Aktuálny čas je Ned 16.6.2024 06:06:02

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Re: Sám doma 2: Stratený v New Yorku °

Poslaťod davidosik » Ned 25.12.2022 13:22:19 quicklink

Mariuss píše:Opravil som dátum premiéry, a aj rok výroby 1. dabingu.

Premiéru mal tento film 23.12.1997 o 20:00 na Markíze. Rok výroby dabingu je jasný.


(Info z dobového programu)


Nechcem ťa zneisťovať, ani v ničom teba ako užívateľa spochybňovať, ale je tu ešte dosť pravdepodobná možnosť, že v roku 1997 uviedla Markíza tento film v češtine, tak ako to bývalo pri inych americkych kinohitoch z 90.rokov. Spolu s forneus-om sme dávnejsie vypátrali,že Duch, ktorý mal premiéru na Markíze už v 1997-bol odvysielaný v CZ - a v SK dabingu odpremiérovaný až v 1998. Rovnako tak bolo i pri Fantaghiró 4 a Fantaghiró 5 (v 1996 uviedla Markíza 4miniseriu v cestine a v 1998 5miniseriu v cestine, co boli zároven ich premiéry na Slovensku) a do slovenčiny ich dodatočne dodabovala až STV niekedy v roku 2000. Ináč je super,že kompletizuješ info ohladom výroby dabingov, no na toto si bohuziaľ tiez treba dať pri niektorých prípadoch pozor.
davidosik
300+
 
Príspevky: 345
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Sám doma 2: Stratený v New Yorku °

Poslaťod Mariuss » Ned 25.12.2022 14:55:27 quicklink

davidosik píše:Nechcem ťa zneisťovať, ani v ničom teba ako užívateľa spochybňovať, ale je tu ešte dosť pravdepodobná možnosť, že v roku 1997 uviedla Markíza tento film v češtine, tak ako to bývalo pri inych americkych kinohitoch z 90.rokov. Spolu s forneus-om sme dávnejsie vypátrali,že Duch, ktorý mal premiéru na Markíze už v 1997-bol odvysielaný v CZ - a v SK dabingu odpremiérovaný až v 1998. Rovnako tak bolo i pri Fantaghiró 4 a Fantaghiró 5 (v 1996 uviedla Markíza 4miniseriu v cestine a v 1998 5miniseriu v cestine, co boli zároven ich premiéry na Slovensku) a do slovenčiny ich dodatočne dodabovala až STV niekedy v roku 2000. Ináč je super,že kompletizuješ info ohladom výroby dabingov, no na toto si bohuziaľ tiez treba dať pri niektorých prípadoch pozor.


Ale ja mam aj tv nahrávky, kamaráde :). Vedel som, že mám nahrávku z 1997 (resp. že je skoršia ako z Vianoc 1998), len som nevedel presný dátum, a vďaka programu zo včera, už viem aj ten. Dokonca mám na danej kazete nahraný aj film - Pozri kto to hovorí 3, ktorý šiel na Štedrý deň 1997, čiže deň po Sam Doma 2. Náhoda ? Nemyslím ! :D

Markíza vysielala veľa filmov po česky, a neskôr po slovensky. No Sám doma medzi nimi (podľa mňa) nebol. Vezmi si že prvý diel vysielali v premiére na Vianoce 1996 po slovensky, vysielať druhý na Vianoce 1997 po česky absolútne nedáva zmysel. Samozrejme sú série kde Markíza prvú časť odvysielala po česky a druhú po slovensky, resp. naopak (no tých príkladov je málo pramálo), takže to 1% pochybnosti tam je (aj keď tu je to skôr 0,001%), no toto je rodinný film, pokračovanie hlavného ťaháku Vianoc z predchádzajúceho roku, film pre deti...
Ďalšia vec je, že som Sám doma našiel na rôznych kazetách z rôznych dôb snáď 10x, a ani raz nebol po česky. Takže nech na to pozerám ako pozerám, tak tá tvoja dosť pravdepodobná možnosť je skôr veeeľmi nepravdepodobná, až nemožná :) Takže sa v tomto prípade radšej prikloním k tomu, čo je na 99,9% isté.

Ak raz niekto nájdeme nahrávku z Markízy s cz dabingom (myslím že nenájdeme), potom môžeme špekulovať :) Do tej doby by som zbytočne neplietol ľuďom hlavy, len preto, že iné filmy to tak mali.

Tým ale ťa nechcem odradiť. Ja som praveže veľmi rád, že si aspoň s niekym podiskutujem :) Len som ťa chcel uistiť, aby ste ty, ani nikto iný nemali zbytočne chrobáka v hlave.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1296
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Sám doma 2: Stratený v New Yorku °

Poslaťod 2327 » Ned 25.12.2022 15:15:59 quicklink

Neviem, či sa to len mne zdalo, alebo fakt okrem Kevina daboval Jakub Janák aj svojho brata Fullera. Na konci, keď sa prebúdza Fuller, tak hovorí, aby všetci vstávali, že sú tu Vianoce a úplne akoby ho daboval Janák, následne sa prebúdza Kevin. Ak je to naozaj tak, tvorcovia toto dosť prepískli.
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1098
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Poslaťod Mariuss » Str 22.5.2024 19:55:45 quicklink

Podarilo sa mi ešte dopátrať, že tento dabing bol v premiére na Markíze odvysielaný so STEREO zvukom.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1296
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 30 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.