Aktuálny čas je Uto 14.5.2024 00:17:20

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Špinavé prachy / The Drop

Špinavé prachy / The Drop

Poslaťod Dado » Sob 3.6.2017 23:01:14 quicklink

Špinavé prachy.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Tom Hardy (Bob), Kristína Turjanová - Noomi Rapace (Naďa), Matej Landl - James Gandolfini (bratranec Marv), Juraj Hrčka - Matthias Schoenaerts (Eric Deeds), Ján Tréger - John Ortiz (detektív Torres), Gabriela Škrabáková-Kreutz - Elizabeth Rodriguez (detektívka Romseyová), Miloslav Kráľ - Michael Aronov (Čovka), Dušan Szabó - Ross Bickell (Otec Regan), Michal Klučka - James Frecheville (Fitz), Kamil Kollárik - Tobias Segal (Briele), Tatiana Kulíšková - Ann Dowd (Dottie), Martin Hronský - Chris Sullivan (Jimmy), Vladimír Jedľovský - James Colby (Sully), Peter Kočiš, Roman Matisko, Peter Sklár, Pavel Višňovský a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre televíziu JOJ

Premiéra: 28. 5. 2017 (TV JOJ)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Špinavé prachy / The Drop

Poslaťod Dado » Sob 3.6.2017 23:24:26 quicklink

Nejaké zázračné upustenie od spojenia Ivan Šandor - Tom Hardy som už neočakával, takže vo výsledku ma sklamala skôr absencia Petra Rúfusa, ktorý v minulosti nejedenkrát nadaboval Gandolfiniho skutočne skvostne. Najväčší prehmat však podľa mňa nastal v prípade jednej z vedľajších postáv, konkrétne u Jimmyho. Chrisa Sullivana poznám predovšetkým zo seriálu Knick a počuť ho prehovoriť hlasom Martina Hronského bolo ako päsť na oko. Okrem toho ma nič iné nerušilo. Ak by som mal niečo vyzdvihnúť, tak by to bol rozhodne výkon Kristíny Turjanovej, ktorá je ako slovenský hlas Noomi Rapace jedným slovom dokonalá.

Ešte by som sa však vrátil k Hardymu. Prednedávnom som zachytil pasáž z nejakého filmu (bohužiaľ netuším, o akú snímku išlo), kde daboval aj Tomáš Maštalír. Nebol to však ten jeho typický, takpovediac frajerský prejav, akým sa prezentoval napríklad pri dabingu McConaugheyho v jeho nenáročných romantických komédiách. Bola to skôr pokojnejšia poloha, v ktorej mal hlas ešte viac zastretý a položený hlbšie než obyčajne. Vtedy mi napadlo, že by niečo podobné celkom sedelo práve k Hardymu. Minimálne by to vzhľadom na skutočný hlasový prejav herca znelo omnoho lepšie, ako všetky doterajšie pokusy nájsť mu medzi slovenskými dabérmi vhodný ekvivalent.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.