Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 23:30:19

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Titanic / Titanic (1996) °

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod davidosik » Pon 2.1.2023 21:02:05 quicklink

Ďakujem , uz si zapamätám ten rozdiel medzi Ulickou a Rajzíkovou :)

Takze,aby som svoje postrehy zhrnul- Mená postav vo filme nepoznam, takze budem pisat iba mená daberov: V case 1:44 tá žena,co sa rozprava s Hasonom "vzala som si so sebou len nočný čepiec" je na 100% Hana Gajdošova -Letková

- Postava Braunovej , ktorú v ukázke dost casto ukazujú a vzdy sedí v skupinke tých ludí a od casu 4:13 zacína hovorit, je 100% Geregová, a nie Mórová (Mórovú som tam nepocul nikde a to som si uz 2x komplet tú ukazku pozrel celú)
V case 6:14, ten muz co hovori uplakanej Križanovej "Ste zabezpecená, dal som vám peniaze na cestu do Anglicka" je 100% Ján Gallovič, čize ho treba doplnit do profilu

- a na konci v 9:43 ta mladá so Sonou Ulickou, co sa cese a hovorí "Au, to bolí...naozaj sú anjeli mama?" -podla mna vážne nie je Vačková ale buď Katarína Šulajová alebo Anna Sulajová,jedna zo sestier Šulajových, a podla profilu by to tak aj malo byt,nakolko je tam Anna Š.uvedená ;)
davidosik
300+
 
Príspevky: 345
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod dementus996 » Pon 2.1.2023 21:46:19 quicklink

- Postava Braunovej , ktorú v ukázke dost casto ukazujú a vzdy sedí v skupinke tých ludí a od casu 4:13 zacína hovorit, je 100% Geregová, a nie Mórová (Mórovú som tam nepocul nikde a to som si uz 2x komplet tú ukazku pozrel celú)
V case 6:14, ten muz co hovori uplakanej Križanovej "Ste zabezpecená, dal som vám peniaze na cestu do Anglicka" je 100% Ján Gallovič, čize ho treba doplnit do profilu


Veď nikto netvrdí, že Mórová je Geregová. S kolegom narážame na dialóg od 08:20 až 08:35 kde je Mórová :) A čo sa týka Galloviča, ten doplnený je.

- a na konci v 9:43 ta mladá so Sonou Ulickou, co sa cese a hovorí "Au, to bolí...naozaj sú anjeli mama?" -podla mna vážne nie je Vačková ale buď Katarína Šulajová alebo Anna Sulajová,jedna zo sestier Šulajových, a podla profilu by to tak aj malo byt,nakolko je tam Anna Š.uvedená ;)


Tu musím uznať, že som teraz zneistel a mohla by to byť Šulajová. Avšak zvuk je, aký je...
dementus996
Updater
 
Príspevky: 892
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod lubo » Pon 2.1.2023 22:17:51 quicklink

davidosik píše:- a na konci v 9:43 ta mladá so Sonou Ulickou, co sa cese a hovorí "Au, to bolí...naozaj sú anjeli mama?" -podla mna vážne nie je Vačková ale buď Katarína Šulajová alebo Anna Sulajová,jedna zo sestier Šulajových, a podla profilu by to tak aj malo byt,nakolko je tam Anna Š.uvedená ;)


Anna Šulajová nie je sestra Kataríny Šulajovej. Sestra Kataríny Šulajovej je Zuzana Šulajová, ktorú som v dabingu v živote nepočul, dokonca aj vo filme O 2 slabiky pozadu ju nadabovala jej staršia sestra Katarína.

Hlas Anny Šulajovej (za slobodna Nagyovej) je drsnejší, v žiadnom prípade nie je taký jemný ako tá mladá na konci videa. V tom "Au, to bolí" je to jasná Vačková, potom s tými anjelmi je to mierne pripomínajúce Katarínu Šulajovú, ale stojím si za Vačkovou. Možno by ešte jedna ukážka s hlasom tej mladej, kde by povedala viac pomohla. :)

A Geregovú už nikto nespochybňuje, ale Mórová sa sťahuje k inej postave.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod davidosik » Uto 3.1.2023 23:19:52 quicklink

lubo píše:
davidosik píše:Anna Šulajová nie je sestra Kataríny Šulajovej. Sestra Kataríny Šulajovej je Zuzana Šulajová, ktorú som v dabingu v živote nepočul, dokonca aj vo filme O 2 slabiky pozadu ju nadabovala jej staršia sestra Katarína.

Hlas Anny Šulajovej (za slobodna Nagyovej) je drsnejší, v žiadnom prípade nie je taký jemný ako tá mladá na konci videa. V tom "Au, to bolí" je to jasná Vačková, potom s tými anjelmi je to mierne pripomínajúce Katarínu Šulajovú, ale stojím si za Vačkovou. Možno by ešte jedna ukážka s hlasom tej mladej, kde by povedala viac pomohla. :)

A Geregovú už nikto nespochybňuje, ale Mórová sa sťahuje k inej postave.



Dík za upresnenie i upozornenie. Úplne som zabudol, že sestra K.Šulajovej sa volá Zuzana Šulajová a nie Anna (a to som sa so Zuzkou stretol osobne nakolko robila vo filmovom štábe) no bol som v tom.,že ona a Anna je tá istá osoba nakolko mi dávno vypadlo jej pravé meno :oops:
A ano, viem ktorú postavu v podaní Mórovej ste mali na mysli-tú dámu v tom klobúku,co sa rozpráva s tou druhou dámou-uz za dnes neviem,aký to bol čas-ale ani tam si na 100% tou Mórovou istý nie som, no môže byť.a nespochybnujem to.......
davidosik
300+
 
Príspevky: 345
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Uto 23.1.2024 19:21:06 quicklink

1. dabing VTV bol na stanici odvysielaný v novembri 1999. Konkrétne 05.11.1999 (piatok) o 20:30 dávali prvý diel. Druhý diel šiel hneď na ďalší deň - 06.11.1999 (sobota) v rovnakom čase.

Či to bola premiéra dabingu ťažko povedať, ak áno, tak to bol jeden z posledných dabingov tejto televízie.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 66 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.