Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:00:13

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Patriot / The Patriot (2000) °

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod PeterSD » Štv 10.6.2021 20:57:50 quicklink

Po prvej reklame na Dajto musím povedať, že "pôvodný" dabing vôbec neznie, ako pôvodný. Celkovo má nový zvuk, vôbec mi nepríde, že by mal dabing pomaly 2O rokov. Fašiang, ktorý dabuje Ledgera a Suchitra, ktorý dabuje jeho brata znejú viac súčasne, než spred 18-20 rokov. Dajto uvádza premiéru, takže je ozaj možné, že je to nový dabing.

Update:
Informoval som sa ohľadom dabingu a dabing bol vyrobený naozaj v roku 2020.
Takže je to obrovský šok a preto nastáva otázka, či je informácia o 1. dabingu Markízy relevantná, resp. či práva na pôvodnú verziu boli drahšie, ako nový dabing.
Samotný nový dabing dopadol veľmi zle. Od obsadenia až po zvuk, ktorý vysielajú v dual mono. A ako bonus, film je zostrihnaý skrz na skrz. A nakoľko bol film brutálne zostrihaný, stopáž aj s reklamami bola 3h31m, z toho je čistý čas 2h30m.
Týmto je hodnota filmu a aj dabingu nulová a aj keď sa mi dabing JOJ vo väčšine nepáči, musím povedať, že je na tom oveľa lepšie, než nový dabing markízy.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod Mariuss » Pia 11.6.2021 11:04:08 quicklink

Tak toto bol obrovský šok aj pre mňa. Žeby naozaj Markíza tento film nikdy neodvysielala ? Veď ak áno, tak neverím, že by si predabovala vlastný dabing. A ak by to vysielala po česky pred rokom 2008, tak by tak mohla robiť veselo ďalej.

Veľká škoda. Už to obsadenie Šandora sa mi nejako nepozdávalo (taký mladý hlas na takú postavu), a keď začal film, a žiadny hlas nečítal obsadenie, ani úvodné titulky, tak som už tušil, že toto predsa nemôže byť 20 rokov starý dabing.

Prevládajú u mňa zmiešané pocity...na jednej strane som veľmi rád, že konečne počujem v tomto filme Jozefa Vajdu ako najlepšieho dabéra na Mela Gibsona... na strane druhej ale cítim sklamanie, lebo taký hit si nezaslúžil tento lacne znejúci dabing. Otrasný preklad, technicky zlý (v scéne, kde Mel Gibson zakričí, aby odlákal britských vojakov od svojich synov, v tejto verzii nekričí, len vyskočí spoza stromu otvorí ústa a je ticho...hrôza), slabí, nevýrazní až nudní dabéri na čele s režisérom, cez ktorého toto dabovanie-nedabovanie v pohode prešlo (asi Markíza opäť šetrila), a ten strih ! To bola jedna obrovská katastrofa, snáď to odvysielajú komplet niekedy v noci... a vedel by som pokračovať, ale už som si kopol dosť. Ostala vo mne tŕpka pachuť po premárnenej šanci spraviť skvelý dabing (ak teda neexistuje pôvodný markizácky dabing), ktorý by si tento film určite zaslúžil.

Hodnotím to tak na 5,5/10, nakoľko väčšina hlasov bola vybraná dobre.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod PeterSD » Pia 11.6.2021 11:35:59 quicklink

Je už k tomu aj zaujímavý článok:

https://mediaboom.sk/markiza-sklamala-f ... nic-nebolo
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod mato46 » Pia 11.6.2021 12:37:15 quicklink

Hmm. Takze z tohto clanku vyplyva, ze keby aj Markiza napr. zacala opat na Vianoce vysielat Sam doma, vyborny dabing s Petrom Jamrichom uz nebudeme pocut nikdy. Smutne. Velmi smutne.

Este by sa mohli povenovat tomu, preco Markiza vysielane serialy a filmy prestrihava. To by bolo zaujimave citanie
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod anderson » Pia 11.6.2021 12:46:31 quicklink

mato46 píše:Takze z tohto clanku vyplyva, ze keby aj Markiza napr. zacala opat na Vianoce vysielat Sam doma, vyborny dabing s Petrom Jamrichom uz nebudeme pocut nikdy...


Naozaj by ma zaujímalo z ktorej časti článku toto vyplýva. Navyše ten článok je plný dohadov, domnienok a rôznych pochybných autorských konštrukcií o ktorých sa dá s úspechom zapochybovať. Nikde v tom "článku" som sa ale nedočítal či sa Markíza - myslím tým niekoho naozaj kompetentného - oficiálne nevyjadrila k tomu či ten údajný pôvodný dabing k Patriotovi majú a z akého dôvodu ho neodvysielali. Aby to nakoniec nebol podobný prípad ako POSLEDNÝ MOHYKÁN.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod PeterSD » Pia 11.6.2021 12:47:12 quicklink

Informoval som sa predčasom v RVR ohľadom strihania a vraj je to legálne. TV sa vraj týmto chráni pred sankciami. Je to zvrátené, že je dielo znehodnotené, ale ak by vysielali krvavé a nahá scény v prime time alebo počas dňa, hrozí im veľká pokuta. Tak to zostrihajú a uvedú do 12 alebo 15 nevhodné.
Patriota zrejme nechceli nasadiť po 22hej, nebolo by to pre nich atraktívne. :(
Nad pôvodným dabingom markízy je otáznik, nebolo by zlé, ak by sa k tomuto vyjadrila aj tv. Ale, ako ich poznáme, nikdy sa nikto ku ničomu nevyjadruje.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod mato46 » Pia 11.6.2021 13:15:05 quicklink

PeterSD píše:Informoval som sa predčasom v RVR ohľadom strihania a vraj je to legálne. TV sa vraj týmto chráni pred sankciami. Je to zvrátené, že je dielo znehodnotené, ale ak by vysielali krvavé a nahá scény v prime time alebo počas dňa, hrozí im veľká pokuta. Tak to zostrihajú a uvedú do 12 alebo 15 nevhodné.


Tazko sa mi tomu veri, kedze strihaju aj konverzacne sceny Dva a pol chlapa, kde nie je zaidna krv ani nahota. Kazdopadne, vdaka za info.

anderson píše:Naozaj by ma zaujímalo z ktorej časti článku toto vyplýva. Navyše ten článok je plný dohadov, domnienok a rôznych pochybných autorských konštrukcií o ktorých sa dá s úspechom zapochybovať.


Pravdivost clanku samozrejme nehodnotim, ale ak mas problem s porozumenim textu, tak s tym ti uz bohuzial nepomozem.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod anderson » Pia 11.6.2021 14:01:00 quicklink

mato46 píše:Pravdivost clanku samozrejme nehodnotim, ale ak mas problem s porozumenim textu, tak s tym ti uz bohuzial nepomozem.


To je pomerne typické pre dnešných odborníkov na všetko. Pravdivosť článku hodnotiť samozrejme nedokážu, ale závery, ktoré si z neho vyvodia považujú za smerodatné. Dokonca pociťujú akútnu potrebu vyjadrovať sa k tomu kto a ako rozumie textu, hoci sami nedokážu porozumieť ani reakcii na svoje vlastné tvrdenia. To sú tie paradoxy doby...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod forneus1 » Pia 11.6.2021 17:58:34 quicklink

Pani, klud. Mame tu vobec NEJAKY relevantny dokaz toho, ze ten prvy dabing bol skutocne vyrobeny a existuje? Lebo zatial tu citam len dohady zopar forumerov z ktorych som sa dozvedel len to, ze hlavnu ulohu daboval Jozko Vajda. Zname ulozisko suborov hluche, vo filmoteke CSFD nikto prvy dabing nespomina a neverim, ze sa za tych x rokov od jeho vzniku nenasla jedina (aspon) ukazka toho dabingu.
Naviac, ked dabing Jojky vznikol vraj v dobe este ich prveho farebneho loga, to boli casy ked Jojka s Markizou este ziadny problem nemala narozdiel od dneska a vtedy dabingy od Markizy veselo nakupovala (napr. Piaty element mam na VHS s dabingom Markizy nahraty z Jojky s prvym logom a to nebol jediny film ktory tam bezal s Markizackym dabingom), preto nevidim dovod preco by si Jojka mala vyrabat v tej dobe vlastny.
A predabovanie vlastneho dabingu Markizy povazujem za vylucene. Nikdy v historii sa nic take nestalo (ak neratame Pach krvi, tam sa ale jednalo o Markizacky CZ dabing) a velmi pochybujem, ze by sa Markiza nevyznala vo vlastnom archive.

Sorry, vychadza mi to tak, ze aj forumeri su len ludia a prvy dabing je v skutocnosti ten Jojkarsky a ziadny Markizacky pred nim neexistoval.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Patriot / The Patriot (2000) °

Poslaťod PeterSD » Pia 11.6.2021 23:09:09 quicklink

Určite to dáva logiku. V tomto prípade to môže rozseknúť iba samotná televízia.
Inak, Pach krvi - Príšera nie je jediný film. Predabovali aj film Dračia nevesta.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 28 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.