Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:32:49

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

D. Sabo

D. Sabo

Poslaťod jozo123 » Uto 8.11.2016 21:59:42 quicklink

Teda ja neviem, ale ako to rozprava ten Sabo, ci Szabo ci ako sa vola?Pocujem ho vsade, ale to sa uz neda pocuvat ten jeho prizvuk, hrozne nieco. Ja neviem ci mutuje, pamatam si filmy dabing z 90 tych rokov, v podstate ho tam nebolo pocut poriadne. A teraz v tych B ckovych filmoch na markize sa hra na neviem koho?Nechapem.
jozo123
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 4.10.2016 21:53:21

Re: D. Sabo

Poslaťod PeterSD » Str 9.11.2016 13:41:40 quicklink

On sa volá Dušan Szabó. Bohužiaľ, časté obsadenie tohto herca závisí od tvorcov, ktorí ho obsadzujú.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: D. Sabo

Poslaťod PeterSD » Str 9.11.2016 15:41:13 quicklink

Vznikla na FB aj menšia diskusia o obsadzovaní Dušana Szaba. Tu sú názory divákov:

Pokiaľ je Dušan Szabo obsadzovaný do úloh, ktoré mu naozaj sedia, je to v poriadku. Je to kvalitný dabingový herec, u nás jeden z najlepších a najväčších profesionálov, preto je logické, že televízie po jeho hlase často siahajú...treba sa pozrieť aj na to, že jeho hlas je vo svojom princípe iný a charakteristický, preto je s obľubou obsadzovaný dabingovými režisérmi. Je taktiež spätý s množstvom známych hercov (L. Neeson, E. Atalay a podobne) tam sa tento návyk opomenúť nedá a nemal by sa meniť. Môj názor. :)

niektorí herci sú obsadzovaní často niektorí zas veľmi málo .Podľa môjho názoru však nezáleží na tom ako často je dabingový herec obsadený ale nakoľko vhodné či nevhodné jeho obsadenie je na danú postavu. :)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: D. Sabo

Poslaťod ferofiha » Str 9.11.2016 22:23:31 quicklink

Dušan Szabo je výborný univerzálny dabér. Mne práveže vôbec nevadí, že je často obsadzovaný. Môže to niekomu vadiť, to je fakt. Jeho výhodou je, že sa hodí na mladších aj starších, akčnejších aj statických hrdinov.
Áno, je pravda, že ho viac počuť, ale podľa mňa je s obľubou obsadzovaný práve preto, že zvláda rôzne typy postáv.
Cement je už na ceste.
Obrázok užívateľa
ferofiha
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 30.4.2015 16:01:33
Bydlisko: Žilina

Re: D. Sabo

Poslaťod jozo123 » Ned 20.11.2016 14:36:39 quicklink

no neviem, zena tu vedla pozera tv narkozu, od rana asi 25 ta reklama prave ide. Ked ho pocujem s tym prizvukom od rana- kamenak 5 a horna dolna,.. ako to chvali ze na markiiize - tak mi je zle z neho uz. A to je len 13 35.
jozo123
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 4.10.2016 21:53:21


Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.