Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 22:54:14

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Poslaťod Dado » Sob 31.12.2016 01:29:33 quicklink

Vlk z Wall Street_perex_resize.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Matúš Krátky - Leonardo DiCaprio (Jordan Belfort), Marián Labuda ml. - Jonah Hill (Donnie Azoff), Petra Vajdová - Margot Robbie (Naomi Lapaglia), Marek Majeský - Matthew McConaughey (Mark Hanna), Pavel Višňovský - Kyle Chandler (agent Patrick Denham), Peter Kollárik - Rob Reiner (Max Belfort), Martin Kaprálik - Jon Bernthal (Brad), Dušan Szabó - Jon Favreau (Manny Riskin), Peter Rúfus - Jean Dujardin (Jean Jacques Saurel), Marta Sládečková - Joanna Lumley (teta Emma), Zuzana Porubjaková - Cristin Milioti (Teresa Petrillová), Soňa Ulická - Christine Ebersole (Leah Belfortová), Tomáš Horváth - Shea Whigham (kapitán Ted Beecham), Štefan Martinovič - P.J. Byrne (Nicky Koskoff), Martin Hronský - Kenneth Choi (Chester Ming), René Jankovič - Brian Sacca (Robbie Feinberg), Gregor Hološka - Henry Zebrowski (Alden Kupferberg), Peter Krajčovič - Jake Hoffman (Steve Madden), Gabriela Škrabáková-Kreutz - MacKenzie Meehan (Hildy Azoffová), Ivan Romančík - Bo Dietl (Bo Dietl), Ján Tréger - Jon Spinogatti (komorník Nicholas + titulky), Zuzana Kyzeková - Stephanie Kurtzuba (Kimmie Belzerová), Miroslav Trnavský - Stephen Kunken (Jerry Fogel), Vladimír Jedľovský - Spike Jonze (Dwayne), Jana Lieskovská, Pavol Topoľský, Tatiana Radeva, Juraj Predmerský, Ladislav Konrád, Miroslav Málek, Jeanette Švoňavská, Marián Lipták, Jozef Domonkoš, Tibor Vokoun, Petra Gažíková-Lángová, Igor Krempaský a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Radomír Zuzula
Produkcia: Ružena Zindlerová
Asistentka réžie: Patrícia Kubovská
Preklad a dialógy: Lucia Paulínyová Kozáková
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Zoro Laurinc
Vyrobila: RTVS - 2016

Premiéra: 30. 12. 2016 (Jednotka)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2195
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Poslaťod m09 » Sob 31.12.2016 08:50:17 quicklink

Nebudem písať a negatívach to spravia zrejme kolegovia skôr by som chcel upriamiť pozornosť na jedno pozitívum to bol Marek Majeský . Je len škoda že RTVS ho neobsadila aj do obhajcu. :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Poslaťod PeterSD » Sob 31.12.2016 11:41:20 quicklink

Doplnenie:

Miroslav Málek (komentáre a iné), Jeanette Švoňavská, Marián Lipták, Jozef Domonkoš, Zuzana Kyzeková, Tibor Vokoun, Petra Gažíková-Lángová, Igor Krempaský

Očakával som, že keď RTVS odvysiela takýto film s Leonardom DiCapriom, ktorý bol viackrát nominovaný na Oscara a za ktorý dostal Leo aj ocenenie (žiaľ, nie Oscara) pri stopáži 180 minút, že to bude fachčať, ako švajčiarske hodinky. Žiaľ, nič prevratného sa nekonalo, skôr naopak. Dokonca by som tento dabing označil aj ako najhorší dabing RTVS celkovo.

Začnem pozitívom. Uznávam, že obsadenie Majeského bolo určite lepšie, než obsadenie Šandora, ktoré bolo príšerné. Celkom to Majeský zvládol. Síce jeho výkon nebol až tak výnimočný, ale bol v rámci "normy".
Taktiež sa mi páčilo obsadenie Petry Vajdovej a Zuzky Porubjakovej a s čistým svedomím môžem povedať, že Petra Vajdová podala najlepší výkon v celom filme. Zvládla to bravúrne, precítila svoju postavu natoľko, že som jej veril úplne všetko. Zvuk bol taktiež v poriadku.Toľko čo sa týka pozitíva dabingu.

Negatív je podstatne viac, bohužiaľ. Okrem spomínaných pozitívnych obsadení je zvyšok úplne vedľa. Kemka je hlas RTVS a nie je obsadený z neznámeho dôvodu. Aj keď sa Krátky snažil, nebolo to dobré po hlasovej stránke, Krátky DiCapriovi ubral roky. Jeho prejav nebol zlý, no nie je to Kemka. Maštalír sa mi dokonca páčil viac.
Jonah Hill a Labuda ml.? Vekovo úplne vedľa a hlasovo ešte viac. Ferienčík, Hallon, Krátky, to by boli celkom vhodní adepti. Toto spojenie bolo najkomickejšie a najhoršie v celkom dabingu. Ani Pavel Višňovský nebol obsadený vhodne na známeho hrdinu zo Zajtrajších novín. Ak tvorcovia nemajú problém obsadiť Šandora na McConaugheyho, nechápem, prečo nemohol byť obsadený aj pri Kyleovi Chandlerovi. V prípade Petra Kollárika to bolo taktiež zlé. Vôbec nevystihol svoju postavu, neladilo to. Kovár by bol lepšou voľbou.
Čo sa týka prekladu, tak bol najvulgárnejší, aký som kedy počul. Nebudem tu menovať čo všetko tam odznelo, no zaručujem vám, že tam boli použité všetky možné vulgarizmy, aké existujú. Nedalo sa to pomaly ani počúvať.
Slovakizovaná čeština nemala problém nájsť svoje uplatnenie. Fráza ako: "...ja osobne Vám vyfajčím péro.", či "...aby Vám neodpadlo péro." a iné, sú toho jasným dôkazom. Porovnal som si to s českým prekladom, ktorý je veeeľmi podobný a dokonca je oveľa jemnejší, čo sa týka vulgarizmov. Slovo ch.j mohlo byť preložené aj inak a že ho tam bolo požehnane. Ako som už spomínal, najhorší dabing RTVS aký kedy bol.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Poslaťod ferofiha » Sob 31.12.2016 12:42:10 quicklink

Vďaka za zhodnotenie, ľutoval som, že som to nestihol v TV. Bol som presvedčený na sto percent, že Leo bude Kemka vďaka spolupráci s RTVS. Asi ostanem len pri origináli.
Cement je už na ceste.
Obrázok užívateľa
ferofiha
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Štv 30.4.2015 16:01:33
Bydlisko: Žilina

Re: Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street

Poslaťod Dado » Sob 31.12.2016 12:54:54 quicklink

Ja osobne až taký kritický nebudem. Na hlavného hrdinu by som síce pochopiteľne privítal radšej Juraja Kemku, avšak Matúš Krátky DiCapriovu najväčšiu hereckú úlohu zvládol v rámci možností so cťou a až na niektoré vypäté scény jeho hlas ani nepôsobil rušivo (hoci samozrejme nemohol konkurovať Michalovi Jagelkovi z českého dabingu, ktorý má za tie roky DiCapria v malíčku a vie sa dokonale prispôsobiť každej drobnosti v jeho hereckom prejave).

Perfektne boli obsadené obidve Belfortove manželky a zastať sa bez váhania musím aj Labudu. Hlas má prakticky rovnaký už dlhé roky, takže vekový rozdiel tu nehrá rolu a v priblížení sa Hillovej skutočnej farbe hlasu mu môže v slovenčine konkurovať len Roman Ferienčík (ako tak pri ňom dokážem zniesť ešte Michala Hallona, aj to je však skôr silou zvyku, keďže Michal je v prípade tohto herca hlasovo dosť mimo).

Marek Majeský v tej malej úlohe príjemne prekvapil, nahradiť Maštalíra síce nedokáže, no v rámci dabérov McConaugheyho by som ho s čistým svedomím zaradil na tretie miesto za Emana Hasona. Nijako zvlášť ma nerušilo ani obsadenie jednotlivých Belfortových parťákov z počiatkov jeho firmy, na druhej strane však netvrdím, že to v tomto smere nemohlo dopadnúť aj lepšie.

Na druhú stranu spektra by som zaradil trojicu Peter Rúfus, Peter Kollárik a Pavel Višňovský. Rúfus nesedel najmä vekovo, no vzhľadom na rozsiahlosť a charakter danej roly to až tak neprekážalo. Kollárik by naopak sedel vekovo, no hlasovo to nebola najšťastnejšia voľba a tie cholerické výstupy som mu taktiež nedokázal úplne uveriť. Najhoršie napokon dopadol Chandler, jeho spojenie s Višňovským u mňa v prvom momente vyvolalo asi také pocity, ako keď som počul Guya Pearcea prehovoriť v Kráľovej reči hlasom Petra Rúfusa.

Nakoniec by som sa ešte vyjadril k prekladu. Niekomu prehnaná vulgárnosť asi bude vadiť, ja som naopak rád, že vyjadrovanie postáv zostalo verné pôvodnému zneniu. Vytkol by som mu však nadmerné využívanie bohemizmov, ktoré v dialógoch nepôsobili práve najprirodzenejším dojmom. Navyše si myslím, že naša reč nie je v tomto smere až taká chudobná, aby sme sa museli uchyľovať k jej obohacovaniu českými výrazmi.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2195
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.