Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:13:08

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Také milovanie / A Kind of Loving

Také milovanie / A Kind of Loving

Poslaťod anderson » Pon 7.10.2019 11:21:42 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Pavol Mikulík - Alan Bates (Victor Arthur 'Vic' Brown), Eva Mária Chalupová - June Ritchie (Ingrid Rothwellová), Stanislav Dančiak - James Bolan (Jeff), Ivan Krivosudský - Bert Palmer (Geoffrey Brown - Vicov otec) + Peter Madden (sobášny úradník), Viera Bálinthová - Gwen Nelson (pani Brownová - Vicova matka), Margita Žemlová - Thora Hird (pani Rothwellová - Ingridina matka), Ľubomír Roman - Jack Smethurst (Conroy), Vladimír Kostovič (sprievodca v nočnej električke), Ivan Krajíček (svadobný fotograf), František Zvarík (Frank), Vladimír Durdík ml. (čašník), Ida Rapaičová, Peter Mikulík, Karol Čálik, Viera Topinková, Juraj Paška, Elena Zvaríková-Pappová a ďalší.

Strih: Margita Tomášková
Zvuk: Eugen Kiss
Vedúca výroby: Jela Fraňová
Dialógy: Zuzana Suchánová, Slavomír Magál
Réžia slovenského znenia: Svätopluk Šablatúra
Vyrobilo: Štúdio pre úpravu zahraničných filmov, Bratislava - Koliba pre ČST Bratislava © 1969

Premiéra: 0.0.0000
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

Poslaťod anderson » Pon 7.10.2019 11:44:42 quicklink

Včera - v nedeľu 6.10.2019 - uviedla tento film v obnovenej premiére STV 2. A našli k nemu našťastie aj pôvodný slovenský dabing. Predpokladám, že tento dabing je zo 60. rokov a dochoval sa vo výbornej kvalite (až na pár bezvýznamných sekúnd, kedy zvuk trochu zakolíše). Hlasy som rozpoznal výlučne z odposluchu, prípadnú jednu-dve chyby nevylučujem. Dabérku hlavnej predstaviteľky som žiaľ neidentifikoval. RTVS, okrem úvodného titulku načítaného Rastislavom Sokolom, nepreniesla do remastrovanej kópie absolútne žiaden ďalší relevantný údaj.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

Poslaťod Branko126 » Štv 10.10.2019 20:27:14 quicklink

anderson píše:Dabérku hlavnej predstaviteľky som žiaľ neidentifikoval. .

Podľa mňa je to: Ľudmila Mandžárová - June Ritchie (Ingrid).
A potom by z toho vyplývalo, že dabing je z prvej polovice 70. rokov, pretože Ľudmila Mandžárová je ročník 53 a Ingrid má vo filme 19 rokov.
Samozrejme, sú to len moje domnienky a dohady.
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Také milovanie / A Kind of Loving

Poslaťod anderson » Štv 10.10.2019 21:30:06 quicklink

Možno niekto dohľadá dátum televíznej premiéry a bude to jasnejšie. Hoci mne to ako Mandžárová neznie. Navyše mám pocit, že tam dabuje aj Zuzana Cigánová, ktorá tam má brutálne mladý hlas, nehovoriac o Krajíčkovi, Dančiakovi a aj Mikulíkovi. Ešte tam nemajú to charakteristické sfarbenie skúsených dabérov. Ale ktovie...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.