Aktuálny čas je Pon 29.4.2024 08:49:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Slušní chlapci / The Gentlemen

Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod dementus996 » Sob 2.4.2022 12:46:55 quicklink

gentlemen.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Kaprálik - Matthew McConaughey (Michale Pearson), Michal Hallon - Charlie Hunnam (Ray), Peter Kočiš - Hugh Grant (Fletcher), Juraj Kemka - Colin Farrell (Kouč), Michal Klučka - Jeremy Strong (Matthew), Dušan Szabó - Eddie Marsan (Veľký Dave), René Jankovič - Tom Wu (Lord George), Igor Krempaský - George Asprey (Lord Snowball), Jakub Gécz - Henry Golding (Očko), Barbora Chlebcová - Michelle Dockery (Rosalind Pearsonová), Roman Ferienčík, Boris Farkaš a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ


Premiéra: 26.3.2022 (TV JOJ)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 892
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod Mariuss » Ned 3.4.2022 14:23:37 quicklink

Skvelý film, na ktorého dabing som sa tešil. Škoda obsadenia hlavných postáv. Nie žeby bolo zlé, to nie, hlasy pasovali dobre, ale skrátka boli lepšie, overenejšie a hlavne... dostupné voľby.

Tomáš Maštalír - Matthew McConaughey
Juraj Hrčka - Charlie Hunnam (asi len môj zbožný sen, aby sa využívalo toto spojenie)
Jozef Holec, Miloslav Kráľ - Hugh Grant

Inak ale nemám čo vytknúť, preklad zatiaľ nehodnotím.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod lubo » Pon 4.4.2022 10:44:03 quicklink

Mariuss píše: a hlavne... dostupné voľby.

Tomáš Maštalír - Matthew McConaughey
Juraj Hrčka - Charlie Hunnam (asi len môj zbožný sen, aby sa využívalo toto spojenie)
Jozef Holec, Miloslav Kráľ - Hugh Grant


Tomáš Maštalír nie je dostupnejšia voľba, nakrúca v Prahe seriál pre TV Nova, čiže nie je veľmi dostupný pre dabing. Áno, jeho hlas je v King Richardovi, dokumente o HP a traileri na nový Jurský svet (v kine bol trailer dabovaný), ale netušíme, kedy sa to robilo. Pravdaže, v tomto filme by bol úžasný, keď som bol na filme v kine, celú dobu som si ho tam predstavoval. Jozef Holec asi pre Jojku vôbec nerobí, nikdy som ho aspoň na Jojke nepočul. No a spojenie Hrčka- Hunnam, prosím, radšej nie. :D
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod m09 » Pon 4.4.2022 11:14:39 quicklink

V prvom rade sa pripájam ku kolegovi s tým, že spojenie Hrčka- Hunnam ani náhodou. Tam by som volil jedného z dvojice Krátky/ Plevčík skôr Krátkeho ale je to jedno.
Maštalír toho fakt dosť točí okrem iného Pána profesora. Keď ho už nezohnali mohli obsadiť aspoň Majeského. Kaprálik, ktorý bol obsadený mi príde tiež v pohode nejako to nepokazil.
Holec k nemu poviem, že netuším či ešte vôbec niekde dabuje. Osobne som ho už veľmi dávno nepočul v žiadnom premiérovom dabingu ani kinodabingu nikde celé roky. V tomto konkrétnom filme sa mi však Kočiš na Granta hodil zapasovalo mi to nejako do seba. Otázne je či to môže natrvalo fungovať a je to uplatniteľné aj v iných filmoch.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod Mariuss » Pon 4.4.2022 17:14:43 quicklink

No, chlapi...tu sa asi nezhodneme :D. Pre mňa je spojenie Hrčka - Hunham skvelé. Neviem či ste videli film Hooligans po slovensky, ale ten hlas mu tam neskutočne pasoval. Je to ten typ spojenia kedy mi tvár herca dokonale sedí s hlasom dabéra. Ale ak by som mal vyberať podľa pravidla - hlas dabéra čo možno najpodobnejší hlasu herca vo filme, tak ten Plevčík samozrejme pasuje lepšie.

lubo píše:
Mariuss píše: a hlavne... dostupné voľby.



Tomáš Maštalír nie je dostupnejšia voľba


Schválne som napísal dostupný, a nie dostupnejší, aby to nevyznelo tak, že je Maštalír dostupnejší ako Kaprálik :D. To samozrejme nie je. Je skrátka dostupný - pravidelne dabuje (nedostupný u mňa znamená napríklad Dano Dangl). Ak to bola len smola, že práve vtedy keď sa malo dabovať, nemohol, a štúdio naňho nemohlo čakať, tak to samozrejme beriem. No nemôže to byť skôr tým, že štúdio chcelo obsadiť práve Kaprálika ? Lebo čo si tak pozerám posledné roky, tak filmy s McConaugheym na JOJke sú vždy s Kaprálikom (2018 - Boj za slobodu, 2021 - Serenity, ale aj v roku 2013 Daniela obsadila Kaprálika vo filme Diablov obhajca ). A pritom to isté štúdio obsadilo Maštalíra napríklad v rokoch 2019, 2020 na všetky marvelovky s Thorom. Žeby to bola až taká náhoda, že vždy keď sa daboval film s McConaugheym, bol Maštalír mimo ? Alebo skrátka Daniela používa vzorec McConaughey - Kaprálik ? Len tak medzi rečou Lubo... tiež som si v kine predstavoval ako ho bude dabovať Maštalír :D.

Jozef Holec je pre mňa záhada, pretože netuším či dabuje, a ak nie, tak či to nie je len preto, že ho nikto nevolá. Z toho dôvodu som napísal aj Miloslava Kráľa ako ďalšieho v poradí. Peter Kočiš mi tu prišiel ako zvláštna voľba, nemôžem povedať, či dobrá, alebo zlá voľba, ale zvláštna, nezvyklá, zaujímavá. Kráľ by bol ale lepší.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod lubo » Pon 4.4.2022 18:04:55 quicklink

Mariuss píše:Schválne som napísal dostupný, a nie dostupnejší, aby to nevyznelo tak, že je Maštalír dostupnejší ako Kaprálik :D. To samozrejme nie je. Je skrátka dostupný - pravidelne dabuje (nedostupný u mňa znamená napríklad Dano Dangl). Ak to bola len smola, že práve vtedy keď sa malo dabovať, nemohol, a štúdio naňho nemohlo čakať, tak to samozrejme beriem. No nemôže to byť skôr tým, že štúdio chcelo obsadiť práve Kaprálika ? Lebo čo si tak pozerám posledné roky, tak filmy s McConaugheym na JOJke sú vždy s Kaprálikom (2018 - Boj za slobodu, 2021 - Serenity, ale aj v roku 2013 Daniela obsadila Kaprálika vo filme Diablov obhajca ). A pritom to isté štúdio obsadilo Maštalíra napríklad v rokoch 2019, 2020 na všetky marvelovky s Thorom. Žeby to bola až taká náhoda, že vždy keď sa daboval film s McConaugheym, bol Maštalír mimo ? Alebo skrátka Daniela používa vzorec McConaughey - Kaprálik ? Len tak medzi rečou Lubo... tiež som si v kine predstavoval ako ho bude dabovať Maštalír :D.


Tomáš Maštalír je často nedostupný a dabingy do tv sa často musia urobiť za vymedzený čas. Videl si film Zlato (Gold), ktorý Daniela robila po Diablovom obhajcovi či Boji za slobodu? Tam bol Maštalír a robila to Daniela. Serenity robilo iné štúdio, ktoré Maštalíra neobsadzuje nikde inde ako do seriálu Kravaťáci, ktorý zdedilo od iného štúdia. No a otázka Thora - existuje niečo ako kontinuita, čiže tam je Maštalír povinný.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod m09 » Pon 4.4.2022 19:40:24 quicklink

Vidím to tak, že Jojka si bude ďalej pretláčať spojenie Kaprálik - McConaughey. RTVS aj Markíza na to pôjdu chytrejšie a keď bude práve nedostupný Maštalír obsadia Majeského. Hason je mimo dabingu, Hajdu sa objavuje skôr sporadicky.
Kočiš za mňa dobrá voľba. Myslím si, že to môže fungovať. Taký Višňovský alebo Gallovič mi na ňom znejú dosť staro a nechápem prečo z Granta robiť dôchodcu. Miloslav Kráľ je taká istota.
Nemyslím si, že bude fungovať spojenie Hallon - Hunnam. Ako som už písal rozhodoval by som sa medzi Krátkym a Plevčíkom zvolil by som Krátkeho.
Spojenie o ktorom sa tu až tak nepísalo Klučka - Strong tu síce sadlo. Som skeptický či môže trvalo fungovať.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod Mariuss » Pon 4.4.2022 20:51:39 quicklink

lubo píše:
Tomáš Maštalír je často nedostupný a dabingy do tv sa často musia urobiť za vymedzený čas. Videl si film Zlato (Gold), ktorý Daniela robila po Diablovom obhajcovi či Boji za slobodu? Tam bol Maštalír a robila to Daniela.


Tak ak vo filme Zlato obsadila Daniela Maštalíra, tak potom to asi bude ako hovoríš. Škoda. Snáď sa im v budúcnosti podarí nejako to zosúladiť, aby mohol dabovať aj pre TV, ako to bolo v prípade toho Zlata, či marveloviek.

m09 píše:RTVS aj Markíza na to pôjdu chytrejšie a keď bude práve nedostupný Maštalír obsadia Majeského. Hason je mimo dabingu, Hajdu sa objavuje skôr sporadicky.


Hasona a Hajduho je veľká škoda, podobne ako Janka Kronera, chýbaju rovnako, ako Dangl. No jedno mi prosím vysvetli. Ak je predpoklad že RTVS aj Markíza budú využívať Majeského, prečo to tak nerobí aj JOJka ?
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod m09 » Uto 5.4.2022 09:32:54 quicklink

Je to celkom jednoduché. Jojka má už zaužívané spojenia Kaprálik - McConaughey, ktoré funguje alebo si o ňom aspoň televízia myslí, že funguje. Kaprálik je z trojice spomínaných hercov najdostupnejší. Prečo? Preto lebo do seriálov nechodí prakticky vôbec ak áno tak len ako epizódna postava na jednu časť niekde. Do divadla síce chodí často, ale povedzme si úprimne koľko sa toho divadla hralo v tých pandemických rokoch 2020/2021 prakticky nič alebo len veľmi málo. Tu je tá pointa, že Kaprálik je len málokedy nedostupný lebo posledné dva roky žil možno aj z 90% z dabingu. Tým pádom sa Jojka nemusí obzerať po inej voľbe na tohto herca.
Ešte by som doplnil, že sú herci, ktorí chýbajú v dabingu z objektívnych dôvodov ako Hason alebo Kroner. Potom sú ľudia ako Dangl, Bičan a iní, ktorí uprednostňujú iné veci. Lenže tie iné veci sú platené tak dobre, že aj keby sa zdvihli ceny za slučku nemyslím si, že tých ľudí to pritiahne späť k dabingu.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Slušní chlapci / The Gentlemen

Poslaťod anderson » Uto 5.4.2022 10:19:08 quicklink

Úroveň slovenského dabingu nestúpa, ale dlhodobo klesá. To je smutný fakt, ktorý ide ruka v ruke so skutočnosťou, že dabingové štúdiá zvyknú nielen rezignovať na poriadny preklad a obsadenie, ale, a to je najhoršie, idú si vo svojej rutine "málohlasého okruhu" o ktorom si myslia, že s ním môžu nadabovať čokoľvek a kedykoľvek. Taký Kaprálik... to je skvelý a skúsený dabér, rovnako ako napríklad Szabó. Ale keď vidím na aké postavy a hercov sú občas obsadzovaní - viď tragické spojenie Kaprálik/Biggs alebo supertragické spojenie Szabó/Statham - vtedy by som plakal. A čo sa týka toho tzv. uprednosťňovania kšeftov pred dabingom... Dabingové štúdiá, ale predovšetkým televízie, by si mali uvedomiť, že filmy sú určené divákom a nie robotom sledujúcim predovšetkým reklamné predely. A možno drvivej väčšine slovenských divákov je jedno, že obľúbenú hviezdu dabuje v každom filme niekto iný, ale tieto experimenty sa tvorcom dabingov časom vypomstia a potom nech si vyplakávajú, že drvivá väčšina divákov uprednostní - pokojne aj nekvalitnejší, ale aspoň tradične obsadený - český dabing. Preto moje stanovisko znie, ak nedokážete na Smitha zohnať Dangla alebo na Stathama Maštalíra - pritom existuje X dabingov bezvýznamných filmov v ktorých sa títo dabéri objavili - tak sa na výrobu dabingov radšej vykašlite! Žabomyšie vojny a dramaturgická neschopnosť nikoho z divákov nezaujímajú. - A čo sa týka dabérov typu Bruchala alebo Holec... NEVERÍM opakujem NEVERÍM, že by sa do dabingu nedali zohnať, keď sú dabingoví režiséri schopní spáchať spojenie Roth - Affleck, pričom Róbert Roth by sa hodil minimálne na tucet iných hercov a postáv, ale tam ho zohnať schopní nie sú :!:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 15 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.