Aktuálny čas je Pon 29.4.2024 08:30:40

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Blíženec / Gemini Man

Blíženec / Gemini Man

Poslaťod Jakub55 » Sob 2.4.2022 12:30:09 quicklink

Blíženec.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Will Smith (Henry Brogan / Junior), Kristína Turjanová - Mary Elizabeth Winstead (Danny Zakarewski), Martin Hronský - Clive Owen (Clay Verris), Ján Tréger - Benedict Wong (Baron), Martin Vitek - Douglas Hodge (Jack Willis), Miroslav Trnavský - Ralph Brown (Ralph Brown + titulky), Stanislav Král - Ilia Volok (Yuri Kovacs), Peter Krajčovič - David Shae (kuriér s bicyklom), Ladislav Konrád a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza


Premiéra: 26.3.2022
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1085
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod Jakub55 » Ned 3.4.2022 12:17:36 quicklink

Ak by náhodou niekto vedel kto dabuje Linda Emond (Janet Lassiterová) budem vďačný.
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1085
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod m09 » Ned 3.4.2022 13:30:10 quicklink

Osobne mi tam chýbal Maštalír. Na Smitha alebo na Owena. Radšej by som na Owena lebo kým kombinácia Smith - Kaprálik sa dá počúvať a sem sa pomerne hodila tak kombinácia Owen - Hronský mi prišla mimo misu.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod Mariuss » Ned 3.4.2022 14:37:51 quicklink

Spojenie Martin Hronský - Clive Owen je krásnym príkladom toho, ako sa nemajú vyberať hlasy. To bol taký problém zohnať Miloslava Kráľa ? Ak áno, tak existujú iné, prijateľné alternatívy.

Martin Kaprálik bol stávka na istotu, no popravde... to jeho neustále obsadzovanie na každú akčnú mužskú postavu ma už riadne otravuje. Určite sa malo siahnuť po Tomášovi Maštalírovi, keď už. No najlepší by bol Dano Dangl...

Daniel Dangl, ak ma počuješ... vráť sa k dabovaniu ! :D Pekne ťa pytam, vráť sa ! :D Dabingové štúdia nespite ! Robte dačo, dajak ho motivujte nech príde nadabovať aspoň raz za čas, lebo bez neho to skrátka nejde...

P.S. - Tento film je ťažký podpriemer a jedna veľká nuda, takže zle obsadenie až tak nezabolí :D
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod lubo » Pon 4.4.2022 10:36:57 quicklink

Mariuss píše: To bol taký problém zohnať Miloslava Kráľa ?
Daniel Dangl, ak ma počuješ... vráť sa k dabovaniu ! :D Pekne ťa pytam, vráť sa ! :D Dabingové štúdia nespite ! Robte dačo, dajak ho motivujte nech príde nadabovať aspoň raz za čas, lebo bez neho to skrátka nejde...


Myslím si, že tento film asi nerobil Sunrise a vieme, že Miloslav Kráľ do iných markizáckych štúdií nechodí. A čo sa týka Dana Dangla, ten má toľko aktivít, za ktoré dostáva vyššie honoráre ako je tv dabing, že si myslím, že je maximálne ochotný prísť do kinodabingu, pretože ten je lepšie platený. Ale ver mi, bol by som určite medzi najnadšenejšími ľuďmi, keby sa Dangl hlas ozval z premiérového dabingu v tv.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod Mariuss » Pon 4.4.2022 15:43:29 quicklink

lubo píše:
Myslím si, že tento film asi nerobil Sunrise a vieme, že Miloslav Kráľ do iných markizáckych štúdií nechodí. A čo sa týka Dana Dangla, ten má toľko aktivít, za ktoré dostáva vyššie honoráre ako je tv dabing, že si myslím, že je maximálne ochotný prísť do kinodabingu, pretože ten je lepšie platený. Ale ver mi, bol by som určite medzi najnadšenejšími ľuďmi, keby sa Dangl hlas ozval z premiérového dabingu v tv.


Neviem presne ako to funguje medzi dabérmi a štúdiami, ale prečo by Miloslav Kráľ nechodil do iného dabingového štúdia ako Sunrise ? Je to o nejakej dohode, či zvyku ? Ja som to bral tak, že hercovi je jedno v akom štúdiu dabuje, pokiaľ je to finančne vyhovujúce a má čas.

Veru, veru, Dangl veľmi chýba. Trochu ma zamrzelo keď sa ho nepodarilo zlanáriť ani pre HBO (Matrix 1 - Sunrise Studio obsadilo všetky postavy totožne s 1. markizáckym dabingom, okrem Dangla). Tam sa podľa mňa platí na úrovni kinodabingu, možno aj lepšie.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod lubo » Pon 4.4.2022 18:12:33 quicklink

Mariuss píše:Neviem presne ako to funguje medzi dabérmi a štúdiami, ale prečo by Miloslav Kráľ nechodil do iného dabingového štúdia ako Sunrise ? Je to o nejakej dohode, či zvyku ? Ja som to bral tak, že hercovi je jedno v akom štúdiu dabuje, pokiaľ je to finančne vyhovujúce a má čas.


Asi si nezachytil, že od 2011 Markíza znížila platy za 1 slučku, odvtedy mnohí herci do štúdií, ktoré robia pre Markízu nechodia alebo veľmi výnimočne - Zuzana Fialová, Peter Rúfus, Marián Miezga, Miloslav Kráľ, Juraj Kemka, Jozef Švoňavský, Szidi Tobias, Dušan Jamrich...

Ale Sunrise asi tým hercom dá požadované vyššie sumy a preto v dabingoch Sunrisu je možné počuť aj vyššie spomenutých, najmä Rúfusa, Kráľa a Kemku.

Jojka a RTVS to majú inak a stále obsadzujú všetkých, aj tých drahších.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod m09 » Pon 4.4.2022 19:32:38 quicklink

Pôvodne som to plánoval písať k diskusii u Slušných chlapcov, ale kolega Lubo mi celkom tým svojim posledným príspevkom nahral. Je skupina dabérov a dabérok, ktorí sa z dabingu prakticky vytrácajú. Medzi mužmi by som spomenul Lacu, Šajmoviča, Šimonoviča, Holeca, Bruchalu, Chalaniho či Dangla. Aj ten Miezga tam patrí lebo keď sa nevysiela práve film s Bradom veľmi ho nepočuť.
U žien je veľmi otázna Szidi Tobias, ktorú som už nepočul v žiadnom dabingu pekne dlho. Fialová už tiež veľmi obsadzovaná nie je. Na Angelinu skôr Košická, na Demi M. skôr Podzámska. Fialovú si ani nepamätám kedy posledne niečo dabovala ak nerátam CSI: CYBER.
Vytrácajú sa tiež Čobejová, Mičkovicová, Vačková, Sládečková, Kronerová, Kufelová,...
Nemyslím si však, že tam ide len o honorár. Môžu byť menej motivovaní dabovať. Môžu mať iné projekty napríklad v zahraničí.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Blíženec / Gemini Man

Poslaťod Mariuss » Pon 4.4.2022 20:29:43 quicklink

lubo píše:Asi si nezachytil, že od 2011 Markíza znížila platy za 1 slučku, odvtedy mnohí herci do štúdií, ktoré robia pre Markízu nechodia alebo veľmi výnimočne - Zuzana Fialová, Peter Rúfus, Marián Miezga, Miloslav Kráľ, Juraj Kemka, Jozef Švoňavský, Szidi Tobias, Dušan Jamrich...

Ale Sunrise asi tým hercom dá požadované vyššie sumy a preto v dabingoch Sunrisu je možné počuť aj vyššie spomenutých, najmä Rúfusa, Kráľa a Kemku.

Jojka a RTVS to majú inak a stále obsadzujú všetkých, aj tých drahších.


Na to som zabudol, priznávam.Viem, že Markíza od 2011 platila menej, ale zabudol som, že Miloslav Kráľ bol medzi tými, čo nesúhlasili so znížením ceny za slučku. To by vysvetľovalo, prečo Kráľ nedaboval. No moja ďalšia reakcia už bola na túto konkrétnu vetu.
lubo píše:vieme, že Miloslav Kráľ do iných markizáckych štúdií nechodí.


Ak teda Markíza stále platí menej a Miloslav Kráľ pre nich odmieta dabovať, prečo je Sunrise studio výnimka ? Resp. ako to, že Sunrise studio im vie zaplatiť a iné štúdia nevedia ? Veď by to malo byť jedno, peniaze dáva Markíza, nie ? Ďakujem ti za info.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.