Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:08:53

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rosalinda / Rosalinda

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Sob 10.1.2015 14:25:03 quicklink

anderson píše:Ja tú osobu z titulkov ROSALINDY poznám pod menom MÁRIA DACEJOVÁ. V Slovenskom rozhlase som ju casto pocul ucinkovat v roznych literarnych pasmach a v hrach bola obvykle obsadzovana - napriek veku - do uloh deti. Vzdy som si ju pri titulkoch mylil s Lubou Mackovicovou, nakolko obe obcas vedia dostat hlas do rovnakej polohy.


ale je to Mária Schlosserová, to je viac než isté ;)
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod anderson » Sob 10.1.2015 15:38:48 quicklink

Ak Maria Schlosserova a Maria Dacejova su jedna a ta ista osoba, tak nepochybne ano.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Peter » Sob 21.2.2015 19:49:03 quicklink

Samozrejme, že Mária Dacejová a Schlosserová sú jedna a tá istá osoba. Ale pokiaľ čítačku z Esmeraldy a Rosalindy pokladáte za tú istú osobu, tak ste zrejme hluchí a tie vaše predchádzajúce príspevky sú vtipné. Esmeralda bola nadabovaná len rok pred Rosalindou, tak to by sa jej za taký krátky čas dramaticky zmenil hlas.

Takže ešte raz:
Esmeralda: https://www.youtube.com/watch?v=Hq4m65MBxqo

Rosalinda: https://www.youtube.com/watch?v=aLZk82bhrfQ
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Pon 23.2.2015 14:41:07 quicklink

:D tak hluchý si asi ty, ak si ozaj myslíš, ze medzi hlasmi z tituliek Esmeraldy a :lol: Rosalindy je nejaký rozdiel. Je to ta istá osoba- M.Schlosserová, ako aj v Keď budeš moja, Votrelkyni a Yagovi. Okrem toho silno pochybujem ze Dacejová a Schlosserová sú jedna a tá istá osoba, nemáš nijaké dôkazy, radsej si to niekde nájdi a porovnaj oba hlasy. Ale to je jedno lebo tam v hlase nemáš nijaký rozdiel, tak že nebuď smiešny a nerieš to predo šetkým.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Peter » Pon 23.2.2015 14:44:40 quicklink

davidosik píše::D tak hluchý si asi ty, ak si ozaj myslíš, ze medzi hlasmi z tituliek Esmeraldy a :lol: Rosalindy je nejaký rozdiel. Je to ta istá osoba- M.Schlosserová, ako aj v Keď budeš moja, Votrelkyni a Yagovi. Okrem toho silno pochybujem ze Dacejová a Schlosserová sú jedna a tá istá osoba, nemáš nijaké dôkazy, radsej si to niekde nájdi a porovnaj oba hlasy. A čo sa Esmeraldy týka, tá bola dabovaná dva roky pred Rosalindou, v r. 1998 ale to je jedno lebo tam v hlase nemáš nijaký rozdiel, tak ž nebuď smiešny a nerieš to predo šetkým.

Netrep. Rosalindu, Yaga a Keď budeš moja čítala Ľubica Mackovičová. Už som zistil jej meno. Mária Dacejová alebo Schlosserová (vyber si) čítala Esmeraldu a Votrelkyňu. A Esmeralda bola dabovaná v roku 1999.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Pon 23.2.2015 14:57:46 quicklink

Peter píše:
davidosik píše::D tak hluchý si asi ty, ak si ozaj myslíš, ze medzi hlasmi z tituliek Esmeraldy a :lol: Rosalindy je nejaký rozdiel. Je to ta istá osoba- M.Schlosserová, ako aj v Keď budeš moja, Votrelkyni a Yagovi. Okrem toho silno pochybujem ze Dacejová a Schlosserová sú jedna a tá istá osoba, nemáš nijaké dôkazy, radsej si to niekde nájdi a porovnaj oba hlasy. A čo sa Esmeraldy týka, tá bola dabovaná dva roky pred Rosalindou, v r. 1998 ale to je jedno lebo tam v hlase nemáš nijaký rozdiel, tak ž nebuď smiešny a nerieš to predo šetkým.

Netrep. Rosalindu, Yaga a Keď budeš moja čítala Ľubica Mackovičová. Už som zistil jej meno. Mária Dacejová alebo Schlosserová (vyber si) čítala Esmeraldu a Votrelkyňu. A Esmeralda bola dabovaná v roku 1999.


:lol: HEEEJ??? A na to si ako prišiel? Že Ľubica Mackovičová? Pretože ja už vážne nechápem, či máš niečo z ušami alebo čo, keď nevieš rozoznať že všetky tituly-napr.: Esmeralda, Rosalinda, Mária (Maria de Nadie), Keď budeš moja, Votrelkyňa, Yago, Fantaghiró, Vtáky v tŕní, Ally MCBielová a neviem čo všetko ešte....JE JEDEN A TEN ISTÝ HLAS!!! A Mária Schlosserová nebola nikdy a nikde uvádzaná ako Dacejová. Tak neviem skade na tie sprostosti chodíš, okrem toho keď chodím zo školy na prax do filmového ústavu a navštevujeme tam rôzne archívne databázy, tak asi viem čo hovorím, a nebaví ma to tu takto riešiť. Kebyže môžem, tak nájdem a kludne sem aj zašlem audioportrét tých dvoch,resp. teraz kvôli tebe troch osôb, aby ste sa presvedčili a to my , študenti nemôžeme robiť. A Esmeralda bola dabovaná v r. 1998, kedy táto telenovela bola v premiére na Markíze, si pozri v archívnych denníkoch SME. A Už sem nepíš, :!:
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Peter » Pon 23.2.2015 15:07:33 quicklink

Ty mi budeš rozkazovať, či tu mám písať alebo nie. Ty si tu začal tliachať sprostosti, tak ja ich musím dať na pravú mieru. Vážne bola Esmeralda dabovaná v roku 1998, keď mala premiéru, ako som vravel 20. apríla 1999? Spamätaj sa. Rosalinda mala premiéru 24. apríla 2000. Tiež si myslíš, že bola dabovaná v roku 1999?
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod anderson » Pon 23.2.2015 15:15:56 quicklink



Tak beriem späť. Podľa týchto ukážok sú to naozaj dve rozdielne osoby. U ESMERALDY je to nepochybne Dacejová, u ROSALINDY je to ten istý hlas ako u Frasiera, teda by to mala byť Mackovicova.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod Peter » Pon 23.2.2015 15:21:04 quicklink

anderson píše:


Tak beriem späť. Podľa týchto ukážok sú to naozaj dve rozdielne osoby. U ESMERALDY je to nepochybne Dacejová, u ROSALINDY je to ten istý hlas ako u Frasiera, teda by to mala byť Mackovicova.

No konečne jedna normálna odpoveď. Ďakujem ti. Ja som nikdy nevedel, že tá z Rosalindy sa volá Ľ. Mackovičová. Zistil som to až dnes, keď som sa náhodou dostal na tomto fóre k dabingu Frasiera, nakoľko som ten seriál nikdy nepozeral. Takže davidosik parádne kecá, aj s tým rokom výroby dabingu Esmeraldy, či jej premiéry na Markíze.
Peter
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 2.1.2012 22:09:46

Re: Rosalinda / Rosalinda

Poslaťod davidosik » Pon 23.2.2015 15:29:13 quicklink

Ospravedlňujem sa Petrovi za hanlivé komentáre s nepravdivými informáciami.
Tie zdroje ktoré som spomínal vyššie boli totálne chybné.
Esmeralda bola naozaj dabovaná v roku 1999 a titulky načítala Mária Schlosserová -Dacejová.
Rosalinda bola dabovaná v roku 2000 a titulky načítala Ľubica Mackovičová :!:
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.