Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 23:49:57

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod dementus996 » Ned 16.10.2022 13:19:09 quicklink

Rozhnevaný muž.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Krajčovič - Jason Statham (H), Peter Sklár - Holt McCallany (Strela), Juraj Hrčka - Rocci Williams, Raúl Castillo (Dutý Bob, Sam), Matúš Krátky - Josh Hartnett (Spotený Dave), Miloslav Kráľ - Jeffrey Donovan (Jackson), Martin Zatovič - Scott Eastwood (Jan), Boris Farkaš - Andy Garcia (agent King), Michal Hudák - Deobia Oparei (Brad), René Jankovič - Laz Alonso (Carlos), Martin Hronský - Chris Reilly (Tom), Miroslav Trnavský - Eddie Marsan (Terry), Andrea Somorovská - Niamh Algar (Dana), Tibor Vokoun - Mark Arnold (Super), Juraj Predmerský - Alex Ferns (John), Michal Klučka - Josh Cowdery (agent Hubbard), Roman Ferienčík - Jason Wong, Thomas Dominique (agent Okey, Jerome), Ján Tréger - Rob Delaney (Blake Halls), Dušan Szabó - Darrell D'Silva (Mike), Martin Kaprálik - Babs Olusanmokun (Moggy), Elena Podzámska - Lyne Renée (Kirsty), Andrea Karnasová - Eve Macklin (Jane) a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ, JOJ PLUS


Premiéra: 8. 10. 2022 (TV JOJ)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 892
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod Mariuss » Str 26.10.2022 17:30:00 quicklink

Tak ako som sa tešil, že tento kvalitný akčný film pre chlapov (tých je v dnešnej čudnej dobe ako šafránu) dostane sk dabing... tak som aj ostal nemilo prekvapený, nakoľko som od JOJky čakal kvalitnejšiu verziu. Nie je to zlé, no čakal som viac.

Mám na mysli obsadenie, ktoré mi prišlo dosť nudné, miestami zvláštne a plné jemných hlasov, čo sa na drsných chlapov moc nehodia.

Obsadenie Petra Krajčoviča by som aj rešpektoval, nakoľko je to zaužívané spojenie, a farbou hlasu sa trochu podobá originálu, hoci, ja osobne preferujem Tomáša Maštalíra (Emanuel Hason sa už žiaľ asi nevráti). No aspoň na Holta McCallanyho mohli dať niekoho z kategórie Jozef Vajda... možno Ján Greššo farbou hlasu...skrátka nie jemný hlas.

Podobný prípad je aj Scott Eastwood. Nehovorím, že Martin Zatovič je zlá voľba, no minimálne do tejto drsnejšej role by som obsadil aj drsný hlas. Napríklad Pavla Plevčíka.
Taktiež som dúfal, že známeho Josha Hartnetta sa opäť chopí Ivan Šandor...škoda.

A aj rošáda dvojice Dušan Szabó - Boris Farkaš by podľa mňa bola lepšou variantou.
Nie príliš vydarené mi prišlo aj obsadenie Miroslava Trnavského (mohol byť napríklad Igor Krempaský), či Michala Klučku, no to sú už detaily.

Aby som zas len nenadával, tak Miloslav Kráľ a Martin Kaprálik boli obsadení veľmi dobre, a potešil aj Michal Hudák, aj keď, možno by sa tiež viac hodil na inú postavu.

Samozrejme nechcem aby to vyzeralo, že jediné správne obsadenie je to moje :D, len ma skrátka veľa spojení rušilo, a film som si tým pádom neužil tak, ako napríklad v kine, čo je škoda.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod m09 » Str 26.10.2022 18:58:28 quicklink

Osobne mám tiež pár výhrad k obsadeniu zďaleka nie toľko. Dabing ako celok bol zvládnutý výborne a pár detailov to tam mohlo vylepšiť.
Najväčšie pozitíva dabingu za mňa Krajčovič, Sklár, Kráľ a Kaprálik.
Najväčším a v podstate aj jediným negatívom dabingu bolo pustenie od kombinácie Sabó - Garcia pričom vidíme, že ostatné kombinácie na Garciovi zásadne zlyhávajú a to som ich počul niekoľko jedna horšia ako druhá. Pritom Sabó v dabingu bol tú postavu mohol dabovať prakticky ktokoľvek starší áno aj ten Farkaš nebál by som sa ísť až cez Romančíka.
Trnavský má dosť univerzálny hlas takže s ním som bol v pohode. Najviac sa mi na danom hercovi páčil Tréger, ale tu Trnavský za mňa celkom sedel.
Eastwood tak tam chýbal práve Krátky, ktorý ma síce na Hartnettovi príjemne prekvapil, ale na Hartnetta by som si vedel predstaviť takého Kemku prípadne spomínaného Šandora.
Dabing ako celok dopadol však preto tak dobre, že ostatné spojenia okrem spojenia Garcia - Farkaš sú fungujúce a úplne nepília uši. Dá sa na nich časom zvyknúť.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod anderson » Str 26.10.2022 19:21:44 quicklink

Ja - z veľmi pochopiteľných príčin - musím zatlieskať spojeniu Miloslav Kráľ - Jeffrey Donovan. A keďže čakanie na Maštalíra som už dávno vzdal, ďalší komentár je zbytočný. Ešte by ma zaujímalo kto daboval Niamh Algar.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod PeterSD » Str 26.10.2022 19:31:40 quicklink

Ja mám z tohto dabingu zmiešané pocity, Celkovo je zvládnutý/nezvládnutý. Osobne mi vadilo to, že zbor robil Ferienčík a Klučka. Potešilo ma obsadenia Miša Hudáka, ale jeho prejav sa mi vôbec nepáčil, príliš tlačil na pílu. Pár spojení sa mi páčilo a na druhej strane tam bolo pár spojení, ktoré mi trhali uši, najmä Boris Farkaš, ktorý bol k tomu technicky veľmi zlý a trúfam si povedať, že už stráca ten dabingový šmrnc, ktorý kedysi mal. Takže to hodnotím 50/50.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod Dado » Str 26.10.2022 20:54:32 quicklink

Niamh Algar dabovala Andrea Somorovská. Spolu s informáciou o štúdiu som ju doplnil aj vyššie.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2195
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rozhnevaný muž / Wrath of Man

Poslaťod anderson » Štv 27.10.2022 08:55:55 quicklink

Vďaka za doplnenie.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.