Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:02:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Jednotka príliš rýchleho nasadenia / Hot Fuzz °

Jednotka príliš rýchleho nasadenia / Hot Fuzz °

Poslaťod slavo » Uto 1.11.2011 17:56:39 quicklink

Jednotka príliš rýchleho nasadenia.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Simon Pegg (Nicholas Angel), Ján Tréger - Martin Freeman (seržant + titulky), Miroslav Babják - Steve Coogan, Stephen Merchant (policajný inšpektor, Peter Ian Staker), Marián Lipták - Bill Nighy (šéfinšpektor), Ľubica Očková - Billie Whitelaw (Joyce Cooperová), Štefan Skrúcaný - Nick Frost (Danny Butterman), Jozef Benedik - Peter Wight (Roy Porter), Alena Michalidesová - Julia Deakin (Mary Porterová), Miloš Kanjak - Bill Bailey (seržant Turner), Ján Mistrík - Paul Freeman (rev. Philip Shooter), Miroslav Trnavský - Timothy Dalton (Simon Skinner), Alfréd Swan - Jim Broadbent (inšpektor Frank Butterman), Juraj Hrčka - Paddy Considine (Andy Wainwright), Matúš Krátky - Rafe Spall (Andy Cartwright), René Jankovič - Kevin Eldon (seržant Tony Fisher), Tibor Vokoun - Karl Johnson, David Bradley (Bob Walker, Arthur Webley), František Kovár - Edward Woodward (Tom Weaver), Vanda Růžičková - Patricia Franklin, Olivia Colman (Annette Roperová, Doris Thatcherová), Miroslava Drínová - Anne Reid (Leslie Tillerová), Ladislav Konrád - Kenneth Cranham (James Reaper), Roman Fratrič - Adam Buxto (Tim Messenger), Dušan Vaňo - Rory McCann (Michael Armstrong) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Eduard Vítek
Vyrobila: Agentúra EKA pre televíziu JOJ - 2011

(odvysielané na TV JOJ - titulky odstrihnuté)

2. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Ján Tréger - Simon Pegg (Nicholas Angel), Roman Matisko - Martin Freeman (seržant), Dušan Szabó - Steve Coogan (policajný inšpektor), Dušan Vaňo - Bill Nighy (šéfinšpektor), Eva Matejková - Billie Whitelaw (Joyce Cooperová), Martin Vitek - Nick Frost (Danny Butterman), Juraj Predmerský - Timothy Dalton (Simon Skinner), Miroslav Trnavský - Jim Broadbent (inšpektor Frank Butterman), Martin Hronský - Paddy Considine (Andy Wainwright), Ján Greššo - Edward Woodward (Tom Weaver), Danica Jurčová - Olivia Colman (Doris Thatcherová) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Dajto v premiére 9.1.2020
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Jednotka príliš rýchleho nasadenia / Hot Fuzz

Poslaťod anderson » Pia 20.1.2012 08:55:15 quicklink

Dabing je z roku 2011.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Jednotka príliš rýchleho nasadenia / Hot Fuzz

Poslaťod anderson » Pia 10.1.2020 08:48:27 quicklink

Včera slovenským milovníkom dabingu Markíza prostredníctvom kanálu DAJTO názorne predviedla ako sa nemá robiť redabing. Prvá verzia od Vitekovej firmy EKA (ktorá robila dabingy - mierne povedané - pomerne rozkolísanej kvality) je podľa môjho názoru vynikajúca. Podarilo sa obsadenie a dokonca (až na zopár špecifických hlášok) aj preklad. To čo včera vypustila do éteru Markíza, tak na to ja osobne nenachádzam slová. Pegga dabuje JÁN TRÉGER a verte mi, nie je to ešte to najhoršie čo diváka postretne. Frosta dabuje nejaký pre mňa absolútne neznámy a nevhodný hlas a to isté môžem povedať aj o ostatných postavách. Napríklad duo "ANDY detektívov" dostalo bizarne nepríčetne postpubertálne hlasy a scéna s ozbrojeným dedinčanom totálne ignoruje jeho svojrázny dialekt, čo samozrejme znamená, že pointa tejto scény je načisto znehodnotená. V dialógoch navyše chýba dynamika a švih, ktorá v prvej verzii posúva celý film do úplne inej, vyššej kvality. Ďalej som to v tejto chvíli bohužiaľ už nemal silu dopozerať a celkom by ma zaujímalo kto je za tento redabing zodpovedný a kto vôbec dovolil aby niečo takéto vzniklo a bolo vypustené na obrazovky. Osobne zastávam názor, že éra bezdôvodných a zcestných redabingov by azda už konečne aj mohla skončiť. Keď Markíza naposledy nadabovala poslednú časť CORNETTO TRILÓGIE, nádejal som sa, že už na Peggovi nebudú experimentovať a geniálne spojenie so Šandorom budú odteraz striktne dodržiavať. V živote by ma nenapadlo, že sa budem takto kruto mýliť a obávam sa dňa, kedy sa Markíza rozhodne nadabovať aj SHAUN OF THE DEAD...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.