Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:34:27

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Miloslav Kráľ

Miloslav Kráľ

Poslaťod PeterSD » Uto 21.4.2015 14:04:55 quicklink

Milo Kráľ.jpg

Prinášame vám krátky rozhovor s úspešným hercom Miloslav Kráľ.


1. Kedy ste začali pôsobiť v dabingu a ktorý film alebo seriál bol prvý, v ktorom ste boli obsadený?

Asi v roku 1998 a jedným z prvých bol film, Môj ochranca, ale už som si nie istý, či bol naozaj prvý. Rozhodne, bol však prvý, kde som robil jednu z hlavných postáv a dabovala sa v Martine. Zbory som vlastne nerobil nikdy.

2. Ako sa dostanete do dabingu? Prídete do štúdia s tým, že chcete dabovať alebo musíte prejsť nejakým kastingom?

Je to individuálne. Ja som nikdy nikam nechodil, ani nikoho o možnosť nežiadal. Učil som sa dabovať v Martine, čo bolo ideálne - málo hercov, hneď veľké postavy a dosť času na naučenie sa tejto hereckej zručnosti. A do Blavy si ma potom volali na základe mojej práce v Martine.

3. Aké postavy dabujete najčastejšie?

Neviem to takto zosumarizovať a je mi to aj dosť jedno.

4. Aký charakter postáv a ktorého herca dabujete najradšej?

Najlepšie sa mi daboval David Duchovny v seriáli CALIFORNICATION. Pri tomto seriáli som mal naozaj radosť z práce.

5. Dabovali ste už niekedy vo filme aj scény, ktoré boli šteklivejšie? Ak áno, nebolo Vám to nepríjemné?

Daboval a nebolo. Je to dosť absurdné - dvaja ľudia so slúchadlami pred obrazovkou vydávajú zvuky, ako pri súloži...vtipné, ale také je už naše povolanie.

6. Vyskytne sa niekedy aj situácia v dabingu, že si v duchu poviete "Nechcem to dabovať." ?

Tie situácie sa vyskytujú stále častejšie, skôr ide o to, či sa ešte vyskytuje opačná situácia. Už dávno som si nepovedal, že toto by som dabovať fakt chcel.

Ďakujeme pánovi Milovi Kráľovi za krátke odpovede a prajeme mu veľa dabingových úspechov. :)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Späť na Rozhovory s dabérmi a tvorcami

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.