Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:11:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Láska nebeská / Love Actually °

Láska nebeská / Love Actually °

Poslaťod Harold » Uto 21.12.2010 17:00:50 quicklink

Láska nebeská.png
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - STV



V slovenskom znení: Matej Landl - Alan Rickman (Harry), Peter Marcin - Bill Nighy (Billy Mack), Peter Sklár - Colin Firth (Jamie), Ľudmila Mandžárová - Emma Thompson (Karen), Emanuel Hason - Hugh Grant (premiér), Gabriela Škrabáková-Kreutz - Laura Linney (Sarah), Ján Gallovič - Liam Neeson (Daniel), Kristína Turjanová - Martine McCutcheon (Natalie), Vladimír Kobielský - Andrew Lincoln (Mark), Marián Prevendarčík - Chiwetel Ejiofor (Peter), Ján Mistrík - Gregor Fisher (Joe), Judita Bilá - Heike Makatsch (Mia), Barbora Chlebcová - Keira Knightley (Juliet), Peter Krajčovič - Kris Marshall (Colin Frissell), Zuzana Dančiaková - Lúcia Moniz (Aurelia), Roman Matisko - Martin Freeman (John), Kamil Kollárik - Rodrigo Santoro (Karl), Marek Suchitra - Thomas Brodie-Sangster (Sam), Peter Šimun - Rowan Atkinson (Rufus), Andrea Kiráľová - Joanna Page (Len Judy), Alfréd Swan - Billy Bob Thornton (americký prezident), Katarína Križanová - Nina Sosanya (Annie), Michal Hallon - Abdul Salis (Tony), Jana Majeská - Claudia Schiffer (Carol) a ďalší.

Zvuk: Peter Heriban
Produkcia: Daniel Chmurný
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Jana Strnisková
Vyrobila: Slovenská televízia - 2008 - 23.12.2009 STREDA - 24.12.2010

2. DABING - TV MARKÍZA



V slovenskom znení: Peter Rúfus - Alan Rickman (Harry), Matej Landl - Bill Nighy (Billy Mack), Dušan Szabó - Colin Firth (Jamie), Szidi Tobias - Emma Thompson (Karen), Miloslav Kráľ - Hugh Grant (premiér), Andrea Karnasová - Laura Linney (Sarah), Ján Gallovič - Liam Neeson (Daniel), Zuzana Porubjaková - Martine McCutcheon (Natalie), Juraj Kemka - Andrew Lincoln (Mark), Filip Tůma - Chiwetel Ejiofor (Peter), Peter Kollárik - Gregor Fisher (Joe), Zuzana Dančiaková - Heike Makatsch (Mia), Petra Vajdová - Keira Knightley (Juliet), Matúš Krátky - Kris Marshall (Colin Frissell), Tomáš Hallon - Martin Freeman (John), Roman Matisko - Rodrigo Santoro (Karl), Alexander Barot - Thomas Brodie-Sangster (Sam), Miroslav Noga - Rowan Atkinson (Rufus), Barbora Chlebcová - Joanna Page (Len Judy), Vladimír Hajdu - Billy Bob Thornton (americký prezident), Lenka Košická - Nina Sosanya (Annie), Pavol Plevčík - Abdul Salis (Tony), Andrea Kiráľová - Claudia Schiffer (Carol), Daniela Mackovičová - January Jones (Jeannie), Zuzana Kyzeková - Elisha Cuthbert (Carol-Anne), Judita Bilá - Ivana Milicevic (Stacey), Ivan Laca - Richard Hawley (Alex), Jakub Janák, Miloš Kanjak, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Réžia slovenského znenia: Zoro Laurinc
Vyrobilo: Atiz Studio pre televíziu Markíza - 2010

Premiéra: 24.12.2010 (TV Markíza) - aj 29.8.2012 na Doma

3. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Matej Landl - Alan Rickman (Harry), Pavel Višňovský - Bill Nighy (Billy Mack), Peter Sklár - Colin Firth, Rowan Atkinson (Jamie, Rufus), Tatiana Kulíšková - Emma Thompson (Karen), Juraj Kemka - Hugh Grant (premiér), Lenka Košická - Laura Linney (Sarah), Dušan Szabó - Liam Neeson (Daniel), Andrea Somorovská - Martine McCutcheon (Natalie), Michal Klučka - Andrew Lincoln (Mark), Matúš Krátky - Chiwetel Ejiofor, Rodrigo Santoro (Peter, Karl), Ivan Gogál - Gregor Fisher (Joe), Zuzana Kyzeková - Heike Makatsch, Emma Buckley (Mia, Jamieho sestra), Petra Vajdová - Keira Knightley, Ivana Milicevic (Juliet, Stacey), Michal Hallon - Kris Marshall (Colin Frissell), Martin Zatovič - Martin Freeman, Marcus Brigstocke (John, DJ Mikey), Alex Koníček - Thomas Brodie-Sangster (Sam), Romana Orlická - Joanna Page, Claudia Schiffer (Len Judy, Carol), Roman Matisko - Billy Bob Thornton (americký prezident), Katarína Križanová - Nina Sosanya (Annie), Roman Ferienčík - Abdul Salis (Tony), Kristína Svarinská - January Jones (Jeannie), Erik Koníček - William Wadham (Karenin syn Bernie), Petra Gavláková - Sienna Guillory, Denise Richards (Jamieho priateľka, Carla), Tibor Frlajs - Frank Moorey, Tim Hatwell, Wyllie Longmore, Peter Marinker, John Sharian (Terence, vikár, Jeremy, expert, taxikár), Ingrid Hanzelová - Jill Freud, Doraly Rosen, Meg Wynn Owen, Margery Mason (Pat, reportérka, sekretárka, žena na Harris Street), Roman Čisár - Dan Fredenburgh, Brian Bovell, Declan Donnelly, Glenn Conroy, Paul Slack, Adam Godley (Jamieho brat, rádio DJ, Dec, barman, Johnov brat, pán Trench), Kristína Grolichová - Julia Davis, Lúcia Moniz, Shannon Elizabeth (Nancy, Aurelia, Harriet), Michal Blaho - Junior Simpson, Anthony McPartlin, Keir Charles, Wes Butters, Stewart Howson (DJ na svadbe, Ant, reportér, DJ v rádiu, ochrankár na letisku), Jozef Domonkoš - Richard Hawley, Michael Fitzgerald (Alex, Michael), Ján Greššo - Bill Moody (Natalie otec), Monika Radványiová - Elisabeth Margoni, Joanna Bacon (Eleonore, Natalie mama), Lenka Debnárová - Elisha Cuthbert (Carol-Anne), Jakub Gécz a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2019

Premiéra: 21.12.2019 (JOJ PLUS)
Harold
Zakladateľ
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob 11.12.2010 18:34:42

Re: Láska nebeská / Love Actually

Poslaťod Vavrinec » Ned 6.2.2011 00:44:25 quicklink

v markízackej verzií

Rowan Atkinson- Miroslav Noga
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Láska nebeská / Love Actually

Poslaťod slavo » Pia 15.4.2011 15:34:21 quicklink

Doplnil som Markizácke obsadenie.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Láska nebeská / Love Actually

Poslaťod behulienka » Sob 24.12.2011 22:51:33 quicklink

Viac sa mi páčil predošlý dabing na STV.
behulienka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 8.8.2011 22:50:10

Re: Láska nebeská / Love Actually

Poslaťod rAn » Ned 25.12.2011 01:21:06 quicklink

K 2.dabingu (Markíza) pridať:

Petra Vajdová - Keira Knightley (Juliet), Andrea Kiráľová - Claudia Schiffer (Carol), Daniela Mackovičová - January Jones (Jeannie), Zuzana Kyzeková - Elisha Cuthbert (Carol-Anne), Matúš Krátky - Kris Marshall (Colin Frissell), Judita Bilá - Ivana Milicevic (Stacey), Peter Kollárik
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Láska nebeská / Love Actually °

Poslaťod Marvelak » Ned 22.12.2019 00:01:00 quicklink

Dnes to ide na PLUSke s novým dabingom...
Martin Zatovič tuším daboval aj moderátora rádia...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Láska nebeská / Love Actually °

Poslaťod Dado » Ned 22.12.2019 15:34:15 quicklink

Film som začal sledovať až po zverejnení tvojho komentára, takže neviem s istotou, ktorého moderátora máš na mysli (tipoval by som to na toho, ktorého hrá Marcus Brigstocke). Prinajhoršom to ale doplním (prípadne aj niekto iný) počas zajtrajšej reprízy. Každopádne ma tento dabing prekvapil, keďže pokiaľ ma pamäť neklame, ešte minulý rok film šiel na WAU v češtine. Podľa obsadenia by som to videl na prácu štúdia Daniela, hoci na ich facebooku som nepostrehol ani zmienku o tomto filme. Za predpokladu, že je tento predpoklad správny, je pre mňa o to nečakanejšie, že zo všetkých troch dabingov mi príde, minimálne čo sa týka obsadenia, ako najhorší práve ten najnovší. Samozrejme, na jednej strane sú síce skvele obsadení Landl, Višňovský, Sklár či Szabó, no výrazným prešľapom je to nepochopiteľné opakovanie dabérov na viacerých postavách, a to dokonca výrazných. Najviac to zamrzí pri Sklárovi; ak už nemohli z nejakého dôvodu obsadiť Nogu, stále tam mohol byť iný hlas (mne osobne sa napríklad spojenie Atkinson - Sklár nikdy bohvieako nepáčilo). Popri tom mi prekážalo niekoľko spojení, najviac zrejme Kemka - Grant, ktoré mi pripadalo ako katastrofa už v dabingu Denníka Bridget Jonesovej. Pokiaľ nemohlo byť použité "markizácke" spojenie s Holecom, tak tam pokojne mohol byť Miloslav Kráľ, ktorý ho už viackrát nadaboval veľmi slušne.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Láska nebeská / Love Actually °

Poslaťod Marvelak » Ned 22.12.2019 16:51:23 quicklink

Bol to DJ Mikey...
Tiež mi trochu prekáža opakovanie niektorých hercov, ale naozaj sa snažili byť iní v jednotlivých postavách. Vajdovú som si hneď ani neuvedomil.
Kemka mi na druhej strane vôbec neprekáža, v Bridget ma veľmi príjemne prekvapil, má veľmi podobný prejav ako Hugh Grant a tu sa mi tiež páčil, hodí sa na mladšieho Granta zo začiatku tisícročia. Mne sa naňho práve Milo nehodí a nepáčil sa mi ani v Atlase mrakov...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Láska nebeská / Love Actually °

Poslaťod m09 » Ned 22.12.2019 17:13:10 quicklink

Všetky 3 dabingy sú veľmi zvláštne spravené a každý z nich má od dokonalosti pomerne ďaleko ale išiel by som po jednotlivých postavách z hľadiska obsadenia:
Výborné výkony podali a potešili v dabingu TV Joj Landl, Višňovský, Sklár a Vajdová aj keď nenasadenie Norisovej ani do jedného z dabingov môže mrzieť.
U Emy Thompson sa mi páčila Mandžárová (STV) a Kulíšková. Nenasadenie Sládečkovej môže ale veľmi mrzieť. U Granta celkom sedel aj Hason aj Kráľ. Kemka podľa mňa vôbec. Linney ma nepresvedčila ani v jednom z dabingov. Tam by som si skôr vedel predstaviť Podzámsku teoreticky Sanitrovú. Naopak taký Neeson bol vo všetkých troch dabingoch super obsadený. McCutcheon tam sa Turjanová ešte dala počúvať ostatné kombinácie už len horšie. Lincoln u neho boli super Kemka ale hlavne Kobielský skúsil by som na mieste tv joj Krajčoviča lebo Klučka bol mimo. Potešil ma aj Krátky lebo Tuma aj Prevendarčík v predchádzajúcich dabingoch boli mimo. Asi najhoršie však vo všetkých troch dabingoch dopadol Billy Bob Thornton tam si fakt neviem vybrať kto ho obsadil horšie.
Takto by sa dalo ísť ďalej, ale keďže 4.dabing už pravdepodobne nebude zameral som sa na hlavné postavy.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.