Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:58:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Bournov odkaz / The Bourne Legacy °

Bournov odkaz / The Bourne Legacy °

Poslaťod PeterSD » Ned 8.11.2015 19:09:18 quicklink

Bournov odkaz.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA
V slovenskom znení: Marek Majeský - Jeremy Renner (Aaron Cross), Lívia Bielovič - Rachel Weisz (Dr. Marta Shearingová), Peter Sklár - Edward Norton (Eric Byer), Štefan Bučko - Stacy Keach (admirál Mark Turso), Dušan Szabó - Dennis Boutsikaris (Terrence Ward), Filip Tůma - Oscar Isaac (outcome), Marián Lipták - Albert Finney (Dr. Albert Hirsch), Ladislav Konrád - David Strathairn (Noah Vosen), Juraj Predmerský - Scott Glenn (Ezra Kramer), Helena Geregová - Elizabeth Marvel (Dr. Connie Dowdová), Ľudmila Mandžárová - Donna Murphy (Dita Mandy), Pavol Topoľský - Željko Ivanek (Dr. Donald Foite), Dagmar Sanitrová - Joan Allen (Pam Landyová), Daniel Ratimorský - Corey Johnson (Ray Wills), Matúš Krátky - Michael Chernus (Arthur Ingram), Martin Hronský - Corey Stoll (Zev Vendel), Marek Ťapák - John Douglas Thompson (generál Paulsen), Peter Kollárik - John Arcilla (Joseph), Štefan Mandžár - Michael Papajohn (Larry + titulky), Miroslav Trnavský, Rastislav Sokol, Ján Tréger, Přemysl Boublík, Petra Lángová a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Vladimír Maroš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Ľubica Rajčany
Preklad a dialógy: Ján Štrbák
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 7.11.2015


2. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Marek Majeský - Jeremy Renner (Aaron Cross), Elena Podzámska - Rachel Weisz (Dr. Marta Shearingová), Dušan Cinkota - Edward Norton (Eric Byer), Peter Rúfus - Stacy Keach (admirál Mark Turso), Ján Mistrík - Albert Finney (Dr. Albert Hirsch), Juraj Predmerský - Dennis Boutsikaris (Terrence Ward) + Scott Glenn (Ezra Kramer), Vanda Růžičková - Elizabeth Marvel (Dr. Connie Dowdová), Miroslav Trnavský - Željko Ivanek (Dr. Donald Foite + titulky), Martin Hronský - Corey Johnson (Ray Wills), Peter Krajčovič - Corey Stoll (Zev Vendel), Ivan Gogál - John Douglas Thompson (generál Paulsen), Alfréd Aczel - Michael Papajohn (Larry), Matej Landl, Ivan Romančík, Petra Lángová a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ 12.12.2021
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod stevo12 » Ned 8.11.2015 19:47:23 quicklink

Film som celý nevidel, ale na začiatku Ezra Kramera daboval Juraj Predmerský.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod m09 » Ned 8.11.2015 20:13:57 quicklink

Je to tak kolega má pravdu Scott Glenn bol naozaj Juraj Predmerský a Joan Allen (Pamela Landy) tá mala tuším len jednu repliku v závere film bola to buď Dagmar Sanitrová alebo Tatiana Kulíšková v Pondelok dávajú na Dajto reprízu o 20:15 ešte sa na to pozriem .
K dabingu ako takému Marek Majeský u mňa maximálna spokojnosť s ním super výkon čo sa týka kombinácii Bielovič-Weisz a Sklár-Norton tie sa sem síce hodili vynikajúco ale že budú fungovať nejako trvalo v iných filmoch nemyslím si .Kombinácia ktorá najviac rezala uši bola jednoznačne Ladislav Konrád - David Strathairn tam mal byť Dušan Szabó s tým že Dennis Boutsikaris by mohol byť niekto iný ale dabing ako celok hodnotím veľmi pozitívne na vysokej úrovni :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod PeterSD » Ned 8.11.2015 20:29:00 quicklink

Vďaka za upozornenie. Tú Joan Allen doplním neskôr, ak to bude potvrdené. Ja osobne som tentokrát film nevidel, iba som posunul informácie. Ak by niekto ešte niečo vedel doplniť, prípadne opraviť, rád uvítam. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod stevo12 » Ned 8.11.2015 20:38:36 quicklink

Ja som rád, že tvorcovia konečne prišli na to, že Rennerovi sa hodia krásne mužné hlasy typu Koleník, Majeský a nie také "chlapčenské" hlasy ako má Kobielský či Krajčovič.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod padrick » Ned 8.11.2015 22:33:26 quicklink

Na konci filmu dabovala Joan Allen Dagmar Sanitrová.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod PeterSD » Pon 9.11.2015 00:06:40 quicklink

Vďaka, doplnené.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod padrick » Pon 9.11.2015 15:16:33 quicklink

Nie je začo!
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod fofo16 » Pon 9.11.2015 16:26:28 quicklink

Nevidel som to, ale papierovo sa mi vôbec nepozdáva Lívia Bielovič na Rachel Weisz. Neviem síce, koľko má Bielovič v skutočnosti rokov, ale počuť ju prevažne na puberťáčkach, alebo 20-tkach (na ktoré sa podľa mňa hodí) a Rachel Weisz má už 20-tku dávno za sebou.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Bournov odkaz / The Bourne Legacy

Poslaťod m09 » Ned 5.12.2021 12:50:50 quicklink

Tento film sa bude vysielať podľa programu 12.12 na Jojke budúcu Nedeľu. Mohol by teoreticky dopadnúť dobre. S dabingom Markízy som síce spokojný, ale vnímam tam ešte nejaké rezervy. Keď sa Jojke podarí tých pár dier zaplatať máme sa na čo tešiť. Ak nie potom z toho bude ďalší zbytočný redabing.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.