Aktuálny čas je Pon 17.6.2024 15:51:22

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Temný anjel / I Come in Peace

Temný anjel / I Come in Peace

Poslaťod Mariuss » Pia 17.5.2024 21:23:05 quicklink

qEQjkCWU93czYxWwpSofgebv7rO.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Emanuel Hason - Dolph Lundgren (detektív Jack Caine), Miroslav Trnavský - Brian Benben (špeciálny agent Arwood 'Larry' Smith), Judita Bilá - Betsy Brantley (Diane Palloneová), Martin Kaprálik - Matthias Hues (Talec), Juraj Predmerský - David Ackroyd (inšpektor Switzer), Peter Rúfus - Jim Haynie (kapitán Malone), Ján Tréger - Kevin Page (chlapík 1), Martin Hronský - Robert Prentiss (chlapík 2), Roman Fratrič - Michael J. Pollard (Boner), Miloš Kanjak - Jesse Vint (McMurphy - Muž v Mercedese), Tibor Frlajs - Jay Bilas (Azeck), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší.

Vyrobilo: ??? pre ??? - 200x
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1296
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Temný anjel / I Come in Peace

Poslaťod Mariuss » Pia 17.5.2024 21:30:51 quicklink

Asi nie som jediný koho prekvapilo, že táto VHS kultovka šla včera na Markíze po slovensky. A čo ma prekvapilo ešte viac je, že to (s najväčšou pravdepodobnosťou) nebude dabing Markízy. Súdim tak podľa toho, že úvodný titulok je zámerne stlmený (dokonca je bez zvuku až 15 sekúnd, čo mi príde až podozrivo veľa).

Podľa obsadenia to nevyzerá na dabing 90tych rokov, takže som si dovolil zaradiť jeho vznik už do nového tisícročia.

Na mladého Lundgrena je podľa mňa Emanuel Hason skvelá voľba. Aj keď možno by to chcelo ešte o trochu hrubší hlas.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1296
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Temný anjel / I Come in Peace

Poslaťod anderson » Sob 18.5.2024 07:19:20 quicklink

Dabing s Hasonom by mal byť vyrobený pre Markízu. Mám niekde dobovú nahrávku a myslím, že dabing naozaj vznikol niekedy po roku 2001. Existuje však aj dabing pre STV, kde by Lundgrena mal dabovať Ján Gallovič. Je zhruba z rovnakého obdobia ako dabing s Hasonom, ale nepamätám sa už či je starší alebo mladší.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1694
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Temný anjel / I Come in Peace

Poslaťod PeterSD » Sob 18.5.2024 10:42:45 quicklink

Dabing s Hasonom si trúfnem odhadnúť na produkciu Dimasu. Podľa zvuku a obsadenia.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2483
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 32 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.