Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:32:29

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod Hurvino » Uto 26.4.2011 17:59:36 quicklink

Pevnosť.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Dušan Jamrich - Sean Connery (podplukovník Alan Caldwell), Marek Majeský - Mark Harmon (Jay Austin), Elena Podzámska - Meg Ryan (Donna Caldwellová), Ivan Romančík - Jack Warden (major Ross Maclure), Peter Krajčovič - Marvin J. McIntyre (vojenský policajt Zeke), Pavol Šajmovič - Dana Gladstone (plukovník Paul Lawrence), Petra Lángová - Jenette Goldstein (Patti Jean Lynchová), Štefan Skrúcaný - Mark Blum (Arthur Peale), Ivan Hlaváček, Jakub Janák, Lívia Bielovič, Miloš Kanjak, Peter Kollárik, Martin Kaprálik, Ladislav Konrád, Jozef Benedik, Matúš Krátky, Miroslav Babják, Jaroslav Žvásta a ďalší

Produkcia: Michaela Komorová
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Pripravila: Spoločnosť Dimas pre televíziu Markíza
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod Hurvino » Uto 26.4.2011 18:00:13 quicklink

Dabing úplně mimo. :(
Ani jeden hlas se netrefil. Škoda na to koukat.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod slavo » Uto 26.4.2011 18:06:15 quicklink

Hurvino píše:Dabing úplně mimo. :(
Ani jeden hlas se netrefil. Škoda na to koukat.


V prípade tohto štúdia sa to myslím dá odpustiť ;) Ale Dušan Jamrich je naozaj zvláštna voľba :D
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod Hurvino » Uto 26.4.2011 18:19:03 quicklink

slavo píše:
Hurvino píše:Dabing úplně mimo. :(
Ani jeden hlas se netrefil. Škoda na to koukat.


V prípade tohto štúdia sa to myslím dá odpustiť ;) Ale Dušan Jamrich je naozaj zvláštna voľba :D


Už jen kdyby se vyměnil s Romančíkem, tak je to o 50 procent lepší, i když Majeský na Harmona... nevím. Taky Krajčovič a Skrúcaný jsou dost mimo. :?
Teda Jamrich daboval Conneryho víckrát, ale tady nesedí.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod anderson » Uto 26.4.2011 19:43:32 quicklink

Nepočul som to, ale malo by sa jednať o dabing pre televíziu JOJ. Každopádne tu nie je čo odpúšťať. Toto je podľa mňa cielená sabotáž a diletantstvo. Mať v dabingu Romančíka a neobsadiť ho na Conneryho - za to by som zatváral. A na mladého Harmona jednoznačne iba Stanislav Král. No je to na zaplakanie ...
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod slavo » Uto 26.4.2011 19:49:23 quicklink

anderson píše:Nepočul som to, ale malo by sa jednať o dabing pre televíziu JOJ. Každopádne tu nie je čo odpúšťať. Toto je podľa mňa cielená sabotáž a diletantstvo. Mať v dabingu Romančíka a neobsadiť ho na Conneryho - za to by som zatváral. A na mladého Harmona jednoznačne iba Stanislav Král. No je to na zaplakanie ...


Nie, ide o dabing pre televíziu Markíza - doplnil som to do úvodného postu. Vyrábalo sa to asi minulý rok, ale to nedokážem potvrdiť.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod anderson » Uto 26.4.2011 19:58:45 quicklink

slavo píše:
anderson píše:Nepočul som to, ale malo by sa jednať o dabing pre televíziu JOJ. Každopádne tu nie je čo odpúšťať. Toto je podľa mňa cielená sabotáž a diletantstvo. Mať v dabingu Romančíka a neobsadiť ho na Conneryho - za to by som zatváral. A na mladého Harmona jednoznačne iba Stanislav Král. No je to na zaplakanie ...


Nie, ide o dabing pre televíziu Markíza - doplnil som to do úvodného postu. Vyrábalo sa to asi minulý rok, ale to nedokážem potvrdiť.


V tom prípade máš pravdu. Ale videl som to na JOJ. Bohužiaľ na dabing si nespomeniem. Ale asi český, lebo túto tragédiu by som nerozdýchal. :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod marekP » Pon 13.8.2012 20:44:42 quicklink

Je zvláštne, že česky hovoriaci prispievatelia radi kritizujú čo sa na slovensku vytvorí.
Nič nové od čias 1. československej republiky a Masaryka a jeho teórie jednotného československého národa a jazyka bez Slovákov len zo slovenským nárečím.
Mnohí doteraz nechápu, že poupratovať by si mali predovšetkým pred vlastým domom a nekritizovať to, čo im neprináleží.

Slušnosť naša každodenná...
Aspoň keby mal pravdu, alebo by si odborným traktátom obhájil svoj názor.
Apropo- napr. Dušan Jamrich hral Coneryho už vo viacerých filmoch - videl som ho napr. v Pomstiteľovi/asi podľa jeho veku a hereckej role/ a je castovaný rovnako ako aj ďaľší v tomto filme.
:idea:
marekP
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 27.11.2011 11:52:24

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod Dado » Pon 13.8.2012 21:33:31 quicklink

marekP píše:Je zvláštne, že česky hovoriaci prispievatelia radi kritizujú čo sa na slovensku vytvorí.

Myslím, že už len z množstva príspevkov, ktoré sem Hurvino pridal a akú pozíciu tu zastáva, je jasné, že to nie je žiadny „hejter“, ktorý by sa sem prišiel len odbaviť, ale vie objektívne zhodnotiť kvalitu dabingu, takže tú prvú časť komentára si si mohol odpustiť.

Inak, s názormi väčšiny na dabing súhlasím, obsadiť na Conneryho Dušana Jamricha, aj keď je k dispozícii Ivan Romančík, je totálny nezmysel, o to viac, keď Romančík bol v tomto prípade obsadený práve na herca, ktorého vo filmoch Diablov advokát, Ten chlapec je postrach a aj v následných dvoch pokračovaniach daboval práve Jamrich.
Ešte by som chcel upozorniť na chybu v informáciách o filme, odkazy na IMDb aj ČSFD totiž nevednú na film Pevnosť, ale na film Dvaja v tom.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Pevnosť / Presidio: Miesto zločinu / The Presidio

Poslaťod Hurvino » Uto 14.8.2012 11:21:10 quicklink

Já bych to napsal takhle: SK-dabing sleduji se zájmem ještě z doby předrevoluční a mám k němu pozitivní vztah. Sleduji pečlivě i vývoj SK-dabingu v současnosti, rovněž obsazování postav, překlad, někdy i kvalitu zvuku, nebo jiné souvislosti. Jelikož jsem viděl bezpočet filmů s SK-dabingem a bezpočet mám taky nahrán z televize (no, ono to zas takový bezpočet není, ale je toho dost), myslím, že mám právo napsat svůj názor na obsazení, aniž bych to musel mít podloženo "odborním traktátem", nebo aniž bych to musel psát slovensky. Nejsem tvůrce, nicméně pochybuji, že tvůrci mají před dabováním své obsazení podloženo jakýmkoliv "odborním traktátem".
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.