Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 22:41:50

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Titanic / Titanic (1996) °

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Pon 2.1.2023 00:12:07 quicklink

anderson píše:Ten prvý dabing mi obsadením pripadá skôr ako dabing STV, ak naozaj vznikol pre VTV, tak je to na pomery tejto marginálnej televízie naozaj vysokorozpočtový dabing.


Presne to napadlo aj mne. Že ten dabing vyzerá (a zneje) až príliš luxusne na VTV. Škoda, že záverečné titulky nie sú kompletné, aby sa to dalo definitívne potvrdiť.

Opravil som ešte dabérku Catherine Zeta-Jones, ktorou nakoniec nie je Dagmar Sanitrová, ale Tatiana Kulíšková (často si tie dve mýlim pri menej kvalitnom audiu). Doplnil som ešte mená, ktoré boli v závere čítané Vladimírom Bartoňom. Väčšinou sú to ženské dabérky s, pre mňa, málo výraznými, resp. neznámymi hlasmi, takže ich na 100% neviem priradiť. Páska žiaľ končí po prečítaní dabérov, tvorcovia už neboli nahraní.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod lubo » Pon 2.1.2023 15:08:01 quicklink

Mariuss píše:
anderson píše:Ten prvý dabing mi obsadením pripadá skôr ako dabing STV, ak naozaj vznikol pre VTV, tak je to na pomery tejto marginálnej televízie naozaj vysokorozpočtový dabing.


Väčšinou sú to ženské dabérky s, pre mňa, málo výraznými, resp. neznámymi hlasmi, takže ich na 100% neviem priradiť. Páska žiaľ končí po prečítaní dabérov, tvorcovia už neboli nahraní.


Zuzana Rogelová je teraz Zuzana Vačková, možno tak ju ľahšie priradíš. Hana Gajdošová je teraz po rozvode opäť Hana Letková :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Pon 2.1.2023 15:36:25 quicklink

lubo píše:Zuzana Rogelová je teraz Zuzana Vačková, možno tak ju ľahšie priradíš. Hana Gajdošová je teraz po rozvode opäť Hana Letková :)


Jaj vidiš, veď to je Zuzka Vačková, to mi úplne vypadlo. Tú zistím raz dva, lebo jej hlas je dosť špecifický, ale Hana Gajdošová, či Letková...jej hlas je pre mňa príliš zameniteľný, zvlášť na VHS páske, takže radšej nebude riskovať :D.
No možno bude vedieť tie hlasy rozoznať niekto z Vás. Tu Vám všetkým prikladám pomerne štedrú ukážku na skúmanie.

Kód: Vybrať všetko
https://uloz.to/file/46014CwoQkOo/titanic-1996-1-cast-mkv#!ZJZ4ZwR2Z2D1BGR4AQuwZGIvAGVlLz9Cn1SkAKuWIHElMJL2Zj==


Ďakujem za pomoc.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod davidosik » Pon 2.1.2023 17:13:59 quicklink

VTV: Pani Braunová - Helena Geregová
cas: 1.47 az 2:00 je naozaj ako Hana gajdošová- Letková, podla mna na 99%
tá vestica co na zaciatku vykrikuje ze sa utopia je podla mojho sluchu Milada Rajzíková alebo Soňa Ulická (neviem,lebo tieto dve sa zase pletú mne) ale priklánam sa k rajzíkovej ale aj posztava Clarity je bud rajzíková alebo ulická
Cas 2:55 je Katarína Križanová
este dalej pocujem Dusana Jamricha, a toho starsieho dabéra v case 7.56- 8:00 ktorý dabuje postavu "kazatela", aj v case 8:45 poznám ale jeho meno si uz nepamätám
v case 9.41 az 9:58 tú mladú, ktorú cese starsia dáma, dabuje podla mojho sluchu Katarína Šulajová
davidosik
300+
 
Príspevky: 345
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod lubo » Pon 2.1.2023 17:57:20 quicklink

Veštica je Milada Rajzíková.
00:58 je Dušan Kaprálik

01:44 je Hana Letková, čo sa rozpráva s Emanom Hasonom

malé dievčatko, ktoré hovorí, že to nie je loď, ale hotel je Daniela Grečnerová
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Pon 2.1.2023 18:05:10 quicklink

davidosik píše:VTV: Pani Braunová - Helena Geregová
cas: 1.47 az 2:00 je naozaj ako Hana gajdošová- Letková, podla mna na 99%
tá vestica co na zaciatku vykrikuje ze sa utopia je podla mojho sluchu Milada Rajzíková alebo Soňa Ulická (neviem,lebo tieto dve sa zase pletú mne) ale priklánam sa k rajzíkovej ale aj posztava Clarity je bud rajzíková alebo ulická
Cas 2:55 je Katarína Križanová
este dalej pocujem Dusana Jamricha, a toho starsieho dabéra v case 7.56- 8:00 ktorý dabuje postavu "kazatela", aj v case 8:45 poznám ale jeho meno si uz nepamätám
v case 9.41 az 9:58 tú mladú, ktorú cese starsia dáma, dabuje podla mojho sluchu Katarína Šulajová


Rajzíkovú a Geregovú som tam pôvodne mal uvedené na dané postavy, no potom som ich vymazal, lebo v titulkoch neboli spomenuté a nechcel som nikoho mýliť ešte pred vypočutím ukážky. Tak, ak ich tam počuješ aj ty, tak som počul dobre, a môžem ich tam teda vrátiť. Inak.. ak si ju mýliš so Soňou Ulickou, tak si len spomeň ako rozpráva profesorka McGonagallová z HP, a mal by si tam počuť ten rozdiel.

Dušan Jamrich je jasný, toho ani netreba riešiť :D. Jeho hlas by mal poznať každý, kto sa o dabing len trochu zaujíma.

Tak teda Rajzíkovú a Geregovú vraciam, a ak si si na 100% istý tou Križanovou, tak teda dopĺňam aj ju, ďakujem ti !
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod Mariuss » Pon 2.1.2023 18:24:23 quicklink

lubo píše:Veštica je Milada Rajzíková.
00:58 je Dušan Kaprálik

01:44 je Hana Letková, čo sa rozpráva s Emanom Hasonom

malé dievčatko, ktoré hovorí, že to nie je loď, ale hotel je Daniela Grečnerová


Ďakujem za tú Grečnerovú a Letkovú, tie som doplnil. Rovnako ďakujem za potvrdenie Kaprálika, ktorého som tam tiež počul, no nebol som si istý, lebo v titulkoch sa nespomína.
Čo sa ale týka Molly Brownovej, tak ja tam počujem skôr Helenu Geregovú, a pred chvíľou ma v tom utvrdil aj Davidosik. Si si istý, že to je Sanitrová ?
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1070
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod lubo » Pon 2.1.2023 18:26:30 quicklink

04:35 pán Boxhall s ďalekohľadom je Jozef Šimonovič, ten v scéne s ním je Ladislav Konrád

08:35 tá, čo sa rozpráva so Zeta-Jones je na 80% Diana Mórová

09:12 kapitán Lord je Ivan Laca,ktorého máš a ten, ktorý ho informuje je Ján Mistrík

09:40 Peter Aczel

Na konci Zuzana Vačková a Soňa Ulická
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod lubo » Pon 2.1.2023 18:28:33 quicklink

Mariuss píše:
lubo píše:Veštica je Milada Rajzíková.
00:58 je Dušan Kaprálik

01:44 je Hana Letková, čo sa rozpráva s Emanom Hasonom

malé dievčatko, ktoré hovorí, že to nie je loď, ale hotel je Daniela Grečnerová


Ďakujem za tú Grečnerovú a Letkovú, tie som doplnil. Rovnako ďakujem za potvrdenie Kaprálika, ktorého som tam tiež počul, no nebol som si istý, lebo v titulkoch sa nespomína.
Čo sa ale týka Molly Brownovej, tak ja tam počujem skôr Helenu Geregovú, a pred chvíľou ma v tom utvrdil aj Davidosik. Si si istý, že to je Sanitrová ?


Máš pravdu, ďalej počuť jasne Geregovú
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Titanic / Titanic (1996) °

Poslaťod dementus996 » Pon 2.1.2023 20:19:57 quicklink

lubo píše:04:35 pán Boxhall s ďalekohľadom je Jozef Šimonovič, ten v scéne s ním je Ladislav Konrád

08:35 tá, čo sa rozpráva so Zeta-Jones je na 80% Diana Mórová

09:12 kapitán Lord je Ivan Laca,ktorého máš a ten, ktorý ho informuje je Ján Mistrík

09:40 Peter Aczel

Na konci Zuzana Vačková a Soňa Ulická

Potvrdzujem Mórovú aj Ulickú. Soňa Ulická - Tamsin Kelsey (Clarinda Jacková) hovorí aj 00:45. Zuzana Vačková/Rogelová - Katharine Isabelle (Ophelia Jacková)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 892
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.