Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:34:20

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pach krvi / Príšera / The Beast (1996)

Pach krvi / Príšera / The Beast (1996)

Poslaťod PeterSD » Pon 27.1.2014 01:56:18 quicklink

Príšera.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

DVOJDIELNY FILM

1. DABING - TV MARKÍZA - Príšera

V slovenskom znení: Pavel Višňovský - William Petersen (Whip Dalton), Ľudmila Mandžárová - Karen Sillas (Kathryn Marcusová), Miroslav Trnavský - Charles Martin Smith (Schuyler Graves), František Kovár - Ronald Guttman (Dr. Herbert Talley), Lenka Košická - Missy Crider (Dana Daltonová), Martin Kaprálik - Sterling Macer Jr. (Mike Newcombe), Jozef Švoňavský - Larry Drake (Lucas Coven), Marek Majeský - Murray Bartlett (Christopher Lane), Ján Gallovič - Robert Mammone (Raines), Peter Bzdúch - Marshall Napier (kapitán Wallingford), Pavol Šajmovič, Daniel Dangl, Ján Tréger, Ondrej Kaprálik, Danica Jurčová, Patrik Minár, Miloš Kanjak, Marián Lipták, Rastislav Rogel, Juraj Benčík, Tibor Vokoun, Štefan Mandžár (titulky) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Dajto v premiére 27.1.2020 - 18.08.2009 na Markíze - rok výroby je z roku 20xx


2. DABING - TV JOJ - Pach krvi

V slovenskom znení: Dušan Szabó - William Petersen (Whip Dalton), Elena Podzámska - Karen Sillas (Kathryn Marcusová), Peter Sklár - Charles Martin Smith (Schuyler Graves), Pavel Višňovský - Ronald Guttman (Dr. Herbert Talley), Zuzana Porubjaková - Missy Crider (Dana Daltonová), Boris Farkaš - Denis Arndt (Osborne Manning), Martin Kaprálik - Sterling Macer Jr. (Mike Newcombe), Pavol Topoľský - Larry Drake (Lucas Coven), Marek Fašiang - Murray Bartlett (Christopher Lane), Vladimír Kobielský - Robert Mammone (Raines), Matej Landl - Marshall Napier (kapitán Wallingford), Pavel Bruchala, Michal Domonkoš, Juraj Predmerský, Daniela Mackovičová , Michal Klučka a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielaná premiéra 26.01.2014 na Joj Plus
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod anderson » Pon 27.1.2014 07:25:47 quicklink

Existuje aj starší dabing vyrobený pre Markízu. Mám pocit, že tam dabuje Petersena niekto iný, takže za tento redabing som rád.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod PeterSD » Pon 27.1.2014 07:55:02 quicklink

Na Markíze to išlo s druhým českým dabingom a neskôr bol dabing Primy a potom bol vydaný štvrtý cz dabing na DVD. Prvý dabing bol na VHS.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod anderson » Pon 27.1.2014 13:23:14 quicklink

DJRoccoiNc píše:Na Markíze to išlo s prvým českým dabingom a neskôr bol vydaný druhý český na DVD.


Mas pravdu, nasiel som dobovu nahravku a je tam brnensky dabing. Tym padom tento tu je prvy (a snad aj posledny :lol: ) slovensky.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod PeterSD » Uto 21.1.2020 20:33:30 quicklink

Ak ma sluch neklamal, tak na Dajto pôjde slovenský dabing s názvom Príšera, kde hl. postavu dabuje Višňovský.
Doteraz to chodilo na markíze s brnenským dabingom. A Gravesa daboval Peter Bzdúch. No ten zomrel v roku 2012. Takže som v tomto prípade totálna zmätený. Žeby tento dabing držali roky v archíve alebo je to kačica? :shock:

https://dajto.markiza.sk/filmy-a-serialy/661495_prisera
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod anderson » Uto 28.1.2020 12:20:16 quicklink

Ch. M. Smitha - ak ma sluch neklamal - daboval Miroslav Trnavský. Pomerne zvláštne bolo, že Mandžár v úvode zahlásil "TELEVÍZIA MARKÍZA UVÁDZA". Pokiaľ je mi známe, okrem RTVS už tieto "úvody" naše komerčné TV dosť dlhý čas vypúšťajú. - Inak markízácky dabing bol na prvé počutie celkom dobrý. No keďže u mňa je jediným a najlepším Petersenovým dabérom Dušan Szabó, pokladám tento pokus s Višňovským za absolútne zbytočný.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod PeterSD » Uto 28.1.2020 15:40:42 quicklink

Takže som si to celé pozrel a som celkom zaskočený. Súdiac podľa obsadenia, zvuku, hlasov hercov, ktoré boli mladšie, napr. aj Ondrej Kaprálik mal ešte detský hlas a podľa toho, že tam bol obsadený aj Peter Bzdúch, s kľudným svedomím môžem povedať, že ide o dabing ešte pred rokom 2010. Preto som to aj tak označil. Našiel som aj záznam, že to bolo vysielané aj v roku 2009, tak je možné, že to už vtedy bolo s sk dabingom na Markíze.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pach krvi / The Beast (1996)

Poslaťod anderson » Str 29.1.2020 13:01:38 quicklink

V dabingu Markízy sa tento dvojdielny televízny film volá Príšera. Hoci je starší ako ten z JOJ, netrúfam si ani len zhruba odhadnúť dobu jeho vzniku. Jediným záchytným bodom teda je ten Bzdúch. Celkom by ma ale zaujímalo prečo vlastne Markíza nechala pôvodne tento film nadabovať po česky v Brne. Ak tu niekto komunikuje s režisérom Mandžárom, bolo by dobré spýtať sa priamo jeho kedy a prečo táto slovenská verzia vznikla. Je totiž nad slnko jasnejšie, že vznikla už v čase keď na JOJ "veselo" bežala KRIMINÁLKA LAS VEGAS. A v tomto svetle je pre mňa obsadenie Višňovského nanajvýš zvláštne, keďže Szabó bol jednak dodržaný v seriáli BEZ STOPY, nehovoriac o tom, že na Markíze je už dlhé roky "pečený - varený".
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pach krvi / Príšera / The Beast (1996)

Poslaťod Mariuss » Pia 23.9.2022 00:29:17 quicklink

Tak toto je pekná kuriozita s tým markizáckym dabingom.

Práve dnes som prezeral dve rôzne nahrávky tohto filmu z Markízy...a teraz počúvajte dobre...

Prvá nahrávka je z roku cca 2000 (+- rok - ešte sa tu neuvádza veková dostupnosť, a teda nebude staršia ako z roku 2001) - a tá je s vyššie uvedeným slovenským dabingom s Pavlom Višňovským.

Druhá nahrávka je z prvej polovice roku 2009 - tá je už po česky...

Žeby Markíza zabudla na svoj vlastný dabing, a tak siahla v 2009-tom po českom ? :lol:
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Pach krvi / Príšera / The Beast (1996)

Poslaťod PeterSD » Pia 23.9.2022 10:34:12 quicklink

Tak toto je ozaj bizar. Ja som videl brnenský dabing na markíze niekedy cca v 2002-2004. Preto som pokladal tento dabing za prvý. Takže tento dabing musel vzniknúť ešte pred slovenským alebo po slovenskom, čo vôbec nedáva zmysel. :?
Jedine, že tam šlo o práva. Záhadu by pravdepodobne vyriešili aj záverečné titulky.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.