Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 10:58:03

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Poslaťod dementus996 » Sob 8.7.2023 19:00:17 quicklink

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Mission Impossible Odplata - Prvá časť.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

KINODABING

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (Ethan Hunt), Lívia Bielovič - Hayley Atwell (Grace), Ivo Gogál - Ving Rhames (Luther Stickell), Peter Sklár - Simon Pegg (Benji Dunn), Petra Vajdová - Rebecca Ferguson (Ilsa Faustová), Marek Majeský - Esai Morales (Gabriel), Romana Orlická - Pom Klementieff (Paris), Andrea Somorovská - Vanessa Kirby (Alanna Mitsopolisová / Biela vdova), Ivan Šandor - Frederick Schmidt (Zola Mitsopolis), Miroslav Trnavský - Henry Czerny (Eugene Kittridge), Ján Gallovič - Cary Elwes (Denlinger), Martin Hronský - Shea Whigham (Jasper Briggs), Daniel Ratimorský - Greg Tarzan Davis (Degas), Martin Kaprálik - Rob Delaney (agent JSOC), Renáta Rundová - Indira Varma (agentka DIA), Matej Landl - Charles Parnell (agent NRO), Igor Krempaský - Mark Gatiss (agent NSA), René Jankovič - Marcin Dorocinski (kapitán ponorky), Martin Vitek - Zachary Baharov (palubný dôstojník), Peter Krajčovič - Adrian Bouchet (zbraňový dôstojník), Dávid Hartl - Sam Barrett (kormidelník), Matúš Krátky - Ivan Ivashkin (veliaci dôstojník), Dušan Szabó - Gaetano Bruno (policajný sudca), Rastislav Sokol (komentáre), Tibor Vokoun, Michal Hallon, Jozef Benedik, Petra Gažíková-Lángová, Michal Blaho, Martina Dolná, Filip Šebesta, Roman Čisár, Andrej Kováč a ďalší.

Zvuk: Vladimír Maroš
Mix: Mark Benson
Produkcia: Rastislav Jakubek
Asistentka réžie: Mária Graňáková-Peciarová
Supervízia: Michaela Majer
Preklad: Michal Gašpar
Úprava dialógov: Dominik Beňuš
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio

Predpremiéra: 8.7.2023 | Premiéra: 13.7.2023

Súvisí s:
Mission: Impossible, Mission: Impossible 2, Mission: Impossible 3, Mission: Impossible 4, Mission: Impossible 5, Mission: Impossible - Fallout
dementus996
Updater
 
Príspevky: 889
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Poslaťod fajnes » Ned 9.7.2023 00:12:29 quicklink

Tak sme sa dočkali ďalšieho parádneho kinodabingu a Michal Hallon si po Top Gune 2 a D&D pripisuje Paramount hetrik.

Obsadenie absolútne na nerozoznanie od Danielinho Falloutu značí, že JOJka to môže s pokojom prebrať aj do telky.

Nemám čo by som vytkol, výkony všetkých zúčastnených super, nové postavy (Bielovič, Majeský) obsadené super. Celkovo je to z viacerých dôvodov o level vyššie ako jojkárske redabingy prvých dielov. Královi starší Cruise pasuje aj v jemne vážnejších polohách.

Už teraz sa teším na pokračovanie. :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Poslaťod m09 » Ned 9.7.2023 07:41:49 quicklink

Tak toto vyzerá veľmi dobre. Nestihol som predpremiéru tak pôjdem od 13.7.
Trochu ma vyrušuje spojenie Lívia Bielovič - Hayley Atwell. Tam sa dalo obsadiť napríklad Rundovú a na Rundovej postavu Podzámsku. Prípadne Rundovú nechať tam kde je a obsadiť Košickú. Bielovič je v tomto prípade zbytočný risk. Či vyšiel uvidíme ale mohol by. Miroslav Trnavský - Henry Czerny je samo o sebe v podstate dobré spojenie akurát tohto herca daboval v jednom dabingu Rúfus a v druhom Majeský. Tu si režisér ani jedného z dvojice nevybral.
Predpokladám, že dabing ako celok dopadne možno až na úrovni Top gun alebo minimálne Nie je čas zomrieť dabing Joj.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Poslaťod dementus996 » Sob 15.7.2023 23:15:10 quicklink

Za mňa dabingový zážitok, po Top Gun: Maverick som sa dočkal toho, čo som viac menej čakal. Stanislav Král doručil to, čo mal a aj vystihol Ethana tak, ako mal. K zvyšku nemám čo vytknúť, dabovali ako mali. Možno Bielovič, ktorá ma milo prekvapila v tom, ako dokázala postavu uchopiť. Osobne som čakal Wagnerovú, ktorá by podľa mňa pridala k tej zlodejskej drzosti viac, ale to je môj osobný názor. Dabing ma veľmi bavil, tak ako film samotný a teším sa na druhý diel.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 889
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

Poslaťod mato46 » Str 3.1.2024 11:02:21 quicklink

Vynikajúci dabing!

Veľmi pekné obsadenie, dovolím si povedať, že všetky spojenia fungovali na jednotku, potešilo ma, že Michal Hallon sa snaží dodržiavať zabehnuté spojenia v rámci série (a nielen tejto), proste na dabingoch, ktoré režíruje vidno, že sa im snaží dať tvár.

Potešilo ma, že po dlhom čase som počul aj Janka Galloviča, toho v nových dabingoch už nejako neevidujem.

Za mňa 10/10, len tak ďalej ;)
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.