Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 09:46:46

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territory

Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territory

Poslaťod 2327 » Ned 21.1.2024 12:56:27 quicklink

Snímka obrazovky 2024-01-20 151924.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Steven Seagal (Casey Ryback), Maroš Kramár - Eric Bogosian (Travis Dane), Ján Greššo - Everett McGill (Marcus Penn), Beáta Dreisigová - Katherine Heigl (Sarah Rybacková), Marián Miezga - Morris Chestnut (Bobby Zachs), Anton Vaculík - Andy Romano (admirál Bates), Elena Podzámska - Brenda Bakke (kapitánka Linda Gilderová), Mária Landlová - Sandra Taylor (Kelly), Peter Rúfus - Nick Mancuso (Tom Breaker), Vladimír Jedľovský - Dale Dye (kapitán Garza), Dušan Lenci - Kurtwood Smith (generál Stanley Cooper), Ján Mistrík - Jonathan Banks (Scotty), Dušan Szabó - David Gianopoulos (kapitán David Trilling), Stanislav Král - Peter Greene (žoldnier), Jozef Bujdák, Milan Bartošek, Marián Lipták, Ján Venéni, Roman Fratrič, Anna Višňovská, Lucia Butašová, Anna Šulajová, Jozef Benedik, Ladislav Kerata, Dušan Vaňo, Ivo Hlaváček, Ján Topľanský, Igor Krempaský, Boris Ďurič, Miloš Kanjak, Štefan Mandžár (titulky) a iní.

Produkcia: Alexander Lazový
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Zvuk: Juraj Solan
Preklad: Jana Nagyová
Dialógy: Mária Bajerová
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Pripravil: LENOX pre televíziu Markíza - 2002

Súvisí s:
Prepadnutie v Pacifiku
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1068
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod 2327 » Ned 21.1.2024 12:58:01 quicklink

Predpokladám, že film vysielala aj TV Luna, podobne ako Prepadnutie v Pacifiku. Zrejme existuje prvý dabing od Luny.
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1068
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod forneus1 » Uto 23.1.2024 00:23:45 quicklink

2327 píše:Predpokladám, že film vysielala aj TV Luna, podobne ako Prepadnutie v Pacifiku. Zrejme existuje prvý dabing od Luny.


Podla tohto zoznamu nie, vysielali (a nadabovali) iba jednotku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_se ... na_TV_Luna
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod anderson » Uto 23.1.2024 12:38:46 quicklink

Mne sa naopak marí, že LUNA vysielala aj toto pokračovanie (keby sa moje "marenie" potvrdilo, bola by to ďalšia faktografická rana pre onen WIKI zoznam). Nepotvrdzujem ale slovenskú verziu, nakoľko sa mi marí aj to, že to vysielali v českom VHS dabingu. Každopádne je to iba marenie, nie potvrdená informácia.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod PeterSD » Uto 23.1.2024 12:40:47 quicklink

Ale na JOJke vysielali aj dvojku. Ja som na markíze dvojku nikdy nevidel, takže je možné, že JOJka vysielala možno dabing LUNY. Možno.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod Mariuss » Uto 23.1.2024 19:41:37 quicklink

Doplnil som zvyšné obsadenie a pridal tvorcov + rok výroby dabingu.

Za tie roky som už asi 3-4krát narazil na lunácku upútavku prvého Prepadnutia, ale na pokračovanie nikdy. Preto sa aj ja skôr prikláňam k tomu, že Luna odvysielala len prvý diel.

Škoda že nemám k dispozícií kompletný program z tých čias. Prechádzal by som to deň po dni, a postupne dopĺňal info tu na fórum. Skôr či neskôr by sa ukázalo, či to Luna vysielala. Nateraz žiaľ môžem len odhadovať.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1069
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Prepadnutie 2: Temné územie / Under Siege 2: Dark Territ

Poslaťod PeterSD » Uto 23.1.2024 19:50:13 quicklink

Tak je možné, že jojka vysielala dabing markízy. Škoda, nemám nahrávku, aby som to porovnal.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 76 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.