Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:42:37

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

V Bruggách / In Bruges °

V Bruggách / In Bruges °

Poslaťod slavo » Ned 31.3.2013 23:34:24 quicklink

V Bruggách.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Matúš Krátky - Colin Farrell (Ray), Ján Greššo - Brendan Gleeson (Ken), Miroslav Trnavský - Ralph Fiennes (Harry), Kristína Turjanová - Clémence Poésy (Chloe), Ondrej Kaprálik - Jordan Prentice (Jimmy), Michaela Medvecová - Thekla Reuten (Marie), Peter Kočiš - Jérémie Renier (Eirik), Jozef Bujdák - Željko Ivanek (muž v reštaurácii), Peter Kollárik - Eric Godon (Jurij + titulky), Tibor Frlajs - Rudy Blomme, Olivier Bonjour (predavač vstupeniek, režisér), Miloš Kanjak - Mark Donovan, Ciarán Hinds, Michael Bennett (obézny muž, kňaz, policajt) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Juraj Kemka - Colin Farrell (Ray), Pavol Topoľský - Brendan Gleeson (Ken), Peter Sklár - Ralph Fiennes (Harry), Barbora Chlebcová - Clémence Poésy (Chloe), René Jankovič - Jordan Prentice (Jimmy), Dušan Szabó - Eric Godon (Yuri), Roman Matisko - Željko Ivanek (muž v reštaurácii), Andrea Kiráľová - Thekla Reuten (Marie), Martin Kaprálik - Olivier Bonjour (režisér), Tibor Vokoun - Ciarán Hinds (kňaz), Michal Klučka - Jérémie Renier (Eirik), Zuzana Kyzeková - Elizabeth Berrington (Natalie), Miloslav Kráľ (titulky) a ďalší

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Rudolf Kret
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre MAC TV

Premiéra: 9.12.2017 (JOJ)
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: V Brugách / In Bruges

Poslaťod PeterSD » Ned 31.3.2013 23:46:15 quicklink

No, tak tento dabing sa veľmi nepodaril. Začal som to pozerať, ale odradilo ma to hneď na začiatku, pretože
som sa nevedel sústrediť na dej, ale na zlé dabingové obsadenie. Colinovi by sa skôr hodil hlas Maštalíra
a Brendanovi Gleesonovi by sa hodil aj hlas Mariána Slováka. Ostatné postavy ma už vôbec nezaujímali.
Pre mňa to bol nudný film, hoci v skutočnosti nie je. Toť môj názor. :D
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: V Brugách / In Bruges

Poslaťod slavo » Pon 1.4.2013 10:06:59 quicklink

Interpretáciu troch hlavných postáv v slovenskom znení hodnotím veľmi kladne. Svojím výkonom teší najmä Matúš Krátky, ktorý tu svoj hlas prezentuje v plastickejšej polohe - zreteľne prezentuje emócie, čím dokonale pretlmočil pôvodný herecký výkon Colina Farrella. Ako výrazné mínus znenia by som hodnotil obsadenie druhého plánu, kde sa často po pár slučkách striedajú hlasy Tibora Frlajsa a Miloša Kanjaka. Najmä v prvej polovici filmu je počuteľný zásah redaktorov, ktorý značne "odkorenili" dialógy o invektívnejší preklad ostrého slovníka hlavných predstaviteľov.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: V Bruggách / In Bruges

Poslaťod PeterSD » Ned 10.12.2017 13:17:51 quicklink

Tak som rád, že vznikol nový dabing, ktorý bol vydarenejší. Zvyšok doplním neskôr, prípadne môže doplniť niekto, kto to sledoval.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: V Bruggách / In Bruges °

Poslaťod dementus996 » Pon 18.12.2023 04:37:27 quicklink

Doplnení tvorcovia JOJ dabingu.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.