Aktuálny čas je Ned 28.4.2024 13:55:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Vojnový kôň / War Horse

Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod slavo » Pon 30.12.2013 13:00:52 quicklink

Vojnový kôň.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Michal Hallon - Jeremy Irvine (Albert Narracott), Matej Landl - Peter Mullan (Ted Narracott), Henrieta Jančišinová - Emily Watson (Rose Narracottová), Ľubomír Gregor - Niels Arestrup (Emiliin starý otec), Ivo Gogál - David Thewlis, Benedict Cumberbatch (Lyons, major Jamie Stewart), Ivan Šandor - Tom Hiddleston (kapitán Nicholls), Dominika Žiaranová - Celine Buckens (Emilie), Henrich Platek - Patrick Kennedy (poručík Charlie Waverly), Tomáš Hallon - Matt Milne (Andrew Easton), Roman Ferienčík - Leonard Carow, Robert Emms (Michael, David Lyons), Peter Krajčovič - Eddie Marsan, Rainer Bock (rotmajster Fry, Brandt), Ján Tréger - Nicolas Bro, Gary Lydon (Friedrich, Si Easton + titulky), Juraj Predmerský - Geoff Bell (seržant Sam Perkins), Ladislav Konrád - Liam Cunningham, Philippe Nahon, Anian Zollner, Paul Alexander (lekár, francúzsky dražiteľ, nemecký dôstojník, Dave Hill), Matúš Krátky - Sebastian Hülk (dôstojník na farme), Martin Hronský - Gerard McSorley, Pip Torrens (dražiteľ, major Tompkins), Martin Vitek - Irfan Hussein, Jean-Claude Lecas, Justin Brett (rotmajster Singh, mäsiar, motorkár), Marián Lipták, Pavol Náther a ďalší

Réžia slovenského znenia: Ľubomír Gregor
Vyrobilo: Yes Production pre televíziu JOJ - 2013
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod Dado » Pon 30.12.2013 14:56:17 quicklink

Tak na toto som zvedavý, keďže s výsledkami práce Yes Production je to ako na hojdačke. Samotný film ma osobne nejako neohúril, keďže som od takého režiséra, akým je Spielberg, čakal viac, ale predsa len je to držiteľ niekoľkých nominácií na Oscara a už len kvôli tomu si dabing zaslúži poriadny prístup tvorcov.
Inak, je to len taká drobnosť, ale tu je slovenská verzia plagátu filmu, ktorým by mohol byť nahradený ten pôvodný: http://www.upnito.sk/0/kar298nh94b5265w ... n3dm3p.jpg
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2195
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod skoluda » Uto 31.12.2013 02:02:06 quicklink

Priznam sa, ze na tento dabing som zvedavy aj ja. Pevne verim, ze nakolko sa nejedna o uplne beckovy film, bude dabing aspon pouzitelny. Ak by som chcel na zaver citane titulky o tvorcoch dabingu, tak to uz asi prehanam....
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod ladno » Štv 2.1.2014 00:15:07 quicklink

Mohol by to byť bezchybný dabing, keby jeden dabér nedaboval niekoľkých hercov... u Davida Thewlisa (ktorý mal dostať Petra Sklára) a Benedicta Cumberbatcha (ktorý mal dostať Reného Jankoviča) to bolo najkatastrofálnejšie, lebo to boli dve veľmi dôležité postavy a Ivan Gogál nebol dobrou voľbou ani pre jedného z nich. Tiež ma zarazila voľba Henriety Jančišinovej na Emily Watson, ale nemal som problém si na to veľmi rýchlo zvyknúť, takže tomu spojeniu nebudem nič vyčítať. Zvyšok bol veľmi dobrý, škoda len toho minimalistického obsadenia :( .
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod lubo » Štv 2.1.2014 15:00:54 quicklink

Mám pocit, že okrem Michala Hallona, Landla a Gregora, možno Šándora by potrebovali všetci preobsadenie. Henrieta Jančišinová sa vôbec nehodila na Albertovu mamu, znela príliš mlado. Ivan Gogál daboval dvoch veľmi známych hercov a ako píše Ladno, ani na jedného nesedel, keď sa Jankovič bral na Cumberbatcha ako úplne scestná voľba, tak Gogál bol voľba z nočnej mory. Časté opakovanie hlasov, niektorí dabéri dabovali aj Nemcov aj Angličanov, vytváralo to zmätok.

Roman Ferienčík daboval postavu č. 1, potom postavu č. 2 a zas sa potom vrátil k postave č.1. Celé to bolo zmätočné, takýto film by potreboval bezchybný dabing, minimálne výberom hlasov.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Vojnový kôň / War Horse

Poslaťod ladno » Pia 3.1.2014 00:41:04 quicklink

lubino89 píše:Roman Ferienčík daboval postavu č. 1, potom postavu č. 2 a zas sa potom vrátil k postave č.1. Celé to bolo zmätočné, takýto film by potreboval bezchybný dabing, minimálne výberom hlasov.

V tom máš pravdu, to bolo poriadne mätúce... Ešte horšie by však bolo, keby postavu 1 daboval najprv Ferienčík a potom niekto iný, už som zažil i takúto bleskovú výmenu dabéra uprostred filmu.
V dabingu bolo veľmi veľa vecí odfláknutých. Rozumiem tomu, keď jeden dabér nadabuje dvoch ľudí, ktorí povedia po jednej vete, ale aby dve dôležité úlohy daboval len jeden dabér, to už je katastrofa. Akoby sa slovenský dabing vracal do dávnej minulosti - k jednohlasnému dabovaniu :oops: . Som rád, že aspoň na dôležité úlohy hlasy sedeli - obaja Hallonovci, Landl, Gregor, Žiaranová a Šandor boli podľa môjho názoru obsadení bezchybne. Škoda len toho šetrenia pri tvorbe dabingu.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.