Dabingová Zlatá malina

Poslaťod mato46 » Sob 27.12.2014 17:39:01 quicklink

Čo sa týka najlepších dabingov, tak možno by sa zišiel nejaký zoznam filmov, ktorých dabing bol vyrobený v tomto roku na osvieženie pamäti, lebo určite som ich videl dosť, ale pamätám si iba zopár. Avšak spomínaný Kurz sebaovládania je naozaj super. To môžem pochváliť.

Čo sa týka najhorších dabingov tak by som nebol až taký kritický. V Lúpeži po taliansky síce boli nejaké faily (hlavne Statham), ale inak sa to celkom dalo počúvať. S redabingom Aktov X taktiež nemám problém. JOJ-kársky Sám doma, teda ako máš na mysli ten s Janákom tiež nie je zlý (ten so Zvaríkom som nevidel tak neviem), problém toho dabingu je skôr v tom, že vznikol až po tom, čo Markíza niekoľko krát vysielala dabing s fantastickým Jamrichom. Vlastne z tých filmov čo si tu uviedol mi rozum zostal stáť iba pri Uhle pohľadu, toto je fakt dabing na zaťukanie si na čelo.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Dabingová Zlatá malina

Poslaťod stevo12 » Sob 27.12.2014 18:22:58 quicklink

Mne dokáže dokonale pokaziť dojem z dabingu aj zopár zle obsadených postáv (Lúpež po taliansky). Proste mi ten dabing bude pripadať hrozný aj keď niektoré postavy sú možno obsadené dobre, ale tých pár tam škrípe. A ohľadom tých Aktov X, ak si otvoríš link, tak zistíš, že nejde o dabing seriálu, lebo ten mi pripadá celkom v pohode.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Dabingová Zlatá malina

Poslaťod mato46 » Sob 27.12.2014 20:48:58 quicklink

Aha. Maštalír a Krajčiová. Hmm... no to už tak v pohode nevyzerá. Ale zase, nevidel som to. :)
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.