Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:39:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Automaticka oprava mien a nazvov

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Hurvino » Str 17.8.2011 12:01:11 quicklink

Hele, mně je to celkem fuk. Pište si to, jak chcete. :)

Já jsem jen zásadně proti modifikacím jazyka a odmítání spisovního psaní dle toho, jak kdo komu říká. To se týče rovněž jmen. Pokud by byl rozumní důvod nedělat tady z toho snůšku patvarů a dezinformací, tak bych se rád zasazoval za správná jména a jejich skutečné tvary.

Pokud ale tohle má zůstat na úrovni fan-fóra, kde výpovědní hodnota ztrácí díky pravopisním chybám a komolení jmen, jak je libo. Je třeba si ujasnit, jaké má tohle fórum ambice a jakou by mělo mít vážnost a důvěryhodnost - i do budoucna. To je na autorech.
Myslel jsem, že bude tady někdo jako "gestor", kdo bude mít styk i s lidma kolem dabingu a přinese upřesüjící informace.

Já si "svá" jména v tematech budu psát tak, jak se to má (pokud nebudu výslovně požádán o opak). Proto se snažím zjistit, jak se kdo píše.

Jinak je pak tohle automatické "upravování" jmen zbytečné.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Hurvino » Str 17.8.2011 12:03:28 quicklink

Jandro píše:Tuli Vojtek je uplne nieco ine ...


No ale čtou ho někde tak? Čtou. Tak když Stano, nebo Laco, nebo Slavo, nebo Milo... můžou, tak proč ne Tuli? Když všechny tak, tak všechny... :lol:
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Jandro » Str 17.8.2011 12:17:32 quicklink

nemaj obavy, však aj ja zisťujem a potom píšem ako si myslím, že to je najlepšie ... pýtam sa tu skôr ako začnem vytvárať profily tých hercov, okrem Bibiany, lebo pri nej som žiadne jazykové problémy nepredpokladal ;)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Str 17.8.2011 16:11:31 quicklink

musime sa dohodnut teda. v profiloch budu samozrejme spravne mena + ich variacie (tu je ale problem, ak sa zada cenzurovane slovo, bude opravene, jedine ako zapisat "zakazane meno", je ho napisat do obrazku). v popisoch dabingu mozu byt uvedene aj ine tvary, vzdy bude na ne uplatneny ten isty odkaz, ako na spravny (oficialny) tvar mena. tieto ine mena sa cenzurovat nebudu alebo budeme strktni a vsade budu spravne mena bez ohladu na to, co bolo v titulkoch a budeme cenzurovat akekolvek ine tvary.

Bibiana je samozrejme s dlhym - http://slovniky.korpus.sk/?w=bibi%C3%A1na&s=exact&c=Q55c&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&ie=utf-8&oe=utf-8

staci si pozriet kalendar ;) tiez ale nevylucujem, ze ma kratke. dolezite je, co ma v obcianskom a rodnom liste.

ked sa niekto prezentuje s takym istom menom, ako ma svoje rodne (alebo obcianske), len si odstrani diakritiku, nepovazuje sa to za pseudonym. je ine, ak sa osoba od zaciatku svojej kariery prezentuje pod pseudonymom a vsetci ju poznaju len pod tymto menom a nie skutocnym. takze problematickejsie nie su pseudonymi ale prave taketo ciastocne upravene mena, napr. kvoli lepsej vyslovnosti (R. Roth, Kobielský, Bibiana atd.). je v tom zmatok, nakolko ich kazdy uvedie inak, media, divadla, televizia...

aby bolo jasne, tu nejde o technicky problem fora. riesime formu akou budeme prezentovat jednotlive mena a co bude povolene zapisat a co sa automaticky upravi...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Historik » Štv 25.8.2011 22:21:47 quicklink

Po vzoru Stano->Stanislav Dančiak doporučuji vytvořit Ľubo->Ľubomír Roman. Předpokládám, že jde o tutéž osobu.
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Historik » Štv 25.8.2011 23:02:56 quicklink

Taktéž Ľubo->Ľubomír Gregor.
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Piri » Pia 26.8.2011 12:10:29 quicklink

ok, pridane.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Historik » Ned 28.8.2011 10:37:36 quicklink

Ke zvážení: Táňa->Tatiana Hrivnáková
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Historik » Ned 28.8.2011 11:01:24 quicklink

Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Automaticka oprava mien a nazvov

Poslaťod Historik » Ned 28.8.2011 11:05:50 quicklink

Možná ještě
Miro->Miroslav Košický
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novinky a oznamy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.