Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 11:20:02

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Nepriateľ pred bránami / Enemy at the Gates

Nepriateľ pred bránami / Enemy at the Gates

Poslaťod Mariuss » Štv 15.12.2022 22:38:43 quicklink

mkm.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Jude Law (Vasilij Zajcev), Juraj Kemka - Joseph Fiennes (súdruh Danilov), Kristína Turjanová ? - Rachel Weisz (Taňa Černovová), Matej Landl - Bob Hoskins (Nikita Chruščov), Pavel Višňovský - Ed Harris (major König), René Jankovič - Ron Perlman (Kulikov), Erik Koníček ? - Gabriel Thomson (Saša Filipov), Juraj Predmerský - Matthias Habich (generál Paulus), Roman Ferienčík - Ivan Shvedoff (Voloďa), Peter Krajčovič - Clemens Schick (nemecký poddôstojník), Michal Hallon (ruský vojak), Martin Zatovič (hlas v rozhlase), Miroslav Trnavský (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Dajto


Premiéra: 15.12.2022 o 20:30 na TV Dajto
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1069
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nepriateľ pred bránami / Enemy at the Gates

Poslaťod Mariuss » Štv 15.12.2022 23:33:43 quicklink

Pamätám si (alebo sa mi len marí), že svojho času bol tento film v sekcii "Neoverené dabingy". Myslím že sa to vtedy nakoniec uzavrelo tak, že slovenský dabing neexistuje.

Očakával som teda cz dabing, prípadne (v kútiku duše) nejaký zabudnutý slovenský od Markízy zo začiatku milénia. A ono je tu nakoniec úplne nový dabing, podobne ako pri Patriotovi s Melom Gibsonom. No našťastie, tento dopadol veľmi dobre. Na dnešné pomery TV dabingu až veľmi dobre. Tipujem Sunrise Studio a Michala Hallona, ale... kto vie.

Takže ďalší starší hit dostal vydarený slovenský dabing, čo ma veľmi teší.
Nepohneval by som sa keby v tomto trende Markíza pokračovala. Stále snívam že aj filmy ako Gladiátor, Shawshank, Titanic, Jurský park, či série Votrelec a Predátor konečne budú mať (minimálne) rovnako dobré slovenské znenie.

No opäť to nejaký "génius" nechal surovo zostrihať. Asi aby diváci nad 15 rokov náááhodou nemali doživotnú traumu pri sledovaní vojnového filmu, v ktorom sa (predstavte si) zabíja, a občas aj vystrekne krv...Chcel by som stretnúť toho človeka čo toto cenzúrovanie vymyslel. By som sa s nim veľmi rád porozpraval.

Vo filme sú titulky obrazové, nie čítané. Aj za toto teda palec hore.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1069
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nepriateľ pred bránami / Enemy at the Gates

Poslaťod PeterSD » Sob 23.12.2023 00:18:35 quicklink

Dnes opäť vysielali surovo zostrihnaú verziu, ktorú si už v živote nepustím. Dúfal som, že pri repríze sa spamätajú, keďže sa spamätali pri Šialenom Maxovi, ale v tomto prípade prekvapenie nehrozí. Nechápem, aký zmysel má potom vysielať filmy takéhoto druhu alebo filmy s násilnými scénami. Za chvíľu budú strihať aj rozprávky. Potom nám už ostanú iba oči pre plač.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 80 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.