Aktuálny čas je Sob 13.7.2024 18:10:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Informácie o fóre

Informácie o fóre

Poslaťod Piri » Sob 2.6.2012 21:27:46 quicklink

Toto fórum zhromažďuje informácie o obsadení a výrobe slovenských dabingov a jeho hlavnou úlohou je práve ich archivácia.

Hodnotenia a pripomienky k dabingom alebo budúcim dabingom sú čisto informatívne. Tvorcovia sa nijako nemusia riadiť názormi členov tohto fóra a ani na ne reagovať - ak si sami vezmú nejaké tipy alebo názory k srdcu, sme iba radi.

Základom je, uvedomiť si, že dabing nevytváram pre seba, ale pre divákov.

→ Na voľnú diskusiu o dabingu alebo o inej téme, využite túto sekciu.

Údaje získavame najmä z tretích strán, tzn. od divákov, ktorí si napríklad odpíšu záverečné titulky. Nájdu sa aj tituly, ktoré nám poskytol sám vydavateľ alebo televízia. V NAŠEJ DATABÁZE SA NENACHÁDZAJÚ VŠETKY NADABOVANÉ TITULY(!), nakoľko je ich veľké množstvo a k väčšine nemáme žiadne relevantné informácie. Nakoľko sa vyrába prevažne iba televízny dabing, rok výroby mnohé TV vôbec neuvádzajú okrem teda STV (nie však vždy). Približne od roku 2009 komerčné TV systematicky odstraňujú záverečné titulky, a tak už nie je možné týmto spôsobom získať publikované údaje o dabingu. Ak tu nenájdete nejaký dabing, neznamená to nevyhnutne, že slovenský dabing k danému titulu neexistuje. Ak vám tu nejaký chýba, môžete svoj tip napísať do príslušných tém do sekcie "NÁVRHY NA DOPLNENIE...".

Nakoľko sa nám stáva, že niektorí diváci dospejú k presvedčeniu, že ak slovenský názov nefiguruje vo filmovej databáze ČSFD, takže sa tento titul nikdy nevysielal na Slovensku. To je všeobecný omyl. ČSFD nedisponuje všetkými informáciami, nie sú ani žiadnou oficiálnou databázou filmovej tvorby. Taktiež fungujú na princípe dobrovoľného prispievania od užívateľov ako tu na našom fóre. Oficiálnymi (overenými) zoznamami disponujú iba konkrétne filmové zväzy, produkčné štúdiá a televízie a fondy v daných krajinách. Ani IMDB nie je oficiálnym registrom americkej ani zahraničnej tvorby.

Ak máte vo svojej filmotéke nejaký titul so slovenským dabingom a nie je tu ešte uvedený alebo nie je uvedený kompletne a máte možnosť poskytnúť nové údaje, neváhajte a vytvorte nový profil titulu alebo doplňte údaje do danej témy prostredníctvom odpovede. Taktiež môžete svoje príspevky posielať na náš e-mail. Ďakujeme.

DF sound mix:


UPOZORŇUJEME, ŽE AKÉKOĽVEK UVEDENÉ ÚDAJE NA TOMTO FÓRE O DABINGOCH, DABÉROCH ČI TVORCOCH NEMUSIA BYŤ ÚPLNÉ ALEBO SPRÁVNE. NEZODPOVEDÁME ZA PRÍPADNÉ CHYBY.

Ak nájdete chybu, použite odpoveď v danej téme (ak je to možné) alebo nahláste príspevok cez ikonu Obrázok priamo v danom príspevku alebo napíšte správu modom/adminom, alebo píšte priamo na náš email. Ďakujeme.

Bohužiaľ, slovenské dabingy neboli systematicky označované rokom výroby, a preto mnohé tituly majú rok uvedený podľa premiéry alebo odhadom. Kvôli tomuto nie je možné naše dabingy triediť podľa vzniku.

Nie sme WAREZ fórum a ani naša databáza neslúži na evidenciu vlastníkov konkrétnych dabingov, a preto akékoľvek príspevky tohto typu sú zmazané. Pre výmenu dabingov smerujte svoje požiadavky do témy sem alebo využite filmotéky na ČSFD.

Informácie o registrácii a podmienkach diskusie nájdete tu.

Slovenský dabing sa vyrába systematicky už od 30. rokov 20. storočia a patrí tak medzi najstaršie. Prvý nadabovaný film vznikol v USA v roku 1928 v anglickom znení (postsynchrón). Prvým dabovaným filmom v Česko-Slovensku bol americký film Trailing the Killer v českom znení vyrobený v roku 1933 (technicky nešlo o reálny dabing, za prvý český dabing sa považuje animovaný film Snow White and the Seven Dwarfs z 1938 režiséra M. Jareša). Až do roku 1957 sa všetky slovenské dabingy vyrábali v Česku a v Nemecku, kým nevzniklo prvé dabingové štúdio na Slovensku v Bratislave vo filmových ateliéroch na Kolibe...

Fragmentom z dávnej histórie slovenského dabingu sa venuje téma tu.
Stručné dejiny slovenského dabingu si môžete prečítať na Wikipédii.


Krátko z histórie fóra a nezávislej osvetovej skupiny Slovenského dabingu

Komunitná skupina SD prevzala toto fórum po zakladateľovi z Česka pod nickom Harold, ktorý sám iniciatívne založil slovenskú verziu vychádzajúcu z českého fóra dabingforum.cz dňa 11. decembra 2010. K nemu sa pridali ďalší zakladajúci členovia a prostredník medzi SD a fórom slavo. Plná prevádzka fóra začala oficiálne od 20. júla 2011 po skompletizovaní sekcií, pravidiel a vizuálu, o ktoré sa postaral Piri. O prvotné naplnenie dát s najvyšším počtom profilov prispeli slavo a anderson. Harold svoju funkciu na fóre oficiálne ukončil 11. marca 2012 a po tomto dátume prešlo DF definitívne pod patronát skupiny SD. Od toho času prešlo fórum kus cesty a aj samotní tvorcovia si začali všímať našu činnosť. Nie však vždy s pozitívnym výsledkom, ale sme radi, keď z času na čas s nami komunikujú. Môžeme sa pochváliť aj pomerne vysokou návštevnosťou, ktorá sa pohybuje v priemere 1000 návštev za deň s viac ako 300000 stránkovaním za mesiac. Skupina SD vznikla ako komunitná a osvetová skupina na Facebooku dňa 22. februára 2009, založil ju Jandro, zároveň je aj zakladateľom prvého webu o slovenskom dabingu - www.skdabing.wgz.cz, ktorý vznikol 5. októbra 2008. Keďže naša skupina primárne operuje na sociálnej sieti Facebook, z tohto dôvodu je aj viac aktivity práve tam a fórum v tomto čase slúži primárne ako archív slovenských dabingov a na voľnú diskusiu. Hlavné jadro tímu SD tvorí Jandro, slavo, Piri a rAn. Ďalší naši spolupracovníci, ktorí sa ku nám pridali neskôr a nemožno ich neopomenúť je lubo a PeterSD.

Sumár titulov a profilov v databáze:
Filmy7038
Seriály1138
Dokumenty129
Postsynchróny186
Dabéri a režiséri496
Herci a ich dabéri2196
Aktualizované: 13.7.2024 / 02:05:03


Projekt www.dabingforum.sk je súčasťou projektov skupiny Slovenský dabing. Slovenský dabing je nezisková a nezávislá skupina dobrovoľníkov, zaoberajúca sa propagáciou a osvetou zameranou na slovenský dabing. Skupina nie je podporovaná ani nie je partnermi žiadnych televízií či dabingových štúdií, agentúr alebo filmových zväzov.

Obrázok

Kontakt: slovakdabing [zav] gmail.com

Vedúci SD / Administrátori FB: Jandro, slavo, Piri, rAn
Editori FB: lubo, PeterSD
Administrátori DF: viď zoznam
Moderátori DF: viď zoznam

Interakcie v predchádzajúcom mesiaci:
Jún 2024
Návštev: 45,703 (+13.75%)
Unikátne: 28,663 (+22.44%)
Priemerná denná návštevnosť: 1,523 (+15.34%)
Stránkovanie: 280,612 (+2.75%)
Dopytov: 1,295,833 (+3.03%)
Objem dát: 30.25 GiB (+2.68%)
% - rozdiel medzi zobrazeným mesiacom a mesiacom predtým

Kompletná serverová štatistika návštevnosti a interakcie: Kliknite sem
- reálna štatistika na základe prístupov na serveri, nedochádza ku skresleniu ako napríklad pri externých počítadlách a analyzátoroch ako je Google Analytics alebo nami používaný Histats (nezachytí až 20-30% interakcií).

Štatistika podľa Histats: Sledovanie pomocou tohto nástroja sme zrušili 27. marca 2021 o 20:45:31.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Späť na Novinky a oznamy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.