Aktuálny čas je Pon 22.7.2024 15:23:33

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Varovanie o zhode IP adries v užívateľskom paneli

Varovanie o zhode IP adries v užívateľskom paneli

Poslaťod Piri » Štv 7.3.2024 02:45:28 quicklink

Ako viete, od 10. mája 2023 sme nasadili plný monitoring prihlasovaných IP adries na naše fórum z dôvodu zneužívania užívateľských kont v prospech tej istej osoby, alebo za úmyslom poškodzovať dobré meno iných osôb vydávajúc sa za ne.

Tento mechanizmus slúži administrátorom na prípadnú post-analýzu prístupov na fórum cez konkrétne konto.

Zároveň užívateľ vidí vo svojom užívateľskom paneli v sekcii "Vaša aktivita" z akej IP sa naposledy prihlásil. Ak systém zistí, že rovnaká IP bola aj u iného užívateľa, oboch týchto užívateľov informuje varovným popisom v rovnakej kolónke a takisto v záhlaví stránky vľavo hore s jednoduchým varovným textom UPOZORNENIE.

Obrázok

Systém phpBB síce obsahuje rôzne stupne overovania pripojených hostov, avšak nemohli sme pristúpiť k prísnemu režimu, a to z dôvodu, že by sa tým pádom nemohli prihlasovať užívatelia, ktorí sú na spoločnej zdieľanej linke, tj. že majú rovnakú WAN IP adresu. Sú to napríklad počítače vo firemnej sieti alebo aj niektoré bytové prípojky, kde celý dom je pripojený na jednu WiFi anténu a samozrejme logicky aj vaša domáca sieť.

Ak sa mi zobrazí varovanie o zdieľaní rovnakej IP, čo to teda znamená?

Ak nie ste záškodník (a nemáte vlastnú verejnú IP adresu) a nie ste si vedomý žiadneho známeho dôvodu, tak to môže znamenať nasledovné:

  1. Ste na spoločnej a rovnakej sieti s verejnou WAN IP adresou (podniková sieť, bytový dom napojený na jeden spoločný bod a samozrejme aj vaša lokálna sieť vašej domácnosti - ak viacerí jej členovia sú registrovaní na našom fóre);

  2. Ste pripojený v mobilnej sieti, ktorá tiež môže mať pre viacerých účastníkov rovnakú zdieľanú adresu a to aj opakovane v rôznom časovom rozmedzí.

Ak ale máte vlastnú verejnú IP adresu (je viazaná na MAC adresu vášho modemu) od svojho operátora a zobrazí sa vám toto varovanie, môže to znamenať narušenie bezpečnosti vašej siete, ak ste teda jediný člen tejto siete, ktorý sa prihlasuje na naše fórum.

Ak sa vám táto aktivita nepozdáva alebo vám bol zablokovaný prístup na fórum, oznámte to administrátorom fóra alebo na náš email.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Späť na Novinky a oznamy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.