Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:41:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Marťan / The Martian

Marťan / The Martian

Poslaťod Dado » Uto 15.5.2018 17:26:39 quicklink

Marťan.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Juraj Kemka - Matt Damon (Mark Watney), Andrea Karnasová - Jessica Chastain (Melissa Lewisová), Renáta Rundová - Kristen Wiig (Annie Montroseová), Peter Rúfus - Jeff Daniels (Teddy Sanders), Ján Tréger - Michael Peña (Rick Martinez), Ivan Gogál - Sean Bean (Mitch Henderson), Barbora Chlebcová - Kate Mara (Beth Johanssenová), Tomáš Horváth - Sebastian Stan (Chris Beck), Matúš Krátky - Aksel Hennie (Alex Vogel), Martin Kaprálik - Chiwetel Ejiofor (Vincent Kapoor), René Jankovič - Benedict Wong (Bruce Ng), Michaela Drotárová - Mackenzie Davis (Mindy Parková), Roman Ferienčík - Donald Glover (Rich Purnell), Michal Hallon - Nick Mohammed (Tim Grimes), Kamil Kollárik, Ivan Laca, Jana Valocká, Michaela Medvecová, Ľubica Očková-Konrádová, Petra Gažíková-Lángová, Ladislav Konrád, Martin Vitek, Miroslav Trnavský, Juraj Predmerský, Peter Makranský, Marián Lipták, Martin Hronský (titulky)

Vyrobilo: Yes Production pre televíziu JOJ

Premiéra: 13. 5. 2018 (TV JOJ)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Marťan / The Martian

Poslaťod fajnes » Uto 15.5.2018 22:51:08 quicklink

Priemerný dabing s kopou šikovných, no bohužiaľ aj viacero zle obsadených hercov. Hlavne Chastain (Karnasová) a tiež Peña (Tréger), ktorý mi nesedel už vo Fury (Železné srdce). Vyzerá, že dabing nerobila Daniela, myslím, že v ich prípade by bol casting aspoň o triedu lepší. Predsa len, od dabingu kinopremiéry s kvalitným hodnotením na ČSFD čakám vyšší štandard a bol by som najradšej, keby JOJ všetky takéto filmy zadávala iba do Daniely.

Ostatne, stačilo by sa riadiť zaužívanými spojeniami (Vajdová) alebo odkukať to, čo už vyriešili používatelia Dabingfora (https://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=194&t=7586).

Čo sa týka Damona (Kemku), nabudúce opäť poprosím obsadenie Šandora, najmä v prípade filmu Jason Bourne, ktorý bude na JOJ odvysielaný tento rok. ;)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Marťan / The Martian

Poslaťod PeterSD » Str 16.5.2018 07:58:32 quicklink

Zvyšné doplnenie:

Michaela Medvecová, Ľubica Očková-Konrádová, Petra Gažíková-Lángová, Ladislav Konrád, Martin Vitek, Miroslav Trnavský, Juraj Predmerský, Peter Makranský, Marián Lipták

Malo by to mať na starosti YES Production. Obsadenie je v podstate asi celé, resp. aktuálne, ktoré majú asi vždy k dispozícii, takže sa to všetko točí dookola ako na kolotoči. Viac z toho už nikdy nevypotia. A s týmto sa predsa pracovať nedá. Kemka nebol zlý, ale potešil by aj Šandor, ktorý asi nechcel prísť. Zvyšok bol aký bol. Komické obsadenie Karnasovej, Rúfusa a iných nepridalo na kvalite. Zachytili som tam vetu, ktorá mi pílila uši: "Bol som vyhodený do povetria", či slovo "počúvli". Neviem, či je to v poriadku. Ak áno, budiš.
Inak mám rovnaký názor, ako fajnes hore. Niekto sa možno nahnevá, ale je to žiaľ tak. Na veľký kinohit je potrebné mať na to prostriedky a hercov. V tomto prípade by som odporúčal ostať iba pri Céčkových filmoch.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Marťan / The Martian

Poslaťod m09 » Str 16.5.2018 08:59:43 quicklink

To podstatné už asi spomenuli všetko kolegovia hlavne z hľadiska obsadenia tento dabing nepotešil. Namiesto Kemku určite Šandor, namiesto Karnasovej možno Vajdová, Rúfus obsadený vôbec nemusel byť tam bolo množstvo možností. Kto z obsadenia potešil to boli Gogál a Kaprálik.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Marťan / The Martian

Poslaťod PeterSD » Str 16.5.2018 17:44:33 quicklink

A dokonca aj preklad je chybný, napr. Landing Site = pristávacia stránka, zrejme podľa vzoru website - webová stránka. Ale znamená to miesto pristátia.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Marťan / The Martian

Poslaťod Jack2410 » Str 16.5.2018 20:34:50 quicklink

Súhlasím s už povedaným úplne vo všetkom...takýto kinohit si zaslúžil trošku iné spracovanie. Kemku mám rád, ale na Damona prosto Šándor jedine. To bez debaty. A o zvyšku obsadenia ani nehovorím.
PeterSD nepamätám si, v akom spojení bolo použité slovo počúvli, ale mohlo to byť spisovné, nakoľko v istom výnimočnom prípade sa používa práve tento tvar (3. os. pl. min. čas vo význame počúvnuť - niekto im niečo nariadil/poradil a oni ho počúvli) ale Landing site je dosť dobrý fail.
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.