Aktuálny čas je Pon 29.4.2024 11:45:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Shazam! / Shazam!

Shazam! / Shazam!

Poslaťod dementus996 » Str 11.1.2023 23:05:56 quicklink

shazam.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Krajčovič - Zachary Levi (Shazam), Michal Kaprálik - Asher Angel (Billy Batson), Dušan Szabó - Mark Strong (Dr. Thaddeus Sivana), Marek Suchitra - Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Ivan Gogál - Djimon Hounsou (čarodejník), Daniela Šencová - Lotta Losten (Dr. Lynn Crosbyová), Martin Hronský - John Glover (pán Sivana), Martin Kaprálik - Cooper Andrews (Victor Vasquez), Dominik Budinský - Ian Chen (Eugene Choi), Michal Hallon - Adam Brody (superhrdina Freddy), Alex Koníček - David Kohlsmith (malý Billy), Ján Tréger (komentáre + úvodný titulok), Milada Rajzíková, Tibor Vokoun, Ladislav Konrád, Ľubica Očková a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza


Premiéra: 30.12.2022

Súvisí s: Shazam! Hnev bohov
dementus996
Updater
 
Príspevky: 892
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod Jack2410 » Pon 6.2.2023 13:26:56 quicklink

Zverejnený bol trailer na pokračovanie, ktoré by malo vyjsť v kinách aj s naším dabingom. No ak je znenie z traileru to finálne, tak nás čaká ďalší dabingový paškvil...https://youtu.be/bHyIUoxlf9U zaujímalo by ma, ktoré štúdio na tom robilo...
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod Mariuss » Pon 6.2.2023 13:34:48 quicklink

Jack2410 píše:Zverejnený bol trailer na pokračovanie, ktoré by malo vyjsť v kinách aj s naším dabingom. No ak je znenie z traileru to finálne, tak nás čaká ďalší dabingový paškvil...https://youtu.be/bHyIUoxlf9U zaujímalo by ma, ktoré štúdio na tom robilo...


Mne to ako paškvil nepríde. Obsadenie mi príde v pohode. A ten René Jankovič je určite lepšia voľba ako Peter Krajčovič. Eva Matejková tiež super voľba... ten dievčenský hlas tiež pasoval. Ja tam zatiaľ nevidím nič negatívne. Navyše trailery často znejú horšie ako samotný film.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod anderson » Pon 6.2.2023 14:06:48 quicklink

Či je to paškvil alebo nie, to nebudem komentovať. Po niekoľkýkrát sa ale musím fascinovane pozastaviť nad tým, že naši dabingoví tvorcovia majú absolútne "v paži" akúkoľvek dabingovú kontinuitu. Potom si človek ide pozrieť nejaké pokračovanie a nestačí sa čudovať "kreativite" slovenských dabingových režisérov, ktorí si - podobne ako nám to svojho času polopate vysvetlil pán Ďuriš - myslia, že je úplne jedno či sa dabuje telenovela alebo thriller, pokračovanie alebo filmová séria. Slovenský divák je totiž nesvojprávny a nedokáže rozoznať hlasy slovenských dabérov, nieto ešte aby docenil "majstrovstvo" niektorých nemenovaných jedincov, ktorí za príslušný honorár nadabujú, čokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek. Hlavne, že je to po slovensky. Des a hrôza :!:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod Jack2410 » Pon 6.2.2023 14:34:56 quicklink

Mariuss píše:
Jack2410 píše:Zverejnený bol trailer na pokračovanie, ktoré by malo vyjsť v kinách aj s naším dabingom. No ak je znenie z traileru to finálne, tak nás čaká ďalší dabingový paškvil...https://youtu.be/bHyIUoxlf9U zaujímalo by ma, ktoré štúdio na tom robilo...


Mne to ako paškvil nepríde. Obsadenie mi príde v pohode. A ten René Jankovič je určite lepšia voľba ako Peter Krajčovič. Eva Matejková tiež super voľba... ten dievčenský hlas tiež pasoval. Ja tam zatiaľ nevidím nič negatívne. Navyše trailery často znejú horšie ako samotný film.


No tak mne tam teda Jankovič nepríde v pohode...mám ho rád ako dubbera, ale tu sa mi vôbec nehodí, keďže Zacharyho hlas je podľa mňa veľmi odlišný...A opäť sa stretávame s nulovou kontinuitou v obsadení...v rámci všetkých filmových universov je na tom oficiálne to DC Universum zrejme najhoršie, čo sa týka dodržiavania dabingových spojení.
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod MoonDisney » Pon 6.2.2023 14:50:28 quicklink

Jack2410 píše:No tak mne tam teda Jankovič nepríde v pohode...mám ho rád ako dubbera, ale tu sa mi vôbec nehodí, keďže Zacharyho hlas je podľa mňa veľmi odlišný...A opäť sa stretávame s nulovou kontinuitou v obsadení...v rámci všetkých filmových universov je na tom oficiálne to DC Universum zrejme najhoršie, čo sa týka dodržiavania dabingových spojení.


Úplne súhlasím, Jankovič tam v pohode vôbec nie je.. Pravdepodobne to bude robiť Noise :? :|
Obrázok užívateľa
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 523
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod PeterSD » Pon 6.2.2023 15:11:51 quicklink

Súhlasím so všetkým, čo tu bolo povedané. V podstate sa iba opakujem. Jankovič je úplne mimo misu a taktiež aj Matejková. Kontinuita Opone nehovorí nič a hlavne "režisérom", ktorí produkujú najhoršie dabingy pre DC. Je možné, že Sunrise v tomto prípade, vytvorili pomerne slušný dabing k tetjo prvej časti a neverím (ak robili naozaj prvú časť), že by v tom nepokračovali pri druhej.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2468
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod Mariuss » Pon 6.2.2023 15:56:19 quicklink

Jack2410 píše:
No tak mne tam teda Jankovič nepríde v pohode...mám ho rád ako dubbera, ale tu sa mi vôbec nehodí, keďže Zacharyho hlas je podľa mňa veľmi odlišný...A opäť sa stretávame s nulovou kontinuitou v obsadení...v rámci všetkých filmových universov je na tom oficiálne to DC Universum zrejme najhoršie, čo sa týka dodržiavania dabingových spojení.


A vieš čo, teraz keď tak nad tým premýšľam, tak v tomto konkrétnom filme asi ten Krajčovičov detský hlas je fakt lepšia voľba. No v nejakom klasickom akčnom filme by som si to nevedel predstaviť.

Ale čo sa kontinuity týka, to je jasna vec. To nám vadí všetkým. A o to viac to vytočí, keď sa to už riešilo, a aj tak to nejaké štúdio spraví. Veď čoskoro zistíme aké.

Ide mi len o to, aby sme automaticky nezhadzovali dabing ako taký. Nakoniec nemusí byť zlý, aj keď bude nekontinuálny.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Shazam! / Shazam!

Poslaťod m09 » Pon 6.2.2023 20:22:07 quicklink

S tým Krajčovičom je to také celkom zvláštne spojenie na papieri, ale keď si pozriete film veľmi príjemne vás prekvapí. K upútavke by som sa ešte nerád vyjadroval nakoľko dabing odvysielaný v TV môže dopadnúť inak. Len sa zamyslime nad filmom Dolittle (2020) kde v upútavke daboval R.D.jr. Kočiš, ale nakoniec padla voľba na Skrúcaného. Nie je to zďaleka jediný prípad. Takže radím počkajme si na odvysielanie dabingu či už v kinách alebo v telke.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 23 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron