Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 14:42:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys °

Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys °

Poslaťod stevo12 » Pon 27.2.2017 20:34:50 quicklink

Terminátor Genisys.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Arnold Schwarzenegger (Ochranca), Marek Majeský - Jason Clarke (John Connor), Petra Vajdová - Emilia Clarke (Sarah Connorová), Pavol Plevčík - Jai Courtney (Kyle Reese), Juraj Predmerský - J.K. Simmons (O'Brien), Martin Kaprálik - Dayo Okeniyi (Danny Dyson), Dušan Szabó - Courtney B. Vance (Miles Dyson), Milan Bahúl - Gregory Alan Williams (detektív Harding), Tomáš Hallon (10-14 ročný Skynet), Michal Hallon - Seth Meriwether (18-ročný Skynet), Michal Kaprálik - Bryant Prince (mladý Kyle), Peter Krajčovič - Mark Adam (Kyleov otec), Andrea Karnasová - Kerry O'Malley (Kyleova matka), Martin Hronský - Michael Gladis (poručík Matias), Lukáš Frlajs - Wayne Bastrup (mladý O'Brien), Stanislav Král, Jozef Domonkoš, Zuzana Kyzeková, Tibor Vokoun, Matúš Krátky, Miroslav Málek, Danica Jurčová, Helena Geregová, Petra Gažíková-Lángová, Vladimír Kobielský, Ján Tréger (titulky + iné) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Stanislav Král
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2017

Premiéra: 26.02.2017 (TV Markíza)

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Arnold Schwarzenegger (Tatko), Peter Krajčovič - Jason Clarke (John Connor), Natália Kóšová - Emilia Clarke (Sarah Connorová), Daniel Ratimorský - Jai Courtney (Kyle Reese), Ivan Gogál - J.K. Simmons (O'Brien), Ondrej Kaprálik - Dayo Okeniyi (Danny Dyson), Martin Mňahončák - Courtney B. Vance (Miles Dyson), Roman Ferienčík - Michael Gladis (poručík Matias), René Jankovič - Gregory Alan Williams (detektív Harding), Tibor Vokoun a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ a JOJ PLUS


Premiéra: 02.12.2023 (TV JOJ)

Súvisí s: Terminátor 2: Deň zúčtovania, Terminátor 3: Vzbura strojov, Terminátor Salvation
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys

Poslaťod Ares211 » Uto 28.2.2017 12:26:12 quicklink

Celkom slušný dabing
Ares211
100+
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Sob 25.6.2016 22:05:02

Re: Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys

Poslaťod PeterSD » Uto 28.2.2017 14:43:49 quicklink

Doplnenie:

Tomáš Hallon (10-14 ročný Skynet), Michal Hallon - Seth Meriwether (18-ročný Skynet), Michal Kaprálik - Bryant Prince (mladý Kyle), Peter Krajčovič - Mark Adam (Kyleov otec), Andrea Karnasová - Kerry O'Malley (Kyleova matka), Martin Hronský - Michael Gladis (poručík Matias), Lukáš Frlajs - Wayne Bastrup (mladý O'Brien), Jozef Domonkoš, Zuzana Kyzeková, Tibor Vokoun, Matúš Krátky, Miroslav Málek, Danica Jurčová, Helena Geregová, Petra Gažíková-Lángová, Vladimír Kobielský, Ján Tréger (aj iné)

Réžia slovenského znenia: Stanislav Král
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre Televíziu Markíza

Petra Vajdová bola divná. Neviem, či bola chorá, ale jej výkon nebol až taký dobrý. Kika Svarinská by sa tiež hodila na Sarah Connorovú. Ale musím uznať, že Plevčík sa zlepšil od posledného dabingu Highlandera či Dračieho princa, kde bol technicky nie veľmi dobrý. Páčilo sa mi aj obsadenie Vajdu a Predmerského.
Preklad bol tiež fajn. Len ma pobavil preklad oslovenia Teminátora, ako "Deduľo" (Pops). Skôr by som uvítal tatko :D Ale budiž. Trošku bol divný aj zvuk. Niektoré pasáže boli zle namiešané. Originál sa pri mixe nevytiahol. Hodnotím ho ako chvályhodný až dobrý. 60% MAX
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys

Poslaťod PeterSD » Sob 2.12.2023 22:18:37 quicklink

Dnes na JOJke. Žeby nový dabing ?
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys

Poslaťod dementus996 » Ned 3.12.2023 15:30:05 quicklink

PeterSD píše:Dnes na JOJke. Žeby nový dabing ?

Veru nový. Videl som iba kúsok, Emilia Clarke mi znela ako Natália Kóšová, ale nie som si istý.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 868
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Terminátor: Genisys / Terminator: Genisys °

Poslaťod PeterSD » Ned 3.12.2023 17:29:45 quicklink

Čekol som včera ten dabing JOJky a povedal by som, že je na rovnakej úrovni, ako dabing markízy. Obsadenie Connorky mi prišlo lepšie, než Vajdová, no zároveň mi pílil uši Ratimorský a Gogál. Hlavne Ratimorský, ktorý je stále monotónny a stále iba v jednej rovine, jeho prejav nie je tvárny natoľko, aby sa s ním dalo pracovať, ohýbať ho, alebo ako by som to nazval. V tomto je lepšie obsadený Plevčík, no za mňa je asi Kemka najlepšou variantou. Rovnako je lepšou variantou aj Predmerský. Samozrejme sa tu bude riešiť asi obsadenie Krajčoviča. Nebolo to najlepšie, ale ani najhoršie. V tomto prípade mi možno viac sedelo obsadenie Majeského, ale...
Oslovenie Pops v tomto prípade preložili ako "Tatko", ale to slovo Tatko bolo vo filme toľko krát, že to časom omrzelo. Nespomínam si ale, koľko krát som počul "Deduľo" v markizáckej verzii. Takže, ak to celé zhrniem, oba dabingy
nie sú 100%-né, ale na druhej strane, v rámci trávenia času pred TV vo večerných hodinách postačia.
Takže, dabing JOJ 50%.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.