Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 13:17:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rýchli a zbesilí / Rýchlo a zbesilo 4 / Fast & Furious °

Rýchli a zbesilí / Rýchlo a zbesilo 4 / Fast & Furious °

Poslaťod Dado » Pia 25.10.2013 11:18:17 quicklink

Rýchlo a zbesilo 4.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV JOJ (Rýchli a zbesilí)

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Vin Diesel (Dominic Toretto), Ivan Šandor - Paul Walker (Brian O'Conner), Petra Vajdová - Jordana Brewster (Mia), Kristína Turjanová - Michelle Rodriguez (Letty), Marián Prevendarčík - John Ortiz (Campos), Juraj Kemka – Laz Alonso (Fenix), Lenka Prokopová - Gal Gadot (Gisele), Ján Greššo - Jack Conley (Penning), Martin Hronský - Shea Whigham (Stasiak + titulky), Andrea Kiráľová - Liza Lapira (Trinh), Michal Hallon - Sung Kang (Han), Marek Fašiang - Greg Cipes (Dwight), Jakub Ružička - Joe Hursley (Virgil), Jakub Gécz - Cesar Garcia (Juvenal + komentáre), Roman Ferienčík - Brandon T. Jackson (vodič BMW), Richard Stanke - McCaleb Burnett (federálny vyšetrovateľ), Dušan Kaprálik - Lou Beatty Jr. (sudca), Tibor Vokoun - Christopher Gehrman (záchytný úradník), Dušan Szabó - Marco Rodríguez (kňaz), Jozef Švoňavský, Miroslav Trnavský, Jozef Bujdák, Jozef Domonkoš, Tibor Frlajs, Matúš Krátky, Zuzana Kyzeková, Michaela Medvecová a ďalší.

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Juraj Skladaný
Produkcia: Iveta Chmurná, Daniel Chmurný
Zvuk: Branislav Bubela, Daniel Lengyel
Réžia: Viktor Kollár
Vyrobila: Daniela pre televíziu JOJ - 2013

Premiéra: 26. 10. 2013 (TV JOJ)

2. DABING - TV MARKÍZA (Rýchlo a zbesilo 4)

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Vin Diesel (Dominic Toretto), Tomáš Horváth - Paul Walker (Brian O'Conner), Barbora Chlebcová - Jordana Brewster (Mia), Petra Vajdová - Michelle Rodriguez (Letty), Peter Sklár - John Ortiz (Campos), Pavol Plevčík - Laz Alonso (Fenix), Daniela Mackovičová - Gal Gadot (Gisele), Miroslav Trnavský - Jack Conley (Penning), Michal Hallon - Shea Whigham (Stasiak), Dárius Koči - Sung Kang (Han), Miroslav Málek - Tego Calderon (Tego), Andrej Anderko - Don Omar (Don Omar), Peter Krajčovič - Greg Cipes (Dwight), Tibor Frlajs, Štefan Mandžár (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Slávo Mareš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Mária Peciarová
Preklad a dialógy: Ján Lipovský
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2015

Premiéra: 31. 1. 2016 (TV Markíza)

Súvisí s:
Rýchlo a zbesilo, Rýchlo a zbesilo 2, Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, Rýchlo a zbesilo 5, Rýchlo a zbesilo 6, Rýchlo a zbesilo 7, Rýchlo a zbesilo 8, Rýchlo a zbesilo 9, Rýchlo a zbesilo 10, Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod slavo » Pia 25.10.2013 17:01:00 quicklink

Doplnil som kompletné obsadenie.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod lubo » Pia 25.10.2013 17:28:43 quicklink

Obsadenie je skvelé.:) Film som síce nevidel, ale takto sa mi zdá, že tam bude asi chyba - Liza Lapira je žena a dabuje ju Michal Hallon? Možno vo filme to má logiku, ale takto to vyzerá dosť divne. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod Dado » Pia 25.10.2013 18:13:57 quicklink

Tak obsadenie je skutočne bravúrne. Keď som sa dozvedel, že film pôjde v TV, dúfal som, že hlavné postavy budú obsadené trojicou Martin Kaprálik, Ivan Šandor, Petra Vajdová, ale neveril som, že sa to skutočne zrealizuje. :D K tomu Hallonovi, to bude asi chyba, pokiaľ sa nemýlim, Liza Lapira hrá tú Aziatku na polícii (neviem, akú konkrétnu funkciu tam zastávala) a podľa ukážky, ktorú Daniela zverejnila na svojej facebookovej stránke, ju aspoň podľa mňa dabuje Andrea Kiráľová.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod anderson » Pia 25.10.2013 22:10:41 quicklink

Tak po tých dabingových katastrofách takmer gigantických rozmerov, ktoré túto sériu doteraz postretli vďaka našim "skvelým" komerčným televíziám, je toto konečne obsadenie snov. Už sa iba modlím aby JOJ, ktorá pravdepodobne od Universalu kontrahuje aj ďalšie diely, neurobila kiks s obsadením THE ROCKA. Osobne by som dúfal v Majeského, ale pokiaľ by našli adekvátny neopočúvaný hlas, nie som proti. Len dúfam, že to nebude niekto ako Švoňavský, Bujdák a ďaľší nevhodní kandidáti z jeho tunajšieho profilu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod Jack2410 » Pia 25.10.2013 22:40:19 quicklink

Opäť mi raz príde nepochopiteľné, prečo takéto skvelé dabingy nie sú aj na dvd... :x
Jack2410
100+
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod slavo » Sob 26.10.2013 09:06:11 quicklink

Hallon samozrejme dabuje inú postavu a Kiráľová spomenutú Trinh. Sorry za chybu.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod lubo » Sob 26.10.2013 12:57:44 quicklink

Ja by som pri The Rockovi uvažoval o Jánovi Koleníkovi alebo Danielovi Danglovi. Marek Majeský asi nie je príliš tvrdý na The Rocka. Ale zas ten nápad sa mi začína páčiť. Možno obsadia Miloslava Kráľa, ten v súčasti je obsadzovaný na drsniakov.

Úplne najlepší (okrem Kaprálika) by bol Emanuel Hason, ale keďže teraz sa kvôli zdraviu nemôže venovať dabingu, tak je to pasé.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod Dado » Sob 26.10.2013 13:38:37 quicklink

Pre mňa je dvorným dabérom The Rocka stále Emanuel Hason, aj keď viac filmov s ním momentálne nadaboval Martin Kaprálik. V prípadnom dabingu piateho dielu to bude skutočne zaujímavé. Jeden z dvojice Koleník a Dangl by mohol byť zaujímavou voľbou, zároveň sa však dá očakávať aj to, že v piatom dieli by jeden z nich daboval aj Ludacrisa (ja som v téme k filmu v sekcii nenadabovaných filmov zvolil naňho Koleníka, ktorý ho daboval v markizáckom dabingu druhého dielu), pokiaľ samozrejme naňho nebude obsadený Roman Ferienčík, čo by však nebolo celkom vydarené spojenie. Na The Rocka by som však bral aj Mareka Majeského, veď pri nejednom hercovi sú práve on a Kaprálik braní ako dvorní dabéri (Majeský pre N. Cagea alebo H. Jackmana na Markíze, Kaprálik zase na JOJ), takže by to nebola zlá alternatíva.
Oveľa viac sa však bojím dabingu šiesteho a najmä ešte len pripravovaného siedmeho dielu, kde sa objaví aj Jason Statham, ktorý to má v rámci slovenského dabingu naozaj ťažké. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rýchli a zbesilí / Fast & Furious

Poslaťod Dado » Str 3.2.2016 15:03:02 quicklink

Doplnil som pár informácií o druhom dabingu. Nemal som však čas (a pravdupovediac ani chuť) pozrieť si film úplne celý, takže ak by vedel niekto doplniť chýbajúce informácie, budem len rád. Dabing TV JOJ však každopádne zostal neprekonaný a zároveň je asi jediným slovenským znením v rámci celej série, ktoré sa dá označiť ako skutočne vydarené.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.