Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:50:57

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod slavo » Pia 8.4.2011 21:09:11 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB

1.SÉRIA
V slovenskom znení: Ivan Gogál - Bill Cosby (Cliff), Kamila Magálová - Phylicia Rashad (Clair), Henrieta Jančišinová - Lisa Bonet (Denise), Roman Ferienčík - Malcolm-Jamal Warner (Theo), Barbora Chlebcová - Tempestt Bledsoe (Vanessa), Dominika Macková - Keshia Knight Pulliam (Rudy Huxtable), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší


2.SÉRIA
V slovenskom znení: Ivan Gogál - Bill Cosby (Cliff), Kamila Magálová - Phylicia Rashad (Clair), Andrea Karnasová - Sabrina Le Beauf (Sondra), Henrieta Jančišinová - Lisa Bonet (Denise), Roman Ferienčík - Malcolm-Jamal Warner (Theo), Barbora Chlebcová - Tempestt Bledsoe (Vanessa), Dominika Macková - Keshia Knight Pulliam (Rudy Huxtable), Ján Gordulič - Geoffrey Owens (Elvin), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Pripravilo: Štúdio ROKO pre televíziu Markíza

5.SÉRIA
V slovenskom znení: Ivan Gogál - Bill Cosby (Cliff), Kamila Magálová - Phylicia Rashad (Clair), Andrea Karnasová - Sabrina Le Beauf (Sondra), Ján Gordulič - Geoffrey Owens (Elvin), Roman Ferienčík - Malcolm-Jamal Warner (Theo), Barbora Chlebcová - Tempestt Bledsoe (Vanessa), Dominika Macková - Keshia Knight Pulliam (Rudy Huxtable), Marek Fašiang - Deon Richmond (Kenny), Ján Mistrík - Earle Hyman (Russell Huxtable), Mária Kráľovičová - Clarice Taylor (Anna Huxtable), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Pripravilo: Štúdio ROKO pre televíziu Markíza

8.SÉRIA
Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza - 2001


v iných sériach aj
V slovenskom znení: Michal Gučík - Joseph C. Phillips (Poručík Martin Kendall), Lenka Košická - Erika Alexander (Pam Tuckerová), Barbora Krempaská - Raven-Symoné (Olivia Kendall)
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod anderson » Sob 9.4.2011 22:05:14 quicklink

Pokiaľ ma pamäť neklame, tak dabing minimálne prvých dvoch sérií bol vyrobený pre STV asi tak v roku 1993. A v roku 1994 alebo 1995 bol dokonca vysielaný na NOVE. A vysielala ho aj Markíza. Ale určite ho nevyrobila.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Vavrinec » Ned 10.4.2011 01:07:34 quicklink

anderson píše:Pokiaľ ma pamäť neklame, tak dabing minimálne prvých dvoch sérií bol vyrobený pre STV asi tak v roku 1993. A v roku 1994 alebo 1995 bol dokonca vysielaný na NOVE. A vysielala ho aj Markíza. Ale určite ho nevyrobila.

Na českej NOVE??? ja viem len to že dabing ktorý vysielala neskôr STV pri asi 6 a 7 sérii ktoré boli cca pred rokom tak hovorili že pre TV Markíza a že dialógy Ivo Gogál.

ale skôr by ma zaujímal seriál Cosby ktorý vysielala TV Markíza ale iba dve série zo 4. ako viem čudné info keďže nemá o ňom záznam ani ČSFD ale na nete je v sk s tým že link na ČSFD nenašiel.
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Papo » Sob 23.4.2011 13:59:15 quicklink

Vavrinec píše:Na českej NOVE??? ja viem len to že dabing ktorý vysielala neskôr STV pri asi 6 a 7 sérii ktoré boli cca pred rokom tak hovorili že pre TV Markíza a že dialógy Ivo Gogál.

ale skôr by ma zaujímal seriál Cosby ktorý vysielala TV Markíza ale iba dve série zo 4. ako viem čudné info keďže nemá o ňom záznam ani ČSFD ale na nete je v sk s tým že link na ČSFD nenašiel.


Áno potvrdzujem. Tento seriál vysielala aj ČNTS Nova v 90. rokoch. Hlas Billovy Cosbymu prepožičal dabér Petr Oliva. Či vysielali seriál kompletne celý, to netuším.
Obrázok užívateľa
Papo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 20.12.2010 16:07:28
Bydlisko: Trenčianske Teplice, SR

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Petr Novak » Uto 27.3.2012 01:43:19 quicklink

Nevím kolik sérií Nova nadabovala, ale vím, že 1. série český dabing nemá, neboť Nova ji skutečně vysílala se slovenským dabingem z STV.
Co je ale důležité pro toto téma, minimálně 1. série (možná i 2., tím si nejsem jist) má dva dabingy, jeden od STV, pravděpodobně z onoho roku 1993, druhý od Markízy, která ho vysílala minimálně dvakrát někdy okolo let 2003-2006. Proč to Markíza předabovala netuším, nejsem si však zcela jist tím, že Markíza někdy vysílala ten dabing STV. Mám takový pocit že nikoliv, že Markíza začala až pozdějšími sériemi s vlastním dabingem.
Petr Novak
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 7.4.2011 19:44:06

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod anderson » Str 28.3.2012 06:50:16 quicklink

Petr Novak píše:Nevím kolik sérií Nova nadabovala, ale vím, že 1. série český dabing nemá, neboť Nova ji skutečně vysílala se slovenským dabingem z STV.
Co je ale důležité pro toto téma, minimálně 1. série (možná i 2., tím si nejsem jist) má dva dabingy, jeden od STV, pravděpodobně z onoho roku 1993, druhý od Markízy, která ho vysílala minimálně dvakrát někdy okolo let 2003-2006. Proč to Markíza předabovala netuším, nejsem si však zcela jist tím, že Markíza někdy vysílala ten dabing STV. Mám takový pocit že nikoliv, že Markíza začala až pozdějšími sériemi s vlastním dabingem.


Prvá séria už český dabing podľa mňa dávno má. A tá informácia o dvoch slovenských dabingoch je zaujímavá, snáď to ešte Markíza uvedie, pretože sa mi to príliš nezdá.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Piri » Sob 16.3.2013 17:56:01 quicklink

iba doplnam, ze STV nema svoj dabing na vsetky serie. STV davala napr. 6. seriu z Markizy od Roka / Štefánia Gorduličová.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod Mariuss » Str 1.7.2020 16:34:22 quicklink

Na jednej VHS nahrávke z TV Markíza, som našiel nahrávku z konca júla 1999. Je na nej 17. epizóda 1. série Show Billa Cosbyho, a tá je v českom znení.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Show Billa Cosbyho / The Cosby Show

Poslaťod davidosik » Pon 7.8.2023 13:06:24 quicklink

Tento seriál mal skutočne premiéru už 14.5.1994 o 20:05 na STV1 (mám pred sebou Euroteleviziu 1994) no o dabingu nie je reč, ani poznamka o znení, iba o premiére.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06


Späť na Seriály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.